Ziņas

Sports

Futbola sezonai pielikts punkts

Gatavoties spēlei. Treneris Aivars Krickis Latvijas čempionātā vada gan 2.līgas vīru komandu FK “Priekuļi/ Cēsis”, gan dāmu komandu “Cēsis/ FK Priekuļi”, kas spēlē sieviešu čempionāta 1.līgā.Foto: no albuma

Latvijas Futbola federācijas valde, uzklausot atbildīgos valsts čempionāta rīkošanā, kā arī izvērtējot reālo situāciju, lēmusi par sacensību noslēgšanu 1.līgas, 2.līgas un 3.līgas čempionātos. Ir laiks paraudzīties, kā sezona noslēgusies mūsu puses komandām, kas pārstāvētas visās minētajās līgās.

1.līga, sievietes

“Cēsis/ FK Priekuļi” komanda aizvadīja savu otro sezonu Latvijas čempionātā, kurā šogad startēja 13 komandas. Futbolistes izspēlēja visas 12 paredzētās spēles, tajās gūtas divas uzvaras, viena spēle noslēgta neizšķirti, piedzīvoti deviņi zaudējumi, un trenera Aivara Kricka vadītā komanda ar 7 punktiem finišēja 10.vietā. Vārtu attiecība 8:51. Džeina Eglīte un Bella Pundure šajā sezonā atzīmējās katra ar trim gūtajiem vārtiem, pa reizei precīzas bija Anna Baranovska un Emija Briede.

Treneris atzīst, ka sezona neizdevās tā, kā sākumā bija cerēts, jo kovids izjauca sagatavošanās procesu: “Bija spēlētājas, kuras ziemā bija daudz strādājušas, lai sezonas sākumā būtu labā formā, taču pandēmijas dēļ atceltais sezonas sākums lika atslābt un vajadzēja ātri iespēlēt jaunas spēlētājas. Nebija viegli visu salikt kopā, bet jāteic, ka tikām galā ar komandām, ar kurām bija jātiek galā. Lai tiktu pie vairāk uzvarām, vajadzēja parādīt krietni labāku sniegumu, taču, kā jau teicu, neizdevās salikt kopā pieredzējušās ar jaunajām, jo vienām bija vēlme un spējas, otrām – tikai vēlme. Labi, ka izdevās sezonu izspēlēt un noslēgt uz pozitīvas nots, ar skatu nākotnē. Mek­lēsim iespēju papildināt sastāvu, lai nākamajā sezonā kāptu augšup!”

2.līga, vīri

Kārtējo sezonu 2.līgā aizvadīja FK “Priekuļi/ Cēsis”, un šī ir līdz šim veiksmīgākā sezona. 2.līgā šogad startēja 12 komandas, vispirms aizvadot vienu apli, lai pēc tam sešas labākās cīnītos par medaļām, bet 7.-12.vietu ieguvējas par palikšanu līgā.

Trenera Aivara Kricka vadītā FK “Priekuļi/ Cēsis” pēc pirmā posma ar 21 punktu ieņēma 4.vietu, tikpat punktu arī komandai FK “Karaosta”, taču sasvstarpējā spēlē pārāki bija liepājnieki 1:3, tāpēc viņiem vieta augstāk.

Otrajā posmā, kur sešas labākās komandas cīnījās par godalgotajām vietām, izdevās nospēlēt tikai divas spēles, vienā no tām FK “Priekuļi/ Cēsis” ar 4:0 pārspēja SK “Mārupe”.
Vietu sadalījums tika noteikts pēc koeficientu sistēmas, ko ieguva, katras komandas iegūto punktu skaitu izdalot ar nospēlēto spēļu skaitu. Ja koeficients vienāds, vietu sadalījums notiek atbilstoši čempionāta reglamentam, kas nosaka, ka visu izšķir komandu savstarpējā spēle. Diemžēl visi šie aprēķini Priekuļu komandai nelabvēlīgi, jo nākas samierināties ar 4.vietu.
Īsti godīgi tas nav, jo šobrīd ir tā, ka Salaspils komanda, kam ir par diviem punktiem mazāk nekā FK “Karaosta” un FK “Priekuļi”, turnīra tabulā, pateicoties šim koeficientam, ir abām priekšā. Noli­ku­mā nav atrunāta pandēmijas ietekme, un lielajā sportā situācijā, kurā vīrusa dēļ komanda nav varējusi ierasties uz spēli, tai tiek piešķirts tehniskais zaudējumus. Šajā situācijā Salas­pils komandai iedota priekšrocība, jo, ja viņiem būtu šie divi tehniskie zaudējumi pret līderiem Jelga­vu, otrajā un trešajā vietā būtu FK “Karaosta” un Fk “Priekuļi”.

Lai arī šis ir augstākais sasniegums, rūgtums tomēr paliek, jo, ja tiktu nospēlēta visa sezona, varbūt pirmo reizi komanda tiktu medaļās. Taču, kā zinām, nevar raudzīties pēc tā – kā būtu, ja būtu.
Arī treneris A. Krickis ir pārliecināts, ka komanda bija pelnījusi būt medaļās: “Ja uz pirmo vietu, visticamāk, nevarējām pretendēt, jo Jelgavas komanda tiešām ir stipra, par otro vietu ar Liepājas komandu varējām pacīnīties. Šī ir veiksmīgākā sezona, jo 2.līga šogad ir spēcīgāka nekā iepriekš, kad bija dalījums reģionālajās līgās.

Šī bija ļoti aizraujoša sezona, jo šogad 2.līgā spēles bija līdzvērtīgas, ikviena komanda varēja uzvarēt jebkuru, tāpēc katrai spēlei bija jāgatavojas nopietni. Ja gribējās gūt panākumus, vajadzēja katrai spēlei rūpīgi gatavoties, analizēt pretiniekus, lai zinātu, kā pret viņiem spēlēt. Kādam varbūt bija pārsteigums, ka uzvarējām Salas­pils komandu 5:0, bet šai spēlei ļoti nopietni gatavojāmies. Aiz­braucot pie viņiem, redzējām, cik viņi nenopietni iesildās gaidāmajai spēlei, acīmredzot neuztvēra mūs pietiekami nopietni, par ko arī viņiem nācās samaksāt ar smagu zaudējumu.”
Komandā rezultatīvākais Jurģis Zumbergs, kura kontā desmit vārti, un šis ir otrais rādītājs līgā. Klāvs Grosbergs guva četrus vārtus, Jorge Reiksa – 3, Dāvis Bitāns – 3, pa vienam – Markus Lancmanis, Dāvis Krieviņš, Arnolds Kostovs, Edgars Lācis, Raivis Keišs, Kristers Talcis.

3.līga, vīri

Šajā sezonā debitēja jaunizveidotais futbola klubs “Cēsis”, kas spēlēja Vidzemes zonā, septiņu komandu konkurencē ieņemot sesto vietu. Arī šajā līgā komandas paspēja aizvadīt divus apļus, cēsnieki 12 spēlēs izcīnīja divas uzvaras, divreiz spēlēja neizšķirti, piedzīvoja astoņus zaudējumus, sakrājot astoņus punktus. Vārtu attiecība 24:47.

Vērts atzīmēt, ka īpaši sekmīgs izrādījās sezonas noslēgums, jo septiņi punkti gūti tieši šajās spēlēs. Vispirms viesos ar 3:2 tika pieveikts FK “Alberts”, tad viesos ar 9:2 sagrauta komanda FK “Valka”, bet sezonas pēdējā spēlē nospēlēts 3:3 ar FK “Alberts”. Šīs spēles vieš cerības, ka ir izdevies atrast komandas kodolu, kas nākamajās sezonās varētu veidot spēli un ļautu turnīra tabulā kāpt augstāk.
Komandā ar 12 gūtiem vārtiem rezultatīvākais ir Vairis Velme, un jāatzīmē, ka sešus no tiem viņš guva spēlē pret FK “Valka”. Vairis ir ceturtais rezultatīvākais visā Vidzemes zonā. Vēl četrus vārtus guva Toms Lakins, pa diviem – Elvijs Reķis un Leonīds Koro­ļovs, pa reizei ar vārtu guvumu šajā sezonā atzīmējās Emīls Eglītis, Mārtiņš Jarohovičs, Gints Švalbe un Kristaps Azacis.