Ziņas

Uzņēmējdarbība

“Food Union” apbalvo labākos piena piegādātājus

AS “Rīgas piena kombināts” (RPK) un AS “Valmieras piens” apvienotais uzņēmums “Food Union” nedēļas nogalē Valmieras teātrī svinīgā pasākumā apbalvojis 31 labāko piena piegādātāju, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Nominācijā “Par nozīmīgu ieguldījumu piensaimniecības attīstībā Latvijā” apbalvojumus saņēma SIA “Kalnāji” īpašnieks Vladislavs Butāns Tukuma novadā, SIA “Agro-Kaķenieki” īpašnieks Vasilijs Pravdivecs Dobeles novadā, SIA “Pampāļi” īpašnieks Jānis Vaļko Saldus novadā, AS “LIS Latgale” īpašniece Valentīna Sarkane no Viļānu novada un “J.Gierkena zemnieku saimniecības” īpašnieks Juris Gierkens no Krimuldas novada.

Nominācijā “Par efektīvu saimniekošanu un kvalitatīva svaigpiena ražošanu” apbalvojumus saņēma saimniecības “Pauguri” īpašnieks Uldis Innis no Priekules novada, saimniecības “Silmalas” īpašniece Anita Veinberga no Krimuldas novada, saimniecības “Mazdzērvītes” īpašnieks Jānis Ločmelis Kocēnu novadā, saimniecības “Kalntontes” īpašnieks Aigars Kalve Rūjienas novadā un saimniecības “Zilūži” īpašnieks Jānis Grasbergs no Kocēnu novada.

Nominācijā “Par lielāko svaigpiena daudzuma piegādi” apbalvojumu saņēma SIA “Agrofirma Zelta druva” īpašnieks Edgars Silakalns no Dobeles novada.

Nominācijā “Par veiksmīgu sadarbību un aktīvu iesaisti piensaimniecības veicināšanā” apbalvoti saimniecības “Kalndunduri” īpašnieks Viesturs Liepiņš no Krimuldas novada, saimniecības “Rīti” īpašnieks Ēriks Mediss no Alūksnes novada, SIA “Sidgunda 2” īpašnieks Normunds Kalniņš no Mālpils novada, saimniecības “Kalnblāķi” īpašnieks Artis Janelis no Mazsalacas novada un saimniecības “Dzintari” īpašnieks Andrejs Kārklis no Kocēnu novada.

Nominācijā “Par ilglaicīgu un lojālu sadarbību 2015.gadā” tika godināti saimniecības “Madaras” īpašnieks Jānis Rancāns no Ogres novada, saimniecības “Ūdri” īpašnieks Ēriks Kreitūzis no Limbažu novada, saimniecības “Dambjupīte” īpašnieks Ivo Cinglers Alūksnes novadā, saimniecības “Palejkalni” īpašniece Silvija Miščenko Aizkraukles novadā un saimniecības “Cerības-2” īpašniece Ameļa Jablonska Ozolnieku novadā.

Nominācijā “Latvijas piensaimniecības patrioti” tika apbalvoti SIA “Bormaņi” īpašnieks Jānis Miezītis no Kokneses novada, saimniecības “Apsītes” īpašniece Ranta Šmita Beverīnas novadā, AS “Viļānu SIS” īpašnieks Leopolds Zunda no Viļānu novada, saimniecības “Ceipi 1” īpašniece Diāna Vašuta no Burtnieku novada un saimniecības “Kadiķi M.A” īpašnieks Mārtiņš Augstkalnietis no Alūksnes novada.

Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju centra Valmieras biroja nominācijā “Par centību” tika apbalvoti saimniecības “Mareņi” īpašnieks Didzis Liepiņš, saimniecības “Zīvāni” īpašniece Māra Jēgere, saimniecības “Avoti” īpašniece Daiga Logina, saimniecības “Virši” īpašnieks Andrejs Bērziņš un saimniecības “Tiltgaļi” īpašnieks Māris Bošs.

Zemnieki tika godināti par panākumiem savu saimniecību ražošanas efektivitātes uzlabošanā un attīstībā, kā arī par pienesumu piensaimniecības attīstībai kopumā. Pasākums pulcēja 300 zemniekus no visas Latvijas.

Kā ziņots, “Food Union” zīmols apvieno AS “Rīgas piena kombināts” un AS “Valmieras piens”, lielāko saldējuma ražotāju Igaunijā AS “Premia Foods”, kā arī Dānijas saldējuma ražošanas uzņēmumu “Premier Is”. Pērn novembrī tika paziņots, ka pabeigts darījums, kura iznākumā Kaimanu salās reģistrētais fonds “Meridian Capital CIS Fund” netieši iegūst pilnīgu kontroli pār SIA “Rīgas piensaimnieks”, līdz ar to arī šo uzņēmumu pievienojot koncernam “Food Union”.

“Food Union” kopējais apgrozījums Baltijā 2015.gadā sasniedza 175 miljonus eiro. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 800 darbinieku. Uzņēmuma ražotnes Latvijā iepērk pienu no 400 zemnieku saimniecībām.