Ziņas

Sports

Florbols Čehijā un Raunā

Čehijas galvaspilsētā Prāgā aizvadīts vasaras populārākais un masveidīgākais florbola turnīrs “Czech Open”, kas šogad notika jau 25.reizi. Cēsu vīriešu komanda “Lek­rings”, kam šis bija pirmais turnīrs trenera Andra Malkava vadībā, spēlēja Male Pro grupā, savā apakšgrupā trijās spēlēs piedzīvojot trīs zaudējumus. Jāatzīmē, ka visi ar vienu vārtu starpību. Vis­pirms ar 3:4 atzīts Zviedrijas kluba “Malmo FBC” pārākums, cēsniekiem vārtus guva Aleksandrs Abramovs, Gints Bērtulis, Jānis Melderis. Nākamajā spēlē ar 1:2 zaudēts Čehijas komandai “FBC Česka Lipa”, vienīgos vārtus guva A.Abramovs, bet apakšgrupas pēdējā spēlē ar 2:3 zaudēts vēl vienam Čehijas klubam “Start98 Praha – Kunratice”. Vārtus guva ko­mandas jaunpienācējs Lauris Zaicevs un Pēteris Trekše.

Apakšgrupā cēsniekiem pēdējā vieta un izslēgšanas turnīrs bija jāsāk no 1/32 fināla, kurā pretī stājās Čehijas U-19 izlases florbolisti. Diemžēl arī te nācās piedzīvot zaudējumu 2:4, abus vārtus guva vēl viens komandas jaunpienācējs Kaspars Lisovskis. Šis Če­hi­jas turnīrs cēsniekiem neveiksmīgs, piedzīvoti zaudējumi līdzvērtīgās spēles, taču cerams, ka gūta noderīga spēļu pieredze, jaunie spēlētāji iejutušies komandā un var turpināt gatavoties sezonai.

Turnīrā startēja vēl pāris mūsu puses florbolistu. Artūrs Jurševs­kis, kurš noslēdzis pārbaudes laika līgumu ar Čehijas spēcīgākās lī­gas klubu “Bulldogs Brno”, turnīrā atzīmējās ar trim vārtu guvumiem, taču viņa pārstāvētā komanda nespēja iekļūt izslēgšanas spēlēs.

No mūsējiem vistālāk tika And­ra Rajecka pārstāvētā Šveices komanda “Floorball Thurgau”, kas vīriešu Elites grupā sasniedza ceturtdaļfinālu, taču tur atzina So­mi­jas čempionu “Ēra Viikingit” pā­rākumu 2:5. Grupu turnīrā A. Rajecka kontā trīs vārti un viena rezultatīva piespēle.

Pirms nedēļas Raunā tika aizvadīts 3.posms “Fat Pipe novadu kau­sa izcīņā” florbolā 3 pret 3. Junioru līgā par godalgotajām vietām sacentās deviņas komandas, bet MIX līgā laukumā devās 11 vienības.

Junioru līgā pirmais trijnieks tieši tāds pats kā turnīra otrajā posmā Cēsīs. Finālā komanda “Bez maz vai”, kurā spēlēja Jorens Mal­kavs, Reinis Rudzītis un Da­niels Anis, ar rezultātu 4:1 pārspēja “Pikaču” florbolistus – Jēkabu Ber­koldu, Dāvi Daukstu, Arnoldu Zariņu, Bruno Beķeri un Krišjāni Tiltiņu. Trešo vietu junioru līgā iz­cīnīja komanda “Spēlētāji” no Zaubes – Armands Maksimovs, Gun­tis Knēts, Edžus Mellēns un Sandijs Maksimovs, kuri izšķirošajā spēlē pieveica lielākā pārsteiguma autores, komandu “Gandrīz labi”, kurā spēlēja Betija un Luīze Raseicevas un Džeina Ābelīte. Vērts atzīmēt, ka meitenes pusfinālā iekļuva, pateicoties uzvarai pēcspēles metienu sērijā 4:3 pār “Gopņiku specializēto vienību”. Trešā vieta deviņu komandu konkurencē meitenēm ir labs panākums.

MIX līgā uzvaru sēriju turpina komanda “Kūmiņš”, kurā šoreiz spēlēja Kaspars Bernāts, Emīls Dzalbs, Kristiāns Miezītis un Ēriks Gruzde. Fināla mačā viņi ar 3:1 pieveica komandu “Resnās Trubas”, kurā spēlēja florbolisti ar virslīgas pieredzi – Miķelis Roops, Edgars Puriņš un Olafs Zvīnis. Lai arī spēles gaitā iniciatīva piederēja viņiem, prasmīgāk savas iespēja realizēja pretinieki.

Spēlē par trešo vietu komanda “Gunāra sapnis” – Jānis Melderis, Kate Meldere, Artūrs Voldemārs Luters un Jorens Malkavs – pēcspēles metienos ar 3:2 pārspēja vienību “Būs labi”, kurā spēlēja Mārtiņš Muižnieks, Emīls Šū­ma­nis, Kristaps Krujelis un Krišjānis Tiltiņš.

Junioru līgā par vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Jorens Malkavs, bet MIX līgā – Kristiāns Miezītis.

Pēdējais posms “Fat Pipe novadu kausa izcīņā” notiks 26. augustā Amatas novada sporta un atpūtas svētkos Līvos.