Ziņas

Sports

Futbolistiem sākusies vasaras sezona

Mazāk par mēnesi atlicis līdz Eiropas čempionātam futbolā. Šis sporta notikums, jādomā, vairos futbola popularitāti. Jaunam dalībnieku pieplūdumam gatavs arī futbola klubs “Priekuļi”, kas darbojas desmit gadus, šajā laikā izveidojot piramīdu no visjaunākajiem līdz 2.līgas pieaugušo komandai.

Kluba prezidents Andrejs Ivanovs stāsta, ka vasaras sezona jau sākusies. Pirmās spēles aizvadījusi 2.līgas komanda Vidzemes čempionātā , Vidzemes un Latvijas čempionātos startē deviņas bērnu komandas “FK Priekuļi/ CPSS”, tai skaitā viena meiteņu komanda. Lielākā daļa piedalīsies Vidzemes čempionātā, divas komandas arī Latvijas čempionātā, kas pēc trenera Aivara Kricka teiktā ir augstākais līmenis valstī: “Var teikt, ka valsts čempionātā spēlē mūsu izveidotās piramīdas augšgals, proti, spēlētāji, kuri darbojas klubā no mazotnes. Protams, vecākajās grupās jūtams spēlētāju trūkums, bet ar šo problēmu saskaras visi klubi valstī, tā ir arī citos sporta veidos.”

“FK Priekuļi” darbojas biedrībā “Vidzemes futbola centrs”, kur notiek darbs ar reģionālajām izlasēm, tiek rīkotas nometnes. A. Krickis ir viens no reģiona izlases treneriem. Viņš stāsta, ka Vidzemē izdevies sakārtot sistēmu, kas ļauj noturēt spēlētājus: “Agrāk jaunie spēlētāji, vēloties izaugsmi, devās uz Liepāju vai Ventspili, tagad tā iespējama Vidzemē. Strādājam, lai viņus noturētu, jo tas rada tik nepieciešamo iekšējo konkurenci. Cenšamies panākt, lai spēku līmenis Latvijā izlīdzinās.”

A. Ivanovs, stāstot par kluba darbību, uzsver Priekuļu novada pašvaldības ieguldījumu: “Varam teikt, ka novada pašvaldība ir kluba ģenerālsponsors, tāpēc paldies domes priekšsēdētājai, deputātiem, kuri lēma par labu atbalstam.”

Daudz kluba labā darījis arī Priekuļu pašvaldības darbinieks Jānis Mičulis, palīdz Priekuļu vidusskola, citi atbalstītāji, jo, augot klubam, palielinās arī vajadzības. Kluba pārstāvji saka paldies jauno sportistu vecākiem par viņu ieguldījumu, jo bērna izaugsmi var sekmēt tikai sadarbībā.

“Jaunākajās grupās bērnu vecāki aktīvi piedalās procesā, brauc līdzi, atbalsta, uzmundrina. Jaunajiem spēlētājiem tas nepieciešams, arī treneriem vieglāk, jo varam regulāri komunicēt ar vecākiem. Vecākajās grupās jūtam, ka šīs komunikācijas pietrūkst. Svarīgi, lai uz bērnu spēlēm nāk ne tikai vecāki, bet arī radi, draugi, tā radīsim kluba kopību,” norāda A. Krickis.

Vasarā turpināsies treniņi, spēles dažāda līmeņa turnīros, jūlijā divas kluba komandas brauks uz turnīru Somijā. Treneris Jānis Naglis piedalās turnīra “Wasa Cup” rīkošanā, un turp dosies arī divas komandas.
“Tas ir jauns izaicinājums,” saka A. Ivanovs. “Esam bijuši turnīros Slovākijā, Polijā, tagad pamēģināsim Somijā. Katru gadu gribam kādu komandu aizvest uz ārvalstu turnīru, lai puiši redzētu, kā futbolu spēlē citur.”

Līdztekus iesāktajam klubs vasarā sāks uzņemt 2010.un 2011.gadā dzimušos zēnus. Vecāki par šo iespēju var interesēties, zvanot trenerim Mārim Spalviņam- tālr. 28742753.

Pirmās trīs spēles aizvadījusi arī “FK Priekuļi” 2.līgas komanda. A. Krickis stāsta, ka pamatsastāvs palicis nemainīgs kopš pērnā gada, komandu veido tikai kluba audzēkņi: “Var teikt, šis ir pirmais solis kluba pastāvēšanas vēsturē, kad varam no saviem audzēkņiem izveidot komandu. Tai jābūt, lai audzēkņiem būtu, kurp tiekties. Šobrīd jādomā, kas notiks brīdī, kad izaugs vairāk spēlētāju nekā nepieciešams 2.līgas komandai? Viņiem būs jādod iespēja spēlēt, nevar ļaut atslābt, nodarboties ar ko citu. Spēlētāji ir jānotur futbolā.”