Ziņas

Sports

Futbola sezonas zibšņi

Kopā. Sezonas noslēguma pasākumā 2.līgas komandas kopēja bilde ar “FK Piekuļi” treneriem, kluba prezidentu Andreju Ivanovu un Priekuļu novada pašvaldības vadītāju Elīnu Stapuloni.

Noslēdzies Latvijas Futbola federācijas 2.līgas čempionāts, kurā jau otro gadu pēc kārtas finālturnīrā spēlēja “SK Cēsis”. Šoreiz gan sešu komandu konkurencē komandai 4.vieta.

Atgādināsim, ka pērn komanda palika otrā, finālā vien pagarinājuma pašās beigās piedzīvojot zaudējumu Grobiņas komandai 0:1.

Visas līgas finālturnīra pirmajā spēlē pret “LDz Cargo” (Dau­gavpils) “SK Cēsis” pirmie atklāja rezultātu (E. Prauliņš), taču tad pretinieks guva piecus vārtus, un piedzīvots zaudējums 1:5. Jāteic, ka tieši Daugavpils komanda šajā sezonā tika kronēta par 2.līgas čempionvienību. Šajā komandā spēlē arī vecmeistars Vits Rimkus.

Nākamajā spēlē ar 4:3 tika pieveikta Liepājas komanda “FK Karaosta”. Vārtus guva: I. Bar­kāns, I. Sondors, M. Tukris, M. Bukšs. Uzvara bija revanšs par zaudējumu šī gada Latvijas kausa izcīņas 1.kārtā ar 0:3.

Vidzemes čempionātā jau otro gadu pēc kārtas “SK Cēsis” komandai sudraba godalgas. Reģiona finālgrupā “SK Cēsis” pirmajā spēlē zaudēja “FK Salaspils” vienībai 0:5, tad pēc kārtas sekoja trīs uzvaras. Vispirms pārspēti nesenie pāridarītāji “FK Salaspils” 5:1, divreiz “Valmiera. Glass – 2” ar rezultātu 4:3 un 3:1. Līdz ar to trīs komandām vienāds punktu skaits, taču pēc papildu rādītājiem par Vid­zemes čempioniem tika kronēti “FK Smiltene/ BJSS-2” futbolisti.

Šī gada čempionātā komanda “SK Cēsis” aizvadīja 20 spēles, izcīnot 16 uzvaras, piedzīvojot četrus zaudējumus. Vārtu attiecība 80:31. Komandā rezultatīvākie: Renārs Kazus – 22 vārti, Ralfs Apsītis – 16, Kristaps Vabolis – 7, Ilvars Barkāns – 6.

Sezonas sākumā komandas treneris bija Edgars Zvejnieks, sezonas izskaņā to pārņēma Emīls Rijnieks.

2.līgā spēlēja arī “FK Priekuļi” (treneris Aivars Krickis), kas sezonu Vidzemē beidza 12.vietā. Pārspēlēs par 11.vietu priekulieši abas reizes ar vienādu rezultātu 2:4 zaudēja “FK Lielupe” komandai. Čempionātā komandas rindās rezultatīvākais bija Jurģis Zumbergs, kura kontā 11 gūti vārti.

Futbola kluba “Priekuļi” prezidents Andrejs Ivanovs atzīst, ka sezona, kurā startēja ne tikai 2.līgas komandas, bet arī vairākas jauniešu komandas savos turnīros, noslēgta ar dalītām jūtām: “Varējām kaut kur nospēlēt labāk, taču katrs rezultāts liek izdarīt secinājumus, un katrs zaudējums ir iespēja izaugsmei. Turpinām darboties, un prieks redzēt, ka jauniešiem ir vēlme spēlēt futbolu. Šogad esam uzņēmuši 40 jaunus audzēkņus, kopumā viņu skaits jau tuvojas 250, pieņēmām darbā divus jaunus trenerus – Edgaru Lāci un Jurģi Zumbergu, kuri ir mani audzēkņi. Kopumā mūsu klubā šobrīd darbojas seši treneri, līdztekus minētajiem arī Aivars Krickis, Dmitrijs Sliņko, Jānis Naglis, Māris Spalviņš, vēl ir trenera palīdze Nikola Kovaļevska un treneris – konsultants Alek­sandrs Beļakovs.”

Priekulieši ziemas sezonā Vidzemes reģiona turnīrā gatavojas startēt ar 13 komandām, tai skaitā vienu meiteņu komandu.

Beidzot būs piepildījušās kluba cerības nākamgad trenēties un spēlēt Cēsu jaunajā stadionā, un 2.līgas komanda turpmāk sauksies “Cēsis/ FK Priekuļi”, bet bērnu komandas arī turpmāk paliks “FK Priekuļi/ CPSS”.

“2.līgā centīsimies parādīt iespējami labāku sniegumu, un neesam aizmirsuši mūsu kopējo mērķi – klauvēt pie 1.līgas durvīm. Varam droši teikt, ka mūsu komandā spēlē tikai vēsturiskā Cēsu rajona spēlētāji, mūsu kluba audzēkņi. Nākamgad talkā nāks jau 2002.gadā dzimušie spēlētāji, no vairākām 1.līgas komandām atgriezīsies mūsu kluba audzēkņi un spēles līmenim vajadzētu celties,” norāda A. Ivanovs.

Pie futbola aizvadītās sezonas zibšņiem vēl jāatzīmē, ka par 1.līgas čempioniem kļuva “Valmiera/ Glass” komanda, kuras otrais treneris ir Normunds Zvejnieks, kurš pērn vadīja “SK Cēsis”, un komandā spēlē cēsnieks Roberts Cipe.

Par Latvijas U-19 grupas čempioniem kļuva komanda “Vid­zemes sporta centrs”, kurā spēlē arī bijušie “FK Priekuļi” audzēkņi Edgars Deičs un Klāvs Grosbergs. Nākamgad šī komanda pārstāvēs Latviju UEFA jaunatnes līgā.