Ziņas

Uzņēmējdarbība

“Food Union” apbalvojusi labākos piena piegādātājus

AS “Rīgas piena kombināts” (RPK) un AS “Valmieras piens” apvienotais uzņēmums “Food Union” apbalvojis 30 labākos piena piegādātājus, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Nominācijā “Latvijas piensaimniecības patriots” zemniekus sveica zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), savukārt par lielāko svaigpiena izslaukumu 2014.gadā piena piegādātājus apsveica Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Nominācijā “Par veiksmīgu sadarbību 2014.gadā” tika apbalvota Leopolda Zundas AS “Viļānu SIS”, Normunda Kalniņa SIA “Sidgunda-2”, Silvijas un Jura Miščenko zemnieku saimniecība “Palejkalni”, Pāvela Melņa SIA “Sprūževa M”, Ameļas Jablonskas zemnieku saimniecība “Cerības-2” un Jāņa Miezīša SIA “Bormaņi”.

Par kvalitatīvākā svaigpiena ražošanu 2014.gadā tika apbalvota Diānas Vašutas zemnieku saimniecība “Ceipi”, Līgas un Mārtiņa Augstkalniešu zemnieku saimniecība “Kadiķi M.A”, Ilzes un Viļņa Krasovsku zemnieku saimniecība “Laimas”, kā arī Astras un Ulda Innu zemnieku saimniecība “Pauguri”.

Par lielākā svaigpiena daudzuma piegādi un titulu “Piena barons 2014” Vidzemē saņēma Jura Gierkena saimniecība Krimuldas novadā. Zemgalē par labāko šajā nominācijā atzīta Edgara Silakalna vadītā saimniecība SIA “AF Zelta druva” Dobeles novadā. Par labāko Kurzemē atzīta Jāņa Vaļko vadītā saimniecība SIA “Pampāļi” Saldus novadā, savukārt Latgalē – AS “LIS Latgale” Viļānu novadā.

Nominācijā par nozīmīgu ieguldījumu piensaimniecības attīstībā pateicības balvas saņēma Sanitas un Arta Janeļu zemnieku saimniecība “Kalnblāķi”, Aismas un Jāņa Ločmeļu zemnieku saimniecība “Mazdzērvītes”, Māras Jēgeres zemnieku saimniecība “Zīvāni”, Vladislava Butāna SIA “Kalnāji”, Sandras un Viestura Liepiņu zemnieku saimniecība “Kalndunduri” un Vasilija Pravdiveca SIA “Agro-Kaķenieki”.

Nominācijā “Latvijas piensaimniecības patriots” atzinības rakstus saņēma pieci saimnieki – Inita un Ēriks Kreitūži no zemnieku saimniecības “Ūdri”, Ira un Andrejs Kārkli no zemnieku saimniecības “Dzintari”, Daiga Logina no zemnieku saimniecības “Avoti”, Vita un Imants Stepāni no “Lejaskorniešiem” un Laura un Andris Māliņi no zemnieku saimniecības “Urdziņas”.

Par lielāko svaigpiena izslaukumu 2014.gadā atzinības rakstus no Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības saņēma Leldes un Alda Kļaviņu zemnieku saimniecība “Ceriņi” un Ingas un Aigara Kalvju zemnieku saimniecība “Kalntontes”, Ievas un Ģirta Rutkovsku zemnieku saimniecība “Vītoliņi”, Jolantas un Ulda Onzuļu zemnieku saimniecība “Renči”, kā arī Kristīnes un Jāņa Grasbergu zemnieku saimniecība “Zilūži”.

Pasākumā “Food Union” padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke atzina, ka pagājušais gads piena nozarē ir bijis sarežģīts, jo gada sākumā sasniegta rekordaugsta piena iepirkuma cena, bet gada nogalē piedzīvots cenas kritums līdz ražošanas pašizmaksas līmenim. Tomēr kā nemainīgs faktors palikusi stabila attīstība piena ražotāju profesionalitātes, piena kvalitātes un izslaukuma pieaugumā.

Kā ziņots, RPK un AS “Valmieras piens” apvienošanos vienotā koncernā “Food Union” Konkurences padome atļāva 2012.gada 9.maijā, piemērojot vairākus nosacījumus, kas ļaus aizsargāt zemnieku, kā arī mazāko tirgotāju intereses.

Iepriekš, 2010.gada 2.novembrī, oficiāli tika paziņots, ka 91,89% “Valmieras piena” akciju iegādājies Krievijas uzņēmējs Jevģēnijs Varovs, savukārt 2011.gada martā RPK paziņoja par Krievijas investoru Andreja un Sergeja Beshmeļņicku piesaistīšanu uzņēmumam.

“Food Union” patlaban ir aptuveni 800 darbinieki, bet apvienotā uzņēmuma apgrozījums pārsniedz 100 miljonus eiro gadā. “Food Union” ražotnes iepērk pienu no vairāk nekā 400 Latvijas zemnieku saimniecībām un piena ražotājiem.

LETA