Ziņas

Sports

Florbolisti pārbauda spēkus

Trešie. Cēsu komanda "Einšteins" starptautiskajā florbola turnīrā "Unihoc Riga Cup" izcīnīja bronzas medaļas.Foto: no albuma

Jaunā florbola sezona nav vairs tālu, tāpēc komandas piedalās dažādos pārbaudes turnīros.

Czech Open

Cēsu “Lekrings” vīriešu komanda devās uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu, lai izmēģinātu spēkus lielākajā starptautiskajā turnīrā “Czech Open”. Cēsnieki šoreiz startēja Malo Pro grupā. Vispirms notika spēles apakšgrupās. “Lekrings” nospēlēja neizšķirti 2:2 ar Čehijas klubu “Black Angels” un 6:6 ar “SK Bivoi Litvinov” (Čehija) un izcīnīja uzvaru 3:0 pret Zviedrijas klubu “RIG Umea IBF”.

Savā grupā cēsnieki ieņēma otro vietu, kas ļāva uzreiz iekļūt astotdaļfinālā, kur pretī stājās Čehijas U-19 izlase. Spēles sākums Cēsu komandai bija ļoti nelabvēlīgs, jo jau 12.minūtē viņi bija iedzinējos 0:3. Taču tad parādījās komandas pieredze un raksturs. Viņi ātri spēja panākt izlīdzinājumu, bet piecas sekundes pirms spēles beigām komandas jaunpienācējs Olafs Zvīnis guva uzvaras vārtus 4:3.

Ceturtdaļfinālā “Lekrings” tikās ar Šveices klubu “Floorball Thurgan”. Lai arī cēsnieki izvirzījās vadībā 1:0 un 2:1, noturēt pārsvaru neizdevās, rezultātā zaudējums 2:4, un turnīrā viņiem 5.vieta.

Turnīrā rezultatīvākais no komandas bija O. Zvīnis, kuram seši vārti un viena piespēle. Andrim Rajeckim četri gūti vārti, Aleksandrs Abramovs un Gints Bērtulis guva vienus vārtus, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, bet Pēterim Trekšem trīs rezultatīvas piespēles.

Unihoc Riga Cup

Rīgā aizvadīts 4.starptautiskais florbola turnīrs “Unihoc Riga Cup”, kurā piedalījās 51 komanda no deviņām valstīm. Dalībnieku vidū arī “Lekrings” dāmu komanda, bet vīriešu grupā startēja trīs komandas, kas sezonā spēlē Cēsu novada atklātajā čempionātā – “SK Fono”, “Einšteins” un “IBK Griffin”. Arī pērn šīs trīs komandas izmēģināja spēkus šajā turnīrā. Piektdien un sestdien notika apakšgrupu spēles, svētdien – izslēgšanas mači.

Dāmas savā apakšgrupā ieņēma pirmo vietu. Viņas ar 4:3 pieveica “Ķekavas bulldogs”, zaudēja klubam “UKS Grodek” 2:6 un ar 3:0 uzvarēja “FK NND”. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā cēsnieces pārliecinoši pieveica komandu “L&L” 8:2, taču pusfinālā ar 0:3 zaudēja Ķekavas komandai. Spēlē par 3.vietu pretī stājās “FK NND”, ko izdevās uzvarēt 3:2, un izcīnītas turnīra bronzas medaļas.

Rezultatīvāko spēlētāju sarakstā otro vietu ieņēma Klinta Mārtiņjēkaba, kura guva septiņus vārtus un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles. Komandas aizsardze Nora Zvirbule tika atzīta par turnīra labāko spēlētāju šajā pozīcijā.

Vīru turnīrā “IBK Griffin” savā apakšgrupā piedzīvoja četrus zaudējumus, vienu spēli nospēlēja neizšķirti, paliekot pēdējā vietā.

“SK Fono” guva trīs uzvaras, piedzīvoja vienu zaudējumu, apakšgrupā ieņemot otro vietu.

Grupā, kur spēlēja “Einšteins”, trīs komandas finišēja ar vienādu statistiku – viena uzvara, divi neizšķirti, tāpēc vietu sadalījumu noteica gūtie, zaudētie vārti. Tā cēsniekiem deva otro vietu savā grupā.

Izslēgšanas spēļu pirmā kārta kopā saveda “SK Fono” un “IBK Grifin”, un šajā spēlē ar 3:0 pārāki izrādījās otrie, iekļūstot 1/8 finālā, bet “SK Fono” turnīrs bija beidzies. “Einšteins” pirmajā kārtā guva pārliecinošu uzvaru 6:3 pār “Vendetta”.

1/8 finālā “IBK Grifin” ar 2:4 zaudēja “Lomma FBC “, noslēdzot dalību turnīrā, bet “Einšteins” ar 5:4 pārspēja “FK Saulkalne”. Spēles gaitā viņi bija zaudētājos 1:4, taču īsā laikā spēja panākt izlīdzinājumu un beigās gūt arī uzvaras vārtus.

¼ finālā “Einšteins” pēcspēles metienu sērijā uzvarēja “Rigas Bogfoots”, taču pusfinālā piedzīvoja zaudējumu 3:5 pret “Rēzeknes BJSS” komandu. Tādējādi nācās spēlēt par 3.vietu, un šajā spēlē cēsnieki ar 2:0 pieveica “Paw J”, izcīnot bronzas godalgas. Jāatzīmē, ka pērn “Einšteins” izstājās ¼ finālā.

Komandas uzbrucējs Andris Rodionovs ar deviņiem gūtajiem vārtiem un sešām rezultatīvām piespēlēm ieņēma 3.vietu kopējā spēlētāju statistikā vīriešu konkurencē. Komandas vārtsargs Oskars Sietinsons tika atzīts par turnīra labāko vārtsargu.

Komandas pārstāvis A. Rodionovs atzina, ka šogad viņiem daudz nākusi talkā veiksme. Īpaši viņš atzīmē spēli pret pērnā gada turnīra uzvarētājiem “Rigas Bigfoots” komandu: “Pērn viņiem zaudējām ¼ finālā 0:6, tāpēc zinājām, ka viegli nebūs. Taču izvēlējāmies pareizo taktiku, nemetāmies virsū, bet nogaidījām savus momentus, ko arī spējām realizēt. Pamatlaiks beidzās neizšķirti, bet pēcspēles metienos veiksme bija mūsu sabiedrotā. Šī uzvara spēlētājiem deva ļoti spēcīgas emocijas.”

Andris neslēpj, ka bija iespējams iekļūt arī finālā, taču pusfinālā pret Rēzeknes komandu, iespējams, nelabvēlīgi nostrādājuši ļoti ātri gūtie divi vārti: “Jau otrajā minūtē bijām vadībā 2:0, un tas laikam mūs iemidzināja, bet pretiniekus – pamodināja. Kā mazs mierinājums var kalpot tas, ka zaudējām nākamajiem čempioniem, un šis bija vienīgais zaudējums turnīrā. Tāpēc kopumā ar sniegumu esam apmierināti.”