Ziņas

Sports

Florboliste no baltas lapas

Labākā. Cēsu sieviešu komandas "Lekrings" uzbrucēja Klinta Mārtiņjēkaba pērn Latvijas izlases sastāvā spēlēja U-19 pasaules čempionātā Kanādā.Foto: no floorball.lv

Cēsu sieviešu florbola komandas “Lekrings” spēlētāja Klinta Mārtiņjēkaba ar šo sporta veidu nodarbojas pavisam nesen, bet sevi pieteikusi jau ļoti labi, un Latvijas Florbola savienība par oktobra mēneša spēlētāju Latvijas čempionāta sieviešu 1. līgā izvēlējās tieši viņu.

Florbolā Klinta ir tikai divus gadus, viss sācies gluži nejauši. Mācoties un dzīvojot Līgatnē, rudenī nolēmusi aiziet paskatīties, kas ir florbols.

“Aizgāju, treneris Ēriks Bauers man uzreiz prasīja, vai negribu pievienoties Cēsu komandai “Lekrings”. Atteicu, jo sapratu, ka nevarēšu izbraukāt uz treniņiem. Tad viņš man iedeva trenera tālruņa numuru, kurš bija izveidojis sieviešu 1.līgas komandu “SK Līgatne”, kurā galvenokārt bija Rīgas spēlētājas. Sazinājos, treneris pateica, ka nākamajā dienā man jābūt spēlē, lai pasaku savu augumu, numuru, ar kādu vēlos spēlēt. Aizbraucu, sāku spēlēt un esmu palikusi florbolā.”

Klintas nonākšana florbolā bija pēkšņa, var teikt, no baltas lapas uzreiz spēlē, nezinot noteikumus, pat ne to, kā īsti jātur nūja. Zināms sportisks pamats viņai tomēr bijis, jo kādu brīdi trenējusies volejbolā, taču tagad sevi uzskata tikai par florbolisti.

Līdz decembrim spēlējusi Līgatnes komandā, tad piezvanījusi komandas biedrene, lai pierunātu tomēr pāriet uz “Lekringu”.

“Bija nedaudz bail, bet aizgāju, un tagad komandā esmu iejutusies ļoti labi. Man patīk florbols, patīk nodarboties ar to, nevis bezjēdzīgi sēdēt mājās. Florbolā laiks tiek pavadīts piepildīti,” saka Klinta.

Pērn jauniete spēlēja arī “Lekrings” U16 komandā Latvijas čempionātā, kur bija komandas rezultatīvākā spēlētāja. Klinta norāda, ka iepriekšējā sezona ļāvusi sevi attīstīt un labāk saprast, kas īsti ir florbols. Sevi sauc par komandas spēlētāju, lai gan arī tas esot jāmācās: “Gribas laukumā sevi pierādīt, augt, bet tad saprotu, ka šis ir komandas sporta veids un jāaug kopā ar komandu.”

Komandā Klinta ir otra rezultatīvākā spēlētāja ar 19 gūtiem vārtiem un 10 rezultatīvām piespēlēm. Tikai par punktu vairāk ir pieredzējušajai Paulai Eglei. Tas liecina, ka florbolistes talants, laukuma izjūta, spēles izpratne Klintai ir. Tiesa, tas uzliek arī lielāku atbildību, jo viņa ir viena no spēlētājām, uz kuru cer komanda.

Šī sezona sieviešu komandai “Lekrings” rit ļoti veiksmīgi. Pēc zaudējuma sezonas atklāšanā sekoja sešas uzvarētas spēles, bet pēdējā spēlē cēsnieces ar 8:10 atzina komandas “FK Sala” pārākumu. Vieni vārti arī Klintas kontā, taču tas nemazina zaudējuma rūgtumu: “Zaudēt nekad nav patīkami, bet bija skaidrs, ka prieks par uzvarām nebūs mūžīgs, nāks arī kritiens. Iespējams, kāds zaudējums arī vajadzīgs, lai pārāk nesakāpj galvā. Tagad galvenais nenolaist rokas un atgriezties uz panākumu viļņa. Uzvaras ir nepieciešamas, jo, ja nāk zaudējums pēc zaudējuma, kā bija pērn, zūd emocijas, nav vairs pat gribasspēka, lai cīnītos. Kad ir uzvaras, kad saproti, ka mērķi ir sasniedzami, sajūtas pavisam citādas. Ja pašas gribēsim to sasniegt un darīsim, tad būs arī rezultāts. Viss sākas ar pašu vēlmi, bet tā jāatrod sevī.”

Treniņi ar komandu notiek divreiz nedēļā, bet arī mājās spēlētāja daudz trenējas, piestrādājot pie individuālās tehnikas. Arī sieviešu florbols kļūst dinamiskāks, jo augstāk kāpj komanda, jo lielāka nozīme arī individuālajai meistarībai. Tas nereti liek atteikties no kādiem pasākumiem, tusiņiem, bet Klinta norāda, ka tos atliek otrajā plānā, jo galvenais ir florbols. Ja ir vēlme sasniegt kāroto mērķi, komandai jābūt iespējami spēcīgākajā sastāvā.
Klinta atzinīgi novērtē to, ka šajā sezonā “Lekringā” spēlē pieredzējušās Paula Egle, Jolanta Kļava, Anete Blūma: “Tas ir ļoti noderīgi. Paula spēj komandu uzmundrināt, prot pateikt īstos vārdus, saprotam, kas jādara, uz ko ejam. Jābūt kādam līderim, tas arī mums liek līdzināties labākajām.”

Sieviešu komandas spēles Cēsīs pulcē arī arvien vairāk skatītāju, tas dod papildu emocijas, liek sevi līdz pēdējam atdot laukumā, lai līdzjutējiem sagādātu pozitīvus pārdzīvojumus. Klinta neslēpj, ka gribētu, lai arī uz sieviešu komandas spēlēm nāktu tikpat daudz skatītāju, cik uz vīriešu komandas mačiem, lai gan 2.pamatskolas sporta zālē tik daudz nemaz nevar uzņemt. Atliek cerēt, ka arī dāmas kādreiz varēs uzspēlēt sporta kompleksa lielajā zālē.

Klintai ir arī izlases pieredze, viņa bija starp jaunietēm, kuras pērn ar Latvijas U19 izlasi startēja pasaules junioru čempionātā Kanādā. Turnīrs latvietēm nebija sekmīgs, jo izšķirošajā spēlē par 7. vietu piedzīvots zaudējums 5:9 un izlase izkrita no spēcīgākās grupas. “Biju rezervistos, bet dažas pamatsastāva spēlētājas guva traumas, un man nācās doties kopā ar izlasi. Lielākais ieguvums no turnīra bija pieredze, gan spēlējot ar labākajām Latvijas spēlētājām, gan spēlējot pret pasaules labākajām komandām. Tas ir noderīgi, jo Latvijā pretinieces zināmas, bet pasaules čempionātā pretinieces redzējām pirmo reizi, spēles gaitā nācās iepazīt viņu spēles stilu, tehniku, taktiku. “

Florboliste cer, ka tiks izlasē arī nākamajā pasaules čempionātā, kas notiks 2018.gadā, lai pacenstos atgriezties starp astoņām planētas spēcīgākajām izlasēm: “Sevi arī turpmāk saredzu florbolā. Vēlos turpināt spēlēt, attīstīties un progresēt, kā arī gūt lielāku pieredzi un piedalīties iespējami vairāk turnīros.”