Ziņas

Uzņēmējdarbība

“Food Union” šovasar dos darbu 200 skolēniem

Šajā vasarā piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” koncerna ražotnēs AS “Rīgas piena kombināts” un AS “Valmieras piens” piedāvā darbu 200 skolēniem, aģentūru LETA informēja koncerna Personāla daļas vadītāja Evita Osīte.

Uzņēmums skolēniem vasarā piedāvā apgūt darbu divos amatos – saldējuma saiņotāja un pārdošanas speciālista asistenta amatā. Darbs saldējuma ražotnē paredz gatavās produkcijas iepakošanu un iesaiņošanu, bet asistenta pienākumi ir uzraudzīt katram savu veikalu, lai “Food Union” produkcija plauktos būtu pieejama, sakārtota, un produkcijas trūkuma gadījumā par to ziņot darba vadītājam.

“Saskatām potenciālu, ka šie skolēni, balstoties uz pieredzi darbā, uzņēmumā varētu izvēlēties profesijas, kuras būtu mums noderīgas. Protams, jāiegulda papildu laiks un apmācība, kā arī uzraudzība ir pastiprināta, taču kopumā tas atmaksājas,” sacīja Osīte.

Viņa arī atzina – iepriekšējā pieredze skolēnu piesaistē liecina, ka daudzi skolēni darbos jūtas noguruši, taču bija arī tādi, kuri labprāt strādātu vēl mēnesi.

“Mēs vairumā saskaramies ar skolēniem, kas ir apzinīgi un savu darbu cenšas izdarīt labi, tomēr dažkārt ir arī gadījumi, kad skolēns izvēlas pārtraukt darba attiecības, jo saprot, ka viņam tas ir par grūtu, vai arī zudusi interese,” sacīja uzņēmuma pārstāve.

Kā ziņots, “Food Union” grupa apvieno Latvijas piena pārstrādes uzņēmumus AS “Rīgas piena kombināts”, AS “Valmieras piens” un SIA “Rīgas piensaimnieks”, saldējuma ražotājus “Premia” Igaunijā, “Premier Is” Dānijā, “Isbjørn Is” Norvēģijā un “Alpin57Lux” Rumānijā.

“Food Union” grupas apgrozījums 2014.gadā sasniedza 175 miljonus eiro.