Ziņas

Sports

Futbola kluba “Priekuļi” jaunie izaicinājumi

Veiksmīgi. Meiteņu komanda “Priekuļi-2” šoziem turnīrā Salaspilī parādīja atzīstamu spēli, izcīnot augstāko vietu “FK Priekuļi” dāmu/ meiteņu komandu pastāvēšanas vēsturē.Foto: no albuma

Āra laukumu sezonu sākuši arī futbolisti, tostarp futbola kluba “Priekuļi” spēlētāji un spēlētājas. Stāstot par vasaras sezonu, kluba prezidents Andrejs Ivanovs īpaši akcentē sieviešu futbolu: “Droši var teikt, ka pāršķiram jaunu mūsu puses futbola
lapaspusi, jo pirmo reizi Cēsu rajona futbola vēsturē mums būs komanda Latvijas sieviešu futbola čempionāta 1.līgā. Iespējams, šī ir pirmā visā Vidzemē.

Ja citur sieviešu komandas ir, Vidzemē ar to nav veicies. Vēsturiskais brīdis būs 13.aprīlī Cēsu stadionā, kad mūsu komanda “Cēsis/ FK Priekuļi” aizvadīs pirmo oficiālo spēli. Cerams, ka arī līdzjutēji nāks mūsu meitenes atbalstīt.”

Latvijas čempionāta 2.līgā spēlēs komanda “FK Priekuļi/ Cēsis”, bet jauniešu turnīros “FK Priekuļi/ Cēsu PSS” komandas. A.Ivanovs norāda, ka ir svarīgi nosaukumos saglabāt šo abu novadu saikni, jo treniņi un spēles notiek Cēsu stadionā, bet Priekuļu novada pašvaldība ir kluba lielākais atbalstītājs: “Priekuļi ir īsts futbola novads, tiekam atbalstīti ne tikai finansiāli, bet arī morāli. Pašvaldība gatava ieguldīt līdzekļus kluba attīstībā, infrastruktūras uzlabošanā, vadītāja vienmēr interesējas, kā mums veicas. Nevar noliegt arī Cēsu pašvaldības devumu. Tikai šādā sadarbībā var gūt rezultātus, bet, jo labāk mums veiksies, jo labāk abu pašvaldību vārdi izskanēs Latvijā.”

Šobrīd izveidota sieviešu komanda, kurā ir vairāk nekā 30 futbolistu, bet kluba vadība, arī trenere Džeina Eglīte aktīvi strādā, lai izveidotu meiteņu komandas, lai būtu piramīda, kā tas ir zēnu futbolā, kur trenējas no piecu gadu vecuma līdz pieaugušo komandai.

Sieviešu futbola 1.līgā startēs 11 komandas no Rīgas, Liepājas, Jelgavas, Talsiem, Rēzeknes, bet Vidzemes pusi pārstāvēs tikai “Cēsis/ FK Priekuļi”.

Vīrieši savu 2.līgas turnīru sāks pāris dienas vēlāk, 16.aprīlī, ar spēli pret “FK Staicele”. Koman­dai šajā sezonā būs jauns galvenais treneris – Ivars Zvirbulis. Pats spēlējis virslīgā, astoņus gadus trenējis virslīgas komandas. Aivars Krickis paliek kā otrais treneris. Sastāvā būs tikai divi leģionāri, pārējie – kluba audzēkņi, lielas cerības tiek liktas uz 15 – 17 gadus vecajiem spēlētājiem, kuros treneris saredzot ļoti labu potenciālu.

Klubā darbojas arī 12 bērnu/ jauniešu komandas, kopskaitā klubā ir gandrīz 300 dažāda vecuma spēlētāji.
Veiksmīgi lielajā futbolā Attīstības grupā debitējusi kluba U13 komanda, pirmajās divās spēlēs izcīnot divas sausās uzvaras. Atklāšanas spēlē viņi ar 5:0 pārspēja komandu “SK Krimulda/ Valor. Divus vārtus guva Krists Lapšāns, pa vienam – Matejs Zirnis, Martins Audicks un Lauris Groševs. Otrajā spēlē ar 3:0 pārspēta Valmieras “FC Gauja”. Divreiz precīzs bija M.Audicks, vienreiz – Sandijs Cipruss.

“Šis ir atzīstams panākums, ņemot vērā, ka sešus labākos šīs komandas spēlētājus aizdevām Vidzemes futbola centram. Viņi spēlēs zem Smiltenes karoga spēcīgākā līgā, puišiem tas palīdz izaugsmei. Ir vēl arī citi mūsu puiši, kuri spēlē Vidzemes komandās spēcīgākās līgās, arī tas ir novērtējums, ka spējam sagatavot laba līmeņa spēlētājus.” saka A.Ivanovs.

Viņš vienmēr uzteicis kluba trenerus, kuri rada atmosfēru, futbola prieku, kas piesaista audzēkņus. “Mani treneri ir mans zelts,” piebilst A. Ivanovs. Klubā strādā jau minētie A. Krickis, I. Zvirbulis, Dž. Eglīte, kā arī Māris Spalviņš, Dmitrijs Sliņko, Jānis Naglis, Jurģis Zumbergs, uz kura pleciem liela slodze – trenēt visjaunākās grupas, vecumā no pieciem līdz astoņiem gadiem.
“Kopumā mūs gaida ļoti aizraujoša sezona, lai gan nekādus augstos mērķus neizvirzām, jo redzam, ka līmenis ar katru gadu visām komandām aug. Mēs uzskatām, ka jābūt pacietīgiem, jāizaudzina savi spēlētāji, nevis jāsaaicina tikai leģionāri, jo tas nav ­ilglaicīgs projekts. Mēs paļaujamies uz saviem spēlētājiem,” saka A. Ivanovs.

Veiksmīga priekuliešiem bijusi telpu futbola sezona jauniešu komandām. Kluba prezidents Andrejs Ivanovs norāda, ka izcīnītas arī godalgotas vietas: “Vislabāk startēja M.Spalviņa audzēkņi, izcīnot bronzas medaļas, bet bija arī ceturtās, piektās, sestās vietas. Tas nozīmē, ka komandas iekļuva A finālā, kas ir labs rādītājs. Savus spēkus dažos turnīros izmēģināja arī meiteņu komandas, treneris A.Krickis vērtē, ka viņas ar katru spēli audzē meistarību.”

Jāatzīmē dalība Salaspils Ziemas­svētku turnīrā telpu futbolā meitenēm, kurā “FK Priekuļi” startēja ar divām komandām. Īpaši veiksmīgi spēlēja “Priekuļi-2”, kas grupā ierindojās ceturtajā vietā, izredzes kvalificēties ceturt­daļfinālam zaudējot pēdējā grupas spēlē, turklāt zaudējumu piedzīvojot pēdējās sekundēs. A. Krickis norādījis, ka šis esot labākais sasniegums “FK Priekuļi” dāmu komandas pastāvēšanas vēsturē.