Ziņas

Sports

Florbolistiem uzvaras pirms pārtraukuma

Sākts labi. Florbola komanda "Pārgauja" šo sezonu sākusi krietni labāk nekā pāris iepriekšējās, jo atrodas drošā izslēgšanas spēļu zonā.Foto: No albuma

Latvijas florbola čempionātā “Elvi” līgā vīriešiem komandas devušās gandrīz mēnesi ilgā pārtraukumā, kas saistīts ar pasaules čempionātu vīriešu komandām. Čempionāts decembra sākumā risināsies Rīgā. Abas mūsu puses
komandas pārtraukumā var doties ar pozitīvām emocijām, jo izcīnītas uzvaras.

“Pārgauja” turpina veiksmīgi

Stalbes “Pārgaujai”, kas šo sezonu sākusi krietni veiksmīgāk nekā iepriekšējo, bija jāaizvada divas spēles ar komandām, kas turnīra tabulā atrodas kaimiņos, un abās izdevās gūt uzvaru. Vispirms mājas zālē pretī stājās komanda “Rockets”, kas turnīra tabulā atrodas vienu vietu virs “Pārgaujas”. Pirmajos divos periodos spēle ritēja ļoti līdzvērtīgi, uz katru kādas komandas vārtu guvumu pretinieki atbildēja ar precīzu raidījumu. Pirms pēdējās trešdaļas rezultāts 3:3, taču pēdējās 20 minūtēs komandas kopā guva deviņus vārtus. Pirmie nouguņoja “Pārgaujas” florbolisti, 65 sekundēs gūstot trīs vārtus un panākot 6:3. “Rockets” spēlētāji spēja rezultātu samazināt līdz minimumam, taču tad 16 sekunžu laikā mājnieki guva divus vārtus, panākot 8:5. Spēles noslēgumā katra komanda guva vēl vienus vārtus, un rezultātā svarīga uzvara “Pārgaujai” 9:6. Vērts atzīmēt, ka šī bija pirmā uzvara pār šo klubu aizvadītajās 25 spēlēs.

Divus vārtus uzvarētāju labā guva Gvido Lauga, pa vienam – Kristiāns Miezītis, Aivis Ādminis, Lauris Ābols, Oskars Balodis, Edgars Puriņš, Edijs Vents, Emīls Eglītis.

Svētdien “Pārgaujas” komanda savā laukumā uzņēma Valmieras komandu, kas turnīra tabulā atrodas vienu vietu aiz Stalbes komandas. Šī spēle risinājās punkts punktā līdz pat pamatlaika beigām, jo 60 minūtēs uzvarētāju neizdevās noskaidrot, tablo rādīja 4:4. Vārtus guva: L. Ābols, E. Puriņš, E. Vents, G. Lauga. Arī papildlaika piecas minūtes rezultātu nemainīja, uzvarētājs noskaidrojās pēcspēles metienos, kuros veiksmīgāk darbojās mājnieki. Savas iespējas realizēja K. Miezītis un Ingus Laiviņš, bet “Pārgaujas” vārtsargs Renārs Arājs atvairīja visus pretinieku mēģinājumus. Līdz ar to spēles beigu rezultāts 5:4 “Pārgaujas” labā.

Šobrīd komanda ar 18 punktiem ieņem piekto vietu turnīra tabulā. Tieši tikpat punktu ir ceturtajā vietā esošajiem “Rockets”, kas gan aizvadījuši par spēli mazāk. Stalbes florbolisti 11 spēlēs guvuši septiņas uzvaras.

Komandas treneris Ingus Laiviņš šīs sezonas un aizvadītās nedēļas sniegumu vērtē atzinīgi: “Bijām sev devuši uzdevumu uzvarēt, jo vienmēr labāk pauzē doties ar pozitīvām emocijām. Abas spēles bija ļoti svarīgas, lai saprastu, kādi ir mūsu spēki, kuru vietu ieņemt.”

Ja salīdzinām komandas sniegumu šajā un iepriekšējā sezonā, pārmaiņas ir acīm redzamas. Pērn “Pārgauja” tā arī neiekļuva play-off zonā, šogad tā pārliecinoši turas labāko sešniekā. Jautāts, kas ir pamatā šīs sezonas veiksmīgajam sniegumam, treneris mazāk akcentē pieredzējušo spēlētāju ienākšanu komandā, drīzāk uzsvaru liek uz kopējo komandas sniegumu: “Manuprāt, mēs tagad vairāk cenšamies spēlēt florbolu. Agrāk akcents tika likts uz cīņas sparu un neatlaidību, tagad cenšamies skatīties, ko dara pretinieks, labot savas kļūdas, uzlabot sniegumu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Esam pamainījuši spēles stilu, kas arī deva rezultātu. Jā, sākumā bija grūti un darāmā netrūkst, bet rezultāts parādās, arī spēlētāji to novērtējuši. Sāk veidoties cita izpratne, viņi saprot, ko es, treneris, gribu redzēt laukumā.”

Izveidotas trīs maiņas, pirmajā ir pieredzējušie spēlētāji, kuri var gūt vārtus, otrajā – jaunie un talantīgie spēlētāji, uz kuriem tiek liktas cerības nākotnē, trešajā – spēlētāji, kuri spēj noturēt rezultātu, ļaujot pirmajām divām ievilkt elpu. I. Laiviņš stāsta, ka esot sapratis samērā vienkāršu lietu, proti, ka jaunos un talantīgos nav pareizi likt vienā maiņā ar pieredzējušajiem: “Tas nepalīdz jauno izaugsmei, jo viņi gaida rezultātu no pieredzējušajiem, bet paši neuzņemas atbildību. Tas arī neveicina izaugsmi. Taču, ja vienā maiņā ir visi jaunie, viņiem pašiem jātiek galā, jākomunicē, jāuzņemas atbildība. Tas ir pareizais ceļš, kas dos arī cerēto rezultātu.”

Tagad pārtraukumā treniņos lielāks uzsvars tiks likts uz fizisko sagatavotību, vien pēdējā nedēļā akcentējot spēles prasmes. Spēles Stalbes komandai atsāksies pret līderiem – “Lielvārde/ FatPipe”. Treneris saka: “Cerēsim viņus pārsteigt nesagatavotus. Daudzi no viņiem ir izlasē, pasaules čempionāts būs paņēmis daudz spēka un emociju, būs iezadzies tāds kā tukšums, varbūt varam to izmantot!”

Uzvar vīri un dāmas

Cēsu “Lekrings” izbraukumā devās uz Rīgu, kur tikās ar “FK Rīga”. Cēsnieki jau otro spēli pēc kārtas visu atliek uz trešo trešdaļu. Pēc 40 nospēlētām minūtēm uz tablo bija 3:3, taču pēdējā trešdaļā viņi guva piecus vārtus, savējos nosargājot neieņemtus, un spēle beidzās 8:3 Cēsu komandas labā.

Divus vārtus guva Artis Savins, pa vienam – Andris Malkavs, Toms Rīsmanis, Dāvis Vilders, Aleksandrs Abramovs, Pēteris Trekše un Pauls Erenbots.

Ar 24 punktiem “Lekrings” turnīra tabulā ieņem trešo vietu, tiesa, cēsnieki aizvadījuši mazāk spēļu nekā līderi “Lielvārde/ FatPipe” un otrajā vietā esošie – “Triobet/ Ulbroka”.

Uzvaru sēriju turpina sieviešu komanda “Lekrings”, kas joprojām saglabā līderpozīcijas sieviešu čempionāta 1.līgā. Aizvadītās nedēļas nogalē cēsnieces ar 5:2 pārspēja “Talsi/ Irlava”. Jāteic, ka arī dāmas seko vīriešu komandas paraugam, visu atstājot uz pēdējo trešdaļu, jo pēc pirmajām divām rezultāts Cēsu komandas labā bija tikai 2:1. Četrus vārtus guva Paula Egle, vienus – Klinta Mārtiņjēkaba, kura, starp citu, tika atzīta par labāko spēlētāju 1. līgā oktobrī.

Cēsu čempionātā joprojām intriga

Turpinās arī Cēsu novada florbola čempionāts, un katra komanda jau aizvadījusi desmit spēles. Joprojām nav izteikta līdera, bet trīs komandas – “Farm Dumperi.lv Club”, “Einšteins” un “SK Fono” – ir nedaudz aizbēgušas no sekotājiem.

Pēdējā sabraukumā nopietnākais pārbaudījums bija komandai “Einšteins”. Vispirms spēle pret ceturtajā vietā esošo “Lekrings Sr”. Pamatlaiks noslēdzās 3:3, bet pēcpsēles metienos uzvaras vārtus guva “Lekrings Sr” spēlētājs Artis Malkavs, atnesot uzvaru 4:3.

Pēc tam “Einšteina” spēlētājiem pretī stājās spēcīgā “SK Fono”. Iespējams, nule piedzīvotā zaudējuma rūgtums deva papildu stimulu, un “Einšteins” guva pārliecinošu uzvaru 6:2.

Divas uzvaras guva arī “Farm Dumperi.lv Club”, ar 6:1 pārspējot “Olimpic” un ar 7:5 komandu “Auciems”.

Vēl šajā sabraukumā fiksēti šādi rezultāti: “Auciems” – “Smiltene `09” 5 :3; “Lekrings Sr” – “Smiltene `09” 6:0; “Napalm” – “Olimpic” 7:5; “FYA Shots” – “Napalm” 4:3; “Amata” – “FYA Shots” 3:0; “FRK Raccoons” – “Vecpiebalga” 2:3; “Maribu” – “SK Fono” 1:7; “Amata” – “Vecpiebalga” 4:3; “FRK Raccoons” – “Maribu” 11:2.

Turnīra tabulā divām komandām ir 25 punkti, bet labāka gūto un zaudēto vārtu attiecība 1.vietā ierindo “Farm Dumperi.lv Club”. Otrajā vietā “Einšteins”, trešajā – “SK Fono”, kam 24 punkti. Tālākajās vietās: “Lekrings Sr” – 19 punkti, “Auciems” – 18, “Amata” – 17, “FYA Shots” – 16, “Maribu” – 14, “Vecpiebalga” – 10, “Napalm” – 10, “FRK Raccoons” – 9, “Smiltene ’09” – 6, “Olimpic” – 2.