Ziņas

Sports

Florbols Līgatnē un Cēsīs

Kamēr Rīgā notiek pasaules čempionāts florbolā vīriešiem, Latvijas čempionātā klusums, taču vietējās nozīmes turnīri rit savu gaitu.

Līgatnes novada sporta centrā izspēlēts 2. posms Amatas un Līgatnes kopīgi organizētājā florbola turnīrā jauniešiem, kurā šogad sacenšas astoņas komandas. Ja pirmajā posmā uzvarēja “Zaube-1” florbolisti, aiz sevis atstājot “Skujenes” un “Līgatnes-1” florbolistus, šoreiz, kā informē rīkotāji, vietu sadalījums mainījās pretēji.

Vispirms grupu turnīrā noskaidrojās tās četras komandas, kuras turpina cīņu par godalgotajām vietām. Aiz labāko četrinieka palika “Krimulda”, “Zaube-2”, “More” un “Līgatne-2”.

Pirmajā pusfināla pārī “Zaube-1” ar 4:1 pieveica “Nītauri”, bet otrajā pārī “Līgatne-1” pārspēja “Skujeni” ar 3:0.
Spēle starp zaudētājiem par trešo vietu izvērtās ļoti spraiga, pēdējā minūtē rezultāts rādīja vēl 1:1. Nītaures komandai izdevās gūt vārtus, ko tiesneši neieskaitīja, bet mirki vēlāk precīzs metiens padevās “Skujenes” spēlētājam Mārtiņam Vējkrīgeram, kurš panāca 2:1, un nītauriešiem nepietika laika, lai atspēlētos.

Finālā tikās vieni no sīvākajiem konkurentiem “Zaube-1” un “Līgatne-1”. Lai arī daudz vairāk metienu izdarīja Zaubes florbolisti, rezultāts turējās nemainīgs 1:1. Līgatnes komandas vārtos lieliski darbojās Norberts Golubkovs, līgatnieši demonstrēja teicamu aizsardzību, cenšoties izmantot pretuzbrukumus, vienā no tiem Dāvis Pocēvičs guva vārtus, un spēle beidzās 2:1 Līgatne -1″ labā.

Kopvērtējumā pēc aizvadītajiem diviem posmiem ar 15 punktiem pirmajā vietā “Zaube-1”, par punktu mazāk “Līgatne-1”, bet trešajā vietā ar 13 punktiem “Skujene”.

Nākamais 3. posms tiks izspēlēts janvārī, kad komandas tiksies Zaubes sporta centrā.

Cēsu novada čempionātā beidzies pirmais posms, un zināms komandu sadalījums grupās. Atbilstoši nolikumam, pirmajā posmā komandas izslēpēja apļa turnīru, kurā noskaidroja tās sešas, kuras spēlēs A grupā, bet pārējās septiņas – B grupā. Otrajā posmā apļa turnīrā A grupā noskaidros vietu sadalījumu izslēgšanas spēlēm, bet B grupā cīnīsies par divām ceļazīmēm uz izslēgšanas spēlēm, lai pievienotos sešām labākajām komandām.

Pirmo posmu ar vienādu uzvaru – zaudējumu bilanci (10:2) beidza trīs komandas – “Farm Dumperi.lv Club”, “Einšteins” un “SK Fono”, turnīra tabulā sarindojoties tādā secībā. Vēl labāko sešniekā: “Auciems”, “Amata” un “FYA Shots”. Nedaudz pārsteidzoši, ka ārpus sešnieka palika “Lekrings Sr” komanda, kas pērn regulārajā čempionātā svinēja uzvaru. Šogad viņiem bija tikpat punktu, cik šotiem, taču sliktāka vārtu attiecība neļāva iekļūt A grupā.

B grupā arī komandas: “Maribu”, “Vecpiebalga”, “Napalm”, ” FRK Raccons”, “Smiltene ’09” un “Olimpic”.