Ziņas

Sabiedrība

FM pārstāve kā saprātīgu redz minimālās algas celšanu par 10 eiro, LBAS – par 20 eiro

Minimālo algu būtu saprātīgi celt par 10 eiro, šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē norādīja Finanšu ministrijas Tautsaimniecības analīzes departamenta direktore Inta Vasaraudze.

Savukārt Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vadītājs Pēteris Krīgers, atsaucoties uz ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) un labklājības ministra Jāņa Reira (V) nesen pausto, norādīja, ka drīzāk atbalsta 20 eiro palielinājumu.

Diskusija par minimālās algas pieauguma lielumu aizsāka Vasaraudze, norādot, ka izskanējusī ideja par 40 eiro palielinājumu radītu problēmas uzņēmējiem reģionos un palielinātu ēnu ekonomikas sektoru. Deputāts Vilnis Ķirsis (V) interesējās, kādu minimālās algas pieaugumu atbalstītu FM pārstāvji, un Vasaraudze atbildēja, ka saprātīgs būtu 10 eiro pieaugums.

FM departamenta direktore norādīja, ka ideja par 10 eiro pieaugumu apspriesta arī ar pašvaldībām. Tāpat ticis diskutēts par to, ka būtu jānosaka minimālās algas pieaugums vidējam termiņam, lai laicīgāk būtu iespējams prognozēt budžeta apmēru.

Komisijas sēdē tiek spriests par 2017.gada valsts budžeta izstrādes gaitu.