Ziņas

Sports

Florbols Latvijā un Cēsīs

Florbola laukumos kaislības sit arvien augstāku vilni, jo tuvojas izšķirošie notikumi. Latvijas virslīgas čempionātā Cēsu “Lekringam” iet kā pa kalniem. Decembra otrajā pusē divas spēles tika izvilktas no krietniem mīnusiem, uzvaru izraujot pēcspēles metienos. Gada sākums nāca ar aukstu dušu un vienu no smagākajiem zaudējumiem kluba vēsturē – 0:8 pret Valmieras komandu. Tad sekoja zaudējums “Pārgaujai” 5:7, bet pirmā uzvara kalendārajā gadā pret komandu “Kurši” 4:3. Aizvadītās nedēļas nogalē vēl divas spēles. Pirmajā pretī stājās pēdējā laikā teicami spēlējošā “Triobet/ Ulbroka”. Lai arī pēc pirmās trešdaļas vadībā bija cēsnieki 4:2, pēc otrās jau 7:4 Ulbrokas komandas labā, bet fināla sirēnai skanot, 9:6 “Triobet/ Ulbroka” labā. Cēsnieku labā četrus vārtus guva Andris Rajeckis, pa vienam Emīls Dzalbs un Aleksandrs Abramovs.

Svētdien cēsnieki izbraukumā tikās ar Ķekavas komandu, kas dienu iepriekš bija uzvarējuši vienus no līderiem “Lielvārde/ FAtPipe”. “Lekrings” sāka apņēmīgi, otrās trešdaļas sākumā panākot jau 5:0. Tad uzbrukums apstājās, trīs vārtus guva mājnieki, un cēsnieku līdzjutēji jau bažīgi atcerējās dažu spēli, kas tika zaudēta pēc drošas vadības. Tomēr šoreiz “Lekrings” nelika faniem vilties, jo spēle noslēdzās ar 7:4 un tik svarīgiem trim punktiem turnīra tabulā. Atkal teicamu spēli rādīja A. Rajeckis, kurš guva trīs vārtus, Olafs Zvīnis pievienoja divus, bet pa vienam vārtu guvumam E. Dzalbam un Artim Savinam.

“Pārgauja” kalendārajā gadā izcīnīja divas uzvaras, pār “Lekringu” un 7:5 pār “FK Rīga”, bet izbraukumā Liepājā ar 5:10 zaudēja “Kuršiem”. Stalbes komandas labā vārtus guva Mārtiņš Rajeckis, Gatis Gailis, Lauris Ābols, Oskars Balodis un Edijs Vents.

Turnīra tabulā “Lekrings”ar 31 punktu ieņem trešo vietu, bet “Pārgauja” ar 24 punktiem atrodas sestajā vietā.

Sieviešu 1.līgas čempionātā Cēsu “Lekrings” šo gadu sāka ar pārliecinošu uzvaru 11:2 pret “LiepU”, tad sekoja spēles ar galvenajām konkurentēm par 1.vietu turnīrā pret “Rubene”. Lai arī spēles gaitā Cēsu komanda bija vadībā 6:1, spēlētājas nespēja noticēt saviem spēkiem līdz galam un piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 7:9. Aizvadītās nedēļas nogalē cēsnieces ar 10:7 pārspēja “FK Sala”. Četrus vārtus guva Klinta Mārtiņjēkaba, divus – Džeina Eglīte, pa vienam – Paula Egle, Jolanta Kļava, Anete Blūma, Maija Zēmele – Bauere.

Turnīra tabulā cēsnieces šobrīd ir līderes ar 27 punktiem, bet “Rubenes” komanda, kam 25 punkti, aizvadījusi par divām spēlēm mazāk. Jau šajā sestdienā “Lekrings” atkal mēģinās izcīnīt pirmo uzvaru pār Rubenes florbolistēm.
Ja Latvijas čempionātā līdz izslēgšanas spēlēm vēl kāds brīdis, Cēsu novada čempionātā tās jau sākušās. A grupā iztika bez lieliem pārsteigumiem, taču B grupā tikai pēdējā turnīra spēlē noskaidrojās galīgais vietu sadalījumu no 9.līdz 12. vietai.

Regulāro čempionātu A grupā 1.vietā noslēdza “Farm Dumperi.lv Club” (43 punkti), otrajā vietā Einšteins” (40), trešajā- “SK Fono” (39), tālākajās: “Auciems” (33), “Amata” (26) un “Lekrings Sr” (19). B grupā divas pirmās vietas izcīnīja “FYA Shots” (30) un “Maribu” (29), nodrošinot vietu izslēgšanas spēlēs. Vietu sadalījums no 9. līdz 13.šāds: “Vecpiebalga” (21), “Napalm” (21), “Smiltene ’09” (19), “FRK Raccoons” (17) un “Olympic” (5).

Pirmajās izslēgšanas spēlēs par novada čempionāta kausu fiksēti šādi rezultāti: “Farm Dumperi.lv Club” – “Maribu” 11:4, “SK Fono” – “Lekrings Sr” 7:6, “Einštens” – “FYA Shots” 5:1, “Auciems” – “Amata” 4:4.