Ziņas

Sports

Florbols atgriezies

Veiksmīgi atsākts. Sieviešu florbola komanda “Līgatne”, pēdējās trijās spēlēs svinot divas uzvaras, atgriezusies turnīra tabulas trešajā pozīcijā. Foto: no albuma

Intensīvā režīmā atsācies Latvijas virslīgas čempionāts florbolā gan vīriešu, gan sieviešu komandām.

Florbolam tika dotas dažas nedēļas, lai atkal sajustu komandas spēli, spēles tehniku, un marta nogalē atsākās regulārais čempionāts. Tiesa, spēļu kalendārs var piedzīvot pēkšņas izmaiņas, ja kāda no komandām saskaras ar vīrusu, un jau sākumā kovids atstāja ietekmi uz mūsu puses komandu spēļu kalendāru. Tās čempionātā iesaistījās tikai aprīļa sākumā.

No vīriešu komandām pirmā laukumā devās SK “Pārgauja”, apritē atgriežoties ar uzvaru. Pirmajā spēlē, kas notika Cēsīs, Stalbes komanda uzņēma “Lielvārde/ FatPipe”. Pirmajā periodā tika gūti vieni vārti, tos izdarīja Lielvārdes komanda. Otrajā periodā “Pārgaujas” komanda panāca izlīdzinājumu un varēja izvirzīties vadībā, taču abas iespējas to izdarīt, izpildot soda metienus uz pretinieku vārtiem, palika neizmantotas. Viss atrisinājās pēdējā trešdaļā, ko “Pārgauja” uzvarēja 3:1, svinot uzvaru visā spēlē 4:2.

Uzvarētāju labā vārtus guva Krists Salda­tenoks, Tomass Birstiņš, Edgars Puriņš, Miķelis Roops.

Arī nākamā spēle viņiem notika Cēsīs, šoreiz pretiniekos mājinieki “Lekrings”. Arī cēsnieki atgriešanos čempionātā sāka uz uzvaru. Spēlē izpaudās Cēsu komandas pārsvars, tā vairāk kontrolēja bumbiņu, spēle pārsvarā risinājās “Pārgaujas” laukuma pusē. Cēsnieku pārsvars izpaudās arī rezultātā. Pēc pirmā perioda 3:1, bet pamatīga aukstā duša “Pārgaujai” bija otrās trešdaļas vidū, kad nepilnas minūtes laikā “Lekrings” guva trīs vārtus un rezultāts kļuva 6:1. Pēdējās 20 minūtēs katra komanda guva pa diviem vārtiem, un, fināla sirēnai skanot, 8:3 “Lekringa” labā. Cēsu komandā trīs vārtus guva Jorens Malkavs, divus Bruno Beķeris un Krišs Treimanis, vienreiz precīzs bija Rūdis Jermacāns. Komandas “Pārgauja” labā vārtus guva Lauris Ābols, Mārtiņš Muižnieks un Gvido Lauga.

Turnīra tabulā “Lekrings” ar 23 punktiem ieņem trešo vietu, bet cēsnieki aizvadījuši tikai deviņas spēles, kamēr divas vadošās komandas par divām vairāk. “Pārgauja” ar 13 punktiem šobrīd 9.vietā.

No mūsu puses komandām visvairāk spēļu paspējusi aizvadīt sieviešu komanda “Līgatne”, sešās dienās izspēlējot trīs spēles, divās svinot pārliecinošas uzvaras. Atgriešanās spēlē nācās piedzīvot zaudējumu pret līdervienību “Rubene”, taču līgatnietes lika pretiniecēm panervozēt, jo pirmo periodu noslēdza 5:3 savā labā. Pēc tam “Rubene” pārņēma iniciatīvu, turpmākajā spēles gaitā dominējot laukumā un rezultātā svinot uzvaru 14:6. Līgatnes komandas labā divus vārtus guva Ieva Dimante, pa vienam Liene Adamane, Elīza Bērziņa, Dina Štāle, Rita Vāvere.

Nākamajā spēlē līgatnietes savā laukumā uzņēma “Irlava/ Tukums” komandu. Pēc pirmās trešdaļas mājinieces vadībā 3:0. Otrā perioda sākumā īsā laikā viešņas divus vārtus atguva, bet, kā vēlāk izrādījās, tie bija viņu vienīgie vārti spēlē, kas noslēdzās 12:2 komandas “Līgatne” labā. Pa trim vārtiem guva I. Dimante un E. Bērziņa, pa diviem – D. Štāle un R. Vāvere, pa vienam L. Adamane un Madara Adamane.

Nākamajā spēlē Līgatnē tikās mājnieces un Cēsu “Lekrings” dāmas, kurām šī bija pirmā spēle pēc lielās pauzes. Arī šajā spēlē laukumā dominēja Līgatnes komanda, svinot pārliecinošu uzvaru 7:1. Trīs vārtus uzvarētāju labā guva Agnese Broliša, divus E. Bērziņa, pa vienam L. Adamane, M. Adamane. Goda vārti Cēsu komandas kontā Dārtai Malka­vai.

“Līgatnes” komandas uzbrucēja Dina Štāla norāda, ka vēlais spēles sākuma laiks (astoņi vakarā) ieviesa korekcijas spēles gaitā, bija daudz neprecīzu piespēļu, grūtības koncentrēties, tomēr viņa uzteica arī pretinieču spēli: “Komandai “Lekrings” aug lieliska jaunā maiņa ar talantīgu vārt­sardzi, kura ļoti prasmīgi atvairīja daudzus, šķietami netveramus metienus.” Te var piebilst, ka Līgatnes komanda pa pretinieču vārtiem izdarīja 46 metienus, no kuriem Jolanta Bačukre atvairīja 39. “Lekringa” spēlētājas izdarīja 26 metienus.

Turnīra tabulā “Līgatnes” komanda ar 15 punktiem astoņās spēlēs ieņem trešo vietu, bet “Lekrings” ar četriem punktiem piecās spēlēs atrodas sestajā pozīcijā.