Ziņas

Sports

Futbola mikslis

Pandēmijas dēļ futbola čempionāti sakās ar mēneša, pusotra nobīdi. Šogad Cēsu pusi pieaugušo futbolā pārstāv trīs komandas.

Var teikt, ka nosacīti augstākā rangā spēlē sieviešu komanda “Cēsis/ FK Priekuļi”, startējot 1.līgas čempionātā. Sacensības tuvojas noslēgumam, meitenes 13 komandu konkurencē aizvadījušas desmit spēles, izcīnījušas septiņus punktus, vārtu attiecība 8:43. Interesanti, ka visi punkti izcīnīti savā laukumā, tas pierāda, ka savās mājās sienas palīdz, savs nopelns arī līdzjutējiem. Komanda atrodas desmitajā vietā, bet ir iespēja pacelties uz astoto. Tas gan atkarīgs tikai no pašām, jo divas pēdējās spēles būs tieši ar komandām, kas ieņem 8.un 9.vietu, attiecīgi “Laidze/ Talsu NSS” un FK “Iecava”. Ar Iecavas komandu 26.septembrī būs arī cēsnieču pēdējā mājas spēle, bet ar Laidzes/ Tukuma komandu spēle 3.oktobrī izbraukumā.

“Cēsis/ FK Priekuļi” komandā rezultatīvākās ir Džeina Eglīte un Bella Pundure, kuras guvušas pa trim vārtiem.

Vīriešu komanda FK“Priekuļi/ Cēsis” spēlē 2.līgas čempionātā, kur 12 komandas vispirms aizvada apļa turnīru. Pēc tā rezultātiem komandas sadalīs divās grupās : sešas labākās izspēlēs savā starpā otro apli, cīnoties par iekļūšanu 2021.gada 1.līgas čempionātā. Līgas uzvarētāji iegūs tiesības spēlēt 1.līgā, bet otrās vietas ieguvēji piedalīsies pārspēlēs ar 1.līgas 8.vietas ieguvējiem. FK “Priekuļi” prezidents Andrejs Ivanovs apliecinājis, ka komandas uzdevums ir iekļūt pirmajā līgā. Prieks, ka beidzot ir ambīcijas, un spēles rāda, ka izdevies izveidot sabalansētu, disciplinētu komandu, kura gatava cīnīties par uzvaru katrā spēlē. Trenerim Aivaram Krickim izdevies izveidot vienotu komandu, kurā spēlētāji uzticas cits citam, kuriem futbols ir pirmajā vietā. Uz līgumu pamata komandā ir vairāki FS “Metta” spēlētāji, savu artavu komandas labajā sniegumā dod arī leģionāri – gvinejietis ar Portugāles pilsonību Jorge Carreia Reiksa, kurš dažas spēles aizvadījis arī Portugāles U21 un U23 izlasēs, kā arī Igbo Edvins Okpave no Nigērijas.

Patlaban komanda ar 17 punktiem astoņās spēlēs ieņem 4.vietu, bet jāmin, ka trešās vietas ieguvējiem ir 18, bet abām līdervienībām – 19 punkti. Vārtu attiecība 17:8. Komandā rezultatīvākie: Jurģis Zumbergs – 6, Klāvs Grosbergs – četri gūti vārti.

Šo sestdien savā laukumā spēle pret Preiļu BJSS komandu, kas ar 12 punktiem atrodas 5.vietā.

Šajā sezonā “FK Priekuļi/ Cēsis” veiksmīgi startēja arī Latvijas kausa izcīņā, aizcīnoties līdz trešajai spēlei, kas ir komandas lielākais panākums. Pirmajās divās spēlēs ar vienādu 2:1 pārspēta FK “Lielupe” (vārtus guva Eduards Deičs, Dāvis Krastiņš) un FK “Staiceles bebri” (abus vārtus guva D. Krastiņš). Arī trešajā spēlē rezultāts 2:1, tikai šoreiz pretinieku, FK “Kauguri/ Beitar” labā. Vienīgos vārtus guva Klāvs Grosbergs.

Latvijas čempionāta 3.līgas Vidzemes zonā šogad debitē komanda FK “Cēsis”, aicinājums nejaukt ar SK “Cēsis”, kas šogad nespēlē. Komandas izveidotājs ir Mārtiņš Jarohovičs. Kopumā Vidzemes zonā spēlē septiņas komandas, kas savā starpā aizvada divu apļu turnīru. Cēsniekiem pēc septiņām spēlēm tikai viens punkts un 7.vieta. Vārtu attiecība 8:32. Komandā rezultatīvākais Vairis Velme, kurš guvis trīs vārtus.

FK “Cēsis” aizvadīja arī pirmo un diemžēl vienīgo spēli Latvijas kausa izcīņā, ar 2:4 zaudējot FK “Pļaviņas” futbolistiem. Vārtus guva V. Velme un Emīls Eglītis.

Cēsu komandai šovakar kārtējā čempionāta spēle savā laukumā pret FC “Gauja”, kas turnīra tabulā ir 4.vietā. Jāatzīmē, ka pirmajā aplī tieši pret šo komandu izbraukumā tika gūts vienīgais punkts, spēlējot neizšķirti 1:1.