Ziņas

Sports

Futbolā šis ir vecāku gads

Futbola klubs “Priekuļi” darbojas jau desmit gadus. Tā prezidents Andrejs Ivanovs atzīst, ka beidzot kļūst redzami kopīgā darba augļi. Viņš īpaši uzsver vārdu – kopīgā –, jo rezultāts panākts treneru, pašvaldību, vecāku un pašu jauno futbolistu ciešā sadarbībā.

No zēna par futbolistu

“Pēdējā laikā īpaši iepriecina, ka spēlētāju vecāki arvien vairāk seko līdzi futbola procesam. Viņi atved bērnu uz treniņu, daudzi ir klāt treniņā, interesējas par notiekošo, zvana, jautā, sastopot trenerus uz ielas. Vecāki izsaka ierosinājumus, viņu teiktajā ir daudz vērtīga un noderīga. Ir patiess prieks par vecāku aktivitāti, viņi pelnījuši manu vislielāko paldies, tāpēc gribu teikt, ka mūsu futbola klubā šis ir īsts vecāku gads. Viņi vēro, kā atvasēm veicas, un gadās, ja rezultāti nav tik labi, kā vecākiem gribētos, jautā, kur meklējama vaina. Tad mierinu, ka viss tikai laika jautājums. Visiem izaugsmes tempi nav vienādi, viss atkarīgs no katra paša, no darba treniņos, bet, kārtīgi strādājot, gan treneri, gan vecāki kādu dienu konstatē, ka zēns izaudzis par futbolistu,” stāsta A. Ivanovs.

Šobrīd klubā jau ir pilna piramīda – septiņas zēnu komandas un meiteņu komanda, plus pieaugušo komanda, kurā arī ir kluba audzēkņi. Jauniešu komandas spēlē Vidzemes čempionātā, bet U-13 komanda pirmo reizi startē Latvijas čempionāta spēcīgākajā A grupā kopā ar lielo futbola centru – Daugavpils, Liepājas, Rīgas – komandām. A. Ivanovs stāsta, ka zēniem šajā spēcīgajā konkurencē viegli nav, pagaidām ir tikai zaudējumi, bet parādoties komandas spēle, zaudējumi ir ar minimālu vārtu starpību, tādēļ daža lielā kluba treneri jau sākot bažīgi skatīties uz Priekuļu komandu kā nākamajiem konkurentiem.

Kluba meiteņu komanda spēlē Vidzemes “Ādas bumbas” turnīrā pie puišiem, jo nav atsevišķas grupas meitenēm, Vidzemē ir tikai divas komandas, un futbolistes rāda atzīstamu sniegumu. A. Ivanovs norāda, ka aug laba meiteņu komanda, divas spēlētājas jau īpaši novērtētas: “Šajā nedēļas nogalē Smiltenē notiks kārtējais sabraukums, Latvijas U-17 meiteņu izlases treneris brauks skatīties, kā spēlē Nikola Kovaļevska un Linda Broka. Taču viņš redzēs visu komandu, katrai meitenei ir iespēja sevi parādīt.”

Treneru faktors

Arī citas zēnu komandas spēlē Vidzemes čempionātā, un spēlē labi, pretendējot arī uz godalgām, kas apliecina komandu izaugsmi no gada uz gadu.

“Gribas cerēt, ka uzņēmēji novērtēs mūsu potenciālu un sniegs atbalstu klubam. Esam uzrunājuši daudzus uzņēmējus, līdz šim atbalstu sniedzis tikai viens, kurš nopirka klubam jaunus formas tērpus. Kaut komandu skaits ir tāds pats arī Valmierā, Smiltenē, finansējuma apmērs nav salīdzināms, tajā atpaliekam krietni. Taču tas nenozīmē, ka mūsu treneri strādā mazāk vai ir sliktāks treniņu aprīkojums. Cenšamies nodrošināt iespējami labāko inventāru, lai puiši un meitenes varētu trenēties labos apstākļos,” saka A. Ivanovs.
Kluba prezidents, uzteikdams vecāku aktivitāti, tomēr aicina vēl vairāk iesaistīties, pasekot līdzi savu bērnu gaitām, satikties, sazvanīties ar treneriem, lai noskaidrotu, kā veicas. Tas esot nepieciešams vairāku apstākļu dēļ, ne tikai abpusējas informācijas iegūšanā.

“Bijuši gadījumi, kad talantīgi puiši pēkšņi pazuda no treniņiem. Sākumā nesapratām iemeslu, bet tad atklājās interesantas lietas. Satiekot viena šāda zudušā tēvu, jautāju, kas noticis ar dēlu. Tēvs bija izbrīnīts, viss esot labi, dēls regulāri ejot uz treniņiem. Kad norādīju, ka jau sen nav redzēts, tēvs bija pamatīgi pārsteigts, jo dēls regulāri paņemot formu, sporta somu un ejot uz treniņu. Sāka skaidrot, kas notiek, un izrādījās, ka puika šajā laikā iet pie draugiem, lai spēlētu datorspēles. Tagad puisis atkal ir ierindā, bet šādi gadījumi bijuši vairāki,” stāsta kluba prezidents.

Kluba treneru korpuss arvien papildinās. Kopš šīs vasaras par treneri sāka strādāt Māris Spalviņš, kurš ir Priekuļu kluba audzēknis, joprojām mācās LSPA, spēlē kluba pieaugušo komandā. A. Ivanovs norāda, ka arī citi treneri strādā ļoti kvalitatīvi, turpinot krāt pieredzi: “Uzskatu, ka visi kluba treneri – Dmitrijs Sļinko, Aivars Krickis, Igors Petrovs, Jānis Naglis – ir profesionāļi, kuri dod krietni vairāk, nekā tas ietilpst viņu pienākumos.”

Vēsturisks notikums

Taču ar īpašu gandarījumu kluba prezidents stāsta par pieaugušo komandas paveikto Vidzemes 2.līgas čempionātā: “Pirmo reizi vēsturiskā Cēsu rajona futbola vēsturē kāda mūsu komanda tikusi pārspēlēs uz 1.līgu. Saprotu, kāds futbola vēstures zinātājs iebildīs, ka bija komanda “Lode”, kas pat tika 1.līgā. Bet gribu norādīt, ka tajā spēlēja labākie Staiceles, Smiltenes, Valmieras spēlētāji. “FK Priekuļi” komandā spēlē tikai mūsu kluba audzēkņi, nav neviena leģionāra. Esam to panākuši saviem spēkiem.”

Pēdējā spēlē tika pārspēta Jūrmalas komanda “Lielupe” ar 5:0, un tas deva garantiju, ka priekulieši tikuši uz pārspēlēm. Vēl dažas spēles atlikušas, bet tās vairs nevar no šīs vietas izstumt. Pārspēles sāksies oktobrī.
“Sezonas sākumā puišiem teicu – nospēlējiet tā, lai man sagādātu problēmu, domājot, kur dabūt naudu dalībai 1.līgā. Un viņi to īstenoja! Vai izdosies tajā iekļūt, to rādīs laiks, jo pārspēlē nāksies tikties ar citu reģionu labākajām komandām. Pat ja neizdosies tikt tālāk, pārspēles turnīrs būs interesants, jo varēsim salīdzināt savus spēkus ar citu reģionu labākajām šīs līgas komandām. Galvenais, esam parādījuši, ka varam spēlēt labu futbolu,” saka A. Ivanovs.

Šobrīd līgas turnīra tabulā “FK Priekuļi” atrodas trešajā vietā, bet Staiceles, Valmieras un Balvu komandas ir ārpus konkurences. Pirmajās divās spēlē 1.līgas spēlētāji, kas nav atļauts, bet Balvi nav Vidzemes reģionā, taču izvēlējušies te spēlēt. Neņemot vērā šīs trīs komandas, turnīra tabulā Priekuļu komanda ir līderi, ko tuvākie sekotāji vairs panākt nevar.

“Kluba vārdā gribu vēlēt labu veselību mūsu puses labākajam futbola arhivāram Aleksandram Beļakovam. Viņš var izdarīt jaunu ierakstu, ka tikai ar vietējo audzēkņu palīdzību esam tikuši tik augstu. Jāatzīmē, ka pieaugušo komandā galvenokārt spēlē skolnieki – Liepas, Priekuļu un Cēsu jaunieši, tāpēc paldies Priekuļu novada un Cēsu novada pašvaldībai par atbalstu, arī Priekuļu sporta entuziastam Jānim Mičulim, ikvienam, kurš palīdz mūsu klubam augt un attīstīties,” saka A. Ivanovs.