Ziņas

Sabiedrība

Fotomeistari piedāvā “Cēsis Latvijas karogā austas”

Cēsu Jaunās pils konferenču zālē decembrī un janvārī atkal skatāma vietējo meistaru fotoizstāde. Šoreiz par moto izraudzīts “Cēsis Latvijas karogā austas”. “Izstāde veidota patriotiskās noskaņās,” stāsta fotokluba “Cēsis” vadītājs Jānis Sūniņš. “Pirms gada plānojām, kā ar savu darbu iekļausimies valsts sagaidītajā simtgadē,” saka J.Sūniņš. Vīri vienojušies par ideju parādīt Latvijas karoga esamību tieši Cēsīs dažādos notikumos un gados, kopš tas var plīvot. Cēsu pašvaldība fotomākslinieku ideju atzinusi par teicamu un atbalstījusi kultūras projektu konkursā.

Izstādi veidojuši seši autori – Jānis Sūniņš, Vladislavs Ančs, Vilis Bleikšs, Valdis Sviķis, Ēriks Zvirbulis un Mihails Ignats. Izstāde pilsētniekiem atsauks atmiņā dažādus notikumus Cēsīs, tajā skaitā 1989. gadu, kad cauri pilsētai vijās akcija “Baltijas ceļš”. Cēsīs svinēti arī Karoga svētki. Togad Pils dārzā cilvēku desmiti nostājušies tā, lai no lidmašīnas būtu redzama Latvijas kontūra. Visiem galvās cepurītes, tās iekrāsojušas aerofoto ar sarkanbaltsarkanām līnijām. Šajā dienā uzņemtais attēls lielformātā nu ir aplūkojams izstādē.

Fotogrāfijās iemūžināta arī akcijas “Baltijas ceļš” 25. gadskārta, tāpat kā vasaras, kurās notikušas vēsturisko Cēsu kauju 1919. gadā rekonstrukcija. Meistari izstādes apmeklētājiem ļauj aplūkot pilsētas panorāmu, vecpilsētu un vēsturisko Pils parku.

Iespējams, mākslas darbi atstās uz apmeklētājiem iespaidu arī ar izraudzīto formātu, sākot no attēliem 60 cm platumā līdz lielformāta, kuri izgatavoti uz plastikas.

Fotokluba “Cēsis” aktīvākie dalībnieki šogad piedāvājuši arī personālizstādes. Tādas nesen bijušas Vilim Bleikšam, Jānim Sūniņam, Ērikam Zvirbulim, Valdim Sviķim.