Ziņas

Sports

Futbola laukumos

Līdere. Sieviešu futbola komandas “Cēsis/ FK Priekuļi” kapteine Džeina Eglīte šogad tika aicināta spēlēt arī Latvijas izlasē. Foto: no albuma

Turpinās Latvijas čempionāts futbolā, kurš šogad pirmo reizi startē arī sieviešu komanda “Cēsis/ FK Priekuļi”.

Lai arī aizvadītajās sešās spēlēs piedzīvoti seši zaudējumi, tomēr spēles kvalitāte aug un jādomā, ka sezona netiks noslēgta sausā. To parādīja arī pēdējā spēle pret Rīgas klubu “Super Nova”, kas turnīra tabulā ieņem ceturto vietu. Spēle noslēdzās 3:1 Rīgas kluba labā, vienīgos vārtus mūsu komandas labā guva kapteine Džeina Eglīte.

Komandas treneris Aivars Krickis atzīst, ka pagaidām spēlētājām trūkst pieredzes, bet kopumā ar katru spēli tiek rādīts arvien labāks sniegums: “Gūstam pieredzi, katrā spēlē ir iespējas, ko pagaidām vēl pilnībā neprotam izmantot. Tieši ilgstošas pieredzes trūkums neļauj tikt pie pirmās uzvaras vai pirmajiem punktiem. Ir bijušas iespējas uzvarēt, teiksim, pret Rēzeknes BJSS, taču pēdējās sekundēs viņas guva uzvaras vārtus 3:2, bet spēlē mums bija daudz iespēju, kas netika izmantotas. Tā varētu uzskaitīt vairākas spēles, kurās tikai pieredzes trūkums neļāva panākt iecerēto. Šis mums ir izmēģinājuma gads, bet tas nenozīmē, ka negribam uzvarēt. Gribam, un priekšnoteikumi tam ir.”

To, ka cēsnieču sniegums ir labs, apliecina Džeinas Eglītes aicināšana Latvijas izlasē. Treneris norāda, ka tas kalpos arī kā labs stimuls trenēties aktīvāk arī citām.

Vēl komandai pirmajā aplī jāaizvada četras spēles, no tām divas pret komandām, kas arī atrodas turnīra tabulas lejasgalā – FK “Auda” un SK “Imanta”. Nākamā spēle dāmām savā laukumā Cēsu stadionā 13.jūlijā pret “Rīgas Futbola skola – 2”.

Pēc pirmā apļa sešas labākās komandas cīnīsies savā starpā, bet pārējās spēlēs par 7. – 11.vietu. Treneris atzīst, ka vēl cerības tikt starp sešām labākajām nav zudušas, bet arī tad, ja tas neizdosies, otrajā aplī komanda būs daudz gatavāka nekā sākumā: “Gribam parādīt, ka ieguldītais darbs treniņos nes rezultātu.”

Divas mūsu puses vīriešu komandas spēlē 2.līgā. “FK Priekuļi” aizvadījuši astoņas spēles, kurā izcīnītas divas uzvaras, divas spēles noslēgušās neizšķirti, piedzīvoti četri zaudējumi. Arī pēdējā spēlē pret “Valmiera Glass VIA-3”. Rezultātu gan atklāja Priekuļu komanda, precīzs bija Vairis Vērme, un pirmais puslaiks noslēdzās 1:0. Taču otrajā valmierieši ņēma spēles grožus savās rokās, guva trīs bezatbildes vārtus, uzvarot visa spēlē 3:1.

Ar astoņiem punktiem “FK Priekuļi” turnīra tabulā ieņem 7.vietu.

Krietni vājāku sniegumu demonstrē “SK Cēsis”, kas septiņās spēlēs piedzīvojusi septiņus zaudējumus, gūti vien trīs vārti, bet zaudēti – 43.