Ziņas

Sabiedrība

Florbola virslīgas atsāk treniņus zālē

Pēc trīs mēnešu piespiedu pauzes florbolisti un florbolistes, kuri spēlē virslīgu komandās, var atgriezties zālē, lai sāktu treniņus un gatavotos regulārā čempionāta spēlēm. To paredz Latvijas Republikas Ministru kabineta 4. marta lēmums, ar kuru veikti grozījumi MK rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, paredzot, ka no 8.marta komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu (ja tajās tiek izcīnīts Latvijas čempiona tituls pieaugušajiem) komandu sportistu treniņi (nodarbības) notiek gan iekštelpās, gan ārtelpās, atļautas arī sacensības, ja tās norisinās bez skatītājiem.

Tātad treniņi atsāksies gan kluba “Lekrings” vīriešu un sieviešu komandām, gan SK “Pārgauja” florbolistiem un sieviešu komandas “Līgatne” spēlētājām.
Kā pastāstīja kluba “Lekrings” pārstāvis Artis Malkavs, tas ir ļoti gaidīts brīdis, pēdējo reizi zālē bijuši 11.novembrī, kad notika spēle pret Irlavas komandu. Vīriešu komanda treniņus aizvadīs sporta kompleksā Cēsīs, Piebalgas ielā, bet dāmas trenēsies 2.pamatskolas sporta zālē.

“Tagad grūtākais būs ielēkt šajā vilcienā iespējami labākā formā, lai noturētu to, kas labi iesākts,” saka A. Malkavs.
Līdz pauzei “Lekrings” astoņās spēlēs guva septiņas uzvaras un turnīra tabulā ir otrajā vietā. Protams, tagad visu komandu spēlētājiem vajadzēs zināmu laiku, lai atgūtu spēles praksi, komandas sadarbību.

“Laikam svarīgākais ir noteikt datumu, kad beidzas regulārais čempionāts vai – kad sākas izslēgšanas spēles. Līdz tam var būt dažādi, bet šiem datumiem jābūt stabiliem, lai čempionāts neievelkas līdz nākamajai sezonai. Mūsuprāt, labākais variants būtu medaļas sadalīt līdz Līgo svētkiem, lai pēc tam var sākt normāli gatavoties nākamajai sezonai,” saka A. Malkavs.

Laika ziņā varot izspēlēt visas paredzētās regulārā čempionāta spēles, veidojot blīvāku kalendāru, katrai komandai pa divām spēlēm nedēļā. Ja tomēr iecere nojūk, jāķeras pie plāna B vai pat C.

A. Malkavs domā, ka viss marts tiks atvēlēts treniņiem un no aprīļa atsāksies spēles, kas, protams, notiks bez skatītājiem.

“Ir zināms sanitārais protokols, kas jāievēro treniņos, spēlēs, ceram, ka federācija nodrošinās ar regulāriem “Covid-19” testiem vismaz reizi nedēļā, lai vīrusu neielaistu kādā komandā. “Tiekoties savstarpējā spēlē, abu komandu spēlētājiem gribētos būt drošiem, ka arī pretinieku komandā nav inficēto,” saka A. Malkavs.

Viņš arī piebilst, ka, iespējams, visi komandas spēlētāji tomēr šajā sezonā neatgriezīsies laukumā, jo vēlēsies sargāt sevi un ģimenes no iespējamas saslimšanas, un katra spēlētāja lēmums komandā tikšot respektēts.