Ziņas

Sports

Futbolistiem treniņi turpinās

Treniņā. Sniegs notīrīts, un Cēsu Sporta skolas Futbola nodaļas jaunie futbolisti var darboties stadionā. Foto: Jānis Gabrāns

Vakaros ejot vai braucot gar Cēsu stadionu, var redzēt, ka futbola laukumā notiek nemitīga rosība.

Līdztekus trenējas vairākas grupas, lai ievērotu noteiktās prasības āra treniņiem – desmit sportisti un viens treneris. Darbojas gan tie, kuri tikai šajā gadā sākuši futbolista gaitas, gan jau lielāki Cēsu Sporta skolas Futbola nodaļas puiši. Arī uzsnigušais sniegs tam netraucēja, laukums tika operatīvi attīrīts, un treniņi turpinājās.

Sporta skolas un futbola kluba “Priekuļi” treneris Aivars Kricis stāsta, ka pagaidām treniņi notiek plānotajā apjomā un režīmā: “Ja vien laika apstākļi ļauj noturēt treniņu, to arī darām un darīsim. Pauzi, visticamāk, ņemsim divas nedēļas no 20.decembra, kad būs svētku laiks, bet pagaidām – viss notiek.”

Arī noteiktais režīms 10+1 ļaujot aizvadīt pilnvērtīgus treniņus. Jaunieši uz treniņiem pierakstās, ja ir vairāk nekā desmit, iesaistās otrs treneris, lai vienā treniņu grupā nepārsniegtu dalībnieku limitu. “Mums, futbolistiem, problēmu ar pilnvērtīgu treniņu norisi pagaidām nav,” norāda treneris.

Futbola laukumā trenējas ne tikai futbolisti, tur redzami arī citu komandu sporta veidu dalībnieki. Jāatzīst, ikviens novērtē atjaunotā Cēsu stadiona iespējas, tostarp mākslīgā futbola laukuma seguma izvēli.

“Atceramies, ka tapšanas procesā netrūka mākslīgā seguma kritizētāju, bet domāju, tagad pat viņi novērtē tā plusu. Ja būtu izvēlēts dabīgais zāliens, laukums treniņiem patlaban būtu slēgts, tā kā zālēs arī trenēties nevar, nāktos treniņus vai nu atcelt, vai strādāt tikai pie fiziskās formas uzturēšanas, specifiskos futbola elementus netrenējot. Stadiona priekšrocības novērtējām jau pērn, kad visu ziemu treniņi notika stadionā, tikai dienu pirms kārtējās spēles telpu futbolā iegājām iekšā, lai pierastu pie grīdas seguma, izstrādātu sadarbības, bet pārējā laikā darbojāmies stadionā,” saka A. Krickis.
Tā kā šogad telpu futbola sezona sporta skolu grupās nenotiks, treniņu procesu var plānot, jau domājot par nākamās vasaras sezonu. Šis ir laiks vairāk pamācīties, pastrādāt pie atsevišķiem elementiem, pieslīpēt detaļas, proti, kā norāda treneris, var darīt to, kam sezonas laikā parasti nepietiek laika.

Jautāts, vai noteikts, kādos laika apstākļos treniņi stadionā tiek atcelti, A. Krickis stāsta, ka treneri paši skatās, vai apstākļi ļauj aizvadīt treniņus: “Ja būs krietni vēsāks, tad, komunicējot ar stadiona vadību, lemsim par rīcību. Viena problēma ir lieli mīnusi, otra – sniegs, kas tiktu piebradās, piesaltu uz laukuma, tad arī treniņus noturēt nevarētu. Ja notiks tā, meklēsim citas iespējas uzturēt fizisko formu, bet šobrīd ilgtermiņā neskatāmies, strādājam no treniņa uz treniņu.”

Treniņu process turpinās tikai Sporta skolas grupām, 2.līgas vīriešu komanda un sieviešu komanda netrenējas. A. Krickis norāda, ka pieaugušajiem šobrīd treniņos ir pauze, aktīvāka un mērķtiecīgāka darbība atsāksies no janvāra.