Ziņas

Sports

Florbols kovida zīmē

Mūsu puses florbola līdzjutēji ar lielu nepacietību gaidīja aizvadītās nedēļas nogali, kad pēc ilgā pārtraukuma atsākās virslīgas turnīrs vīriešiem un sievietēm. Kalendārā spēles bija plānotas arī visām mūsu puses komandām, taču vīruss ienesa izmaiņas un līdzjutējiem bija jāsamierinās ar citu komandu spēlēm.

Noteikumi “Covid-19” izplatības mazināšanai Latvijas Florbola savienības organizēto sacensību virslīgā nosaka, ka visu komandu licencētajiem spēlētājiem, kuri turpina dalību čempionātā, ne agrāk kā 48 stundas pirms pirmās spēles jāveic “Covid-19” tests, apliecinājuma veidlapa par negatīva testa rezultātiem jāiesniedz ne vēlāk kā 36 stundas pirms pirmās spēles. Ja persona slimojusi ar “Covid-19”, atveseļojusies un var uzrādīt ārstējošā ārsta izdotu medicīnas dokumentu, ka nav infekcioza, – šī persona atbrīvota no testa veikšanas.

Ja komanda nevar uzrādīt negatīvus testus, proti, kādam spēlētājam tas ir pozitīvs, spēles tiek pārceltas.

Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons “Druvai” atzina, ka šajā situācijā ar to būs jārēķinās: “Atliek vien cerēt uz komandu atbildību, tiklīdz ir kaut mazākās šau­bas, labāk paņemt pauzi, nevis radīt papildu risku, inficēt arī citas komandas. Arī čempionāta rīkotājiem šis būs saspringts laiks, cenšoties ātri mainīt kalendāru, ja kādai komandai radīsies problēmas. Jau pirmajā nedēļā nācās operatīvi mainīt spēļu kalendāru, jo no aprites izkrita “Lekrings” un “Pārgauja”, un, visticamāk, arī turpmāk nāksies saskarties ar līdzīgām situācijām. Saprotu, ka katra komanda īpaši gatavojas konkrētam pretiniekam, bet šajā situācijā labāk tomēr aizvadīt spēles pret citu komandu, nekā gaidīt nedēļu, divas, jo pretējā gadījumā čempionāts neprognozējami ieilgs.”

Patlaban kalendārs paredz, ka godalgoto vietu ieguvēji tiks noskaidroti līdz Jāņiem. Regulārajā čempionātā nav paredzētas izmaiņas, piemēram, mazāks spēļu skaits, tas nebūtu godīgi pret komandām, atzīst I. Pētersons. Pārmaiņas ir izslēgšanas spēlēs, proti, ceturtdaļfināls un pusfināls notiks līdz kādas komandas divām uzvarām, ne kā iepriekš, kad spēlēja līdz četrām uzvarām.

“Protams, kaut ko prognozēt ir neiespējami, ja uznāks trešais kovida vilnis, nav izslēgts, ka atkal viss tiks pārtraukts,” atzīst I. Pētersons. “Gribētos cerēt, ka arī komandu spēlētāji būs apzinīgi un darīs visu iespējamo, lai izvairītos no inficēšanās. Ja visu laiku raudājām, ka neļauj spēlēt, tagad to drīkst un nebūtu labi iespēju sagandēt. Jāatzīst, ka spēlētāji ir priviliģētā stāvoklī, jo vienīgie var trenēties kopā telpās, var aizvadīt spēles. Lai arī līdzjutēji varētu izbaudīt florbolu kaut attālināti, esam gādājuši, lai iespējami vairāk spēļu tiek translēts.”

Līdzjutējiem ieteicams spēles dienā vēlreiz pārliecināties, vai viņa komandai iepriekš iecerētā spēle tiešām notiks.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *