Ziņas

Sports

Florbolisti ceļā uz Olimpiādes finālu

Cīņu par iekļūšanu Latvijas olimpiādes finālturnīrā sākuši florbolisti. Viņiem nāksies aizvadīt divas kvalifikācijas kārtas. Jau rakstījām, ka vīriešu turnīrā pieteicās 34 komandas, bet finālturnīrā, kas notiks Cēsīs, spēlēs tikai sešas. Šo komandu vidū arī četras no vēsturiskā Cēsu rajona – Cēsu novada. Amatas novada, Līgatnes novada un Pārgaujas novada. Pirmās trīs spēles pirmajā kvalifikācijas kārtā aizvadīja sestdien un svētdien. Atbilstoši nolikumam komandas vispirms sadalīja astoņās apakšgrupās, un otrajā kārtā iekļuva komandas, kas savā apakšgrupā izcīna pirmās divas vietas.

No trim minētajām šo uzdevumu izpildīja tikai Cēsu novada komanda, ko pamatā veido virslīgas komandas “Lekrings” spēlētāji, sastāvu papildina arī Jānis Rajeckis un Morics Krūmiņš, kuri sezonu aizvadīja ārzemju klubos. Cēsu florbolisti savu uzdevumu izpildīja ļoti pārliecinoši, uzvarot visās spēlēs ar kopējo vārtu attiecību 55:9. Cēsnieki ar 10:5 uzvarēja Valkas novada komandu, ar 13:0 – Limbažu novadu, ar 23:1 – Amatas novadu un ar 9:3 – Carnikavas novadu.

Rezultatīvākais komandā Andris Rajeckis, kurš guva deviņus vārtus. Septiņi vārti Morica Krūmiņa kontā, sešus vārtus guva Pauls Erenbots un Artis Jansons, piecus – Andris Malkavs un Gints Bērtulis, četrus – Pēteris Trekše, Toms Šmits, divus – Emīls Dzalbs, Aleksandrs Abramovs, Edgars Balodis, Jānis Melderis, vienus – Jānis Rajeckis.

Vienā grupā ar Cēsu komandu spēlēja arī Amatas novada komanda, kas piecu komandu konkurencē savā grupā palika ceturtie. Bez jau minētā pamatīgā zaudējuma cēsniekiem viņi ar 2:8 atzina Valkas novada pārākumu, ar 2:10 zaudēja Limbažu novadam, bet spēja pieveikt Carnikavas novadu 6:3.

Turnīrā trīs vārtus guva Uldis Zeile un Raivis Vēzis, divus – Alvis Riekstiņš un Matīss Pilibaitis, vienus – Emīls Grīnbergs.

Līgatnes komanda spēlēja grupā, kur kopumā bija četras komandas, diemžēl piedzīvoja zaudējumu visās trijās spēlēs. 0:10 pret Inčukalna novadu, 3:8 pret Burtnieku novadu un 1:6 pret Valmieras pilsētu.

Turnīrā divus vārtus guva Kaspars Malojlo, pa vienam Rūdolfs Likums un Kristaps Nežborts.

Pārgaujas novada komanda savas spēles aizvadīs šajā nedēļas nogalē, Kocēnos tiekoties ar Alūksnes novadu, Kocēnu novadu un Naukšēnu novadu. Pilnīgi droši var prognozēt, ka nākamajā kārtā viņi iekļūs. Olimpiskajam turnīram komanda papildināta ar Gvido Laugu, Artūru Jurševski, Anriju Ventu un Ingu Laiviņu.