Ziņas

Sports

Florbolisti gatavojas

Kamēr Latvijas florbola komandas gaida sezonas atsākšanos, izlašu dalībniekiem tiek dota iespēja piedalīties treniņnometnēs. Jau rakstījām, ka nometnē bija juniores, tikko sešu dienu treniņnometni Valmierā aizvadījuši arī Latvijas vīriešu U19 izlases kandidāti, informē floorball.lv.

Šis izlasei bija kārtējais sagatavošanās posms pasaules čempionātam, kas no 28. aprīļa līdz 2. maijam plānots Čehijas pilsētā Brno. Izlases galvenais treneris Ainārs Juškēvičs uz nometni bija uzaicinājis 33 spēlētājus. Viņu vidū arī trīs no SK “Pārgauja” – Jānis Driļevskis, Jēkabs Berkolts, Tomass Birstiņš – , kā arī komandas “Lekrings” spēlētāji Jorens Malkavs un Krišjānis Tiltiņš.

Nometne notika pēc “burbuļa” principa: gan uzsākot, gan pabeidzot to visiem dalībniekiem tika veikti “Covid-19” testi. Līdztekus ierastajām florbola un fiziskās sagatavotības aktivitātēm nometnes programmā bija iekļauts arī saliedēšanās pasākums Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas trasē un video konference, kurā pieredzē dalījās Latvijas vīriešu izlases spēlētāji Pēteris Trekše, Klāvs Jansons un Jānis Ragovskis.

Gaidāmais čempionāts notiks pēc jaunas izspēles sistēmas. 16 valstsvienības būs sadalītas četrās apakšgrupās: iepriekšējā turnīra astoņas spēcīgākās izlases veidos A un B grupas, bet pārējās iedalītas C un D grupās. Latvijas izlase spēlēs A apakšgrupā, kurā pretinieki būs pašreizējie pasaules čempioni Čehijas izlase, bronzas medaļnieki somi un slovāki (6. vieta). Latvijas juniori iepriekšējā čempionātā, kas notika pēc vecās sistēmas, izcīnīja 5. vietu.

Paliekot grupā 4.vietā, būs jāspēlē pret C grupas uzvarētāju par palikšanu starp spēcīgākajām komandām, bet, ieņemot savā grupā trešo vietu, būs cīņa ar B grupas trešās vietas ieguvēju par 5.vietu čempionātā. A un B grupu pirmo divu vietu ieguvēji pēc klasiskās shēmas aizvadīs pusfinālus, finālu un spēli par bronzas medaļām.