Ziņas

Sports

Florbola vasara sākusies

Kurš kuru. "Fat pipe” novadu kausa izcīņā florbolā 3 pret 3 mazā finālā tiekas "Jestrie" un "FK Jaunais". Šoreiz pārāki izrādījās "Jestrie".Foto: no albuma

Aizvadīts 1. posms florbola turnīrā “Fat pipe novadu kausa izcīņa”, kurā komandas sacenšas 3 pret 3 florbolā. Līdz šim vasarās bijuši dažādi mazā florbola turnīri, arī  šis radies, apvienojoties vairākiem atsevišķiem vienas dienas turnīriem. Pirmais mēģinājums pieteikt šādu turnīru bija jau pērn, bet šogad tas kļuvis par pilnvērtīgu vasaras florbola turnīru, kurā cīņa par uzvaru kopvērtējumā notiks četros posmos.

Edgars Berkolts no biedrības “Citronmuiža” pats spēlē florbolu amatieru komandās, tāpēc arī bijusi vēlme sarīkot kādas sacensības, un dažus gadus Raunā kopā ar sievu rīkojis vienas dienas florbola turnīrus.

“Secinājām, ka iznāk konkurēt ar citiem turnīriem, jo nav šīs saskaņošanas, kad kurš to dara. Nolēmu uzrunāt Ēriku Baueru, kurš rīkoja turnīru Amatas novadā, jo nav nozīmes konkurēt, bet labāk sarīkot plašāku turnīru, kas notiktu vairākos novados. Sati­kāmies, un te nu ir rezultāts – “Novadu kauss” šogad jau četru novadu ietvaros,” saka E.Berkolts.

Komandas krāj punktus kopvērtējumā, bet tiek apbalvotas arī katra novada posma labākās.

Amatas novada sporta dzīves organizators Ēriks Bauers atzīst, ka kopā rīkot vieglāk, jo tad ir vieni atbalstītāji, balvas, katrs novads vēl iedod savu artavu: “Ko­mandām ir iespēja sakrāt četras dažādas medaļas ar konkrētā novada ģerboņiem, protams, ja izdodas iekļūt trīs labāko skaitā. Tas, ka šis ir vienots turnīrs, mudina arī komandas aizbraukt un uzspēlēt visos novados, kas, iespējams, nenotiktu, ja katrā novadā būtu savs, neatkarīgs turnīrs.”

Pērn pirmais mēģinājums sarīkot “Novadu kausa” izcīņu sācies nedaudz par vēlu un pēdējais posms risinājies oktobrī, bet šogad pirmais notika jūnijā, otrais būs Cēsīs jūlijā, bet trešais un ceturtais notiks augustā, mēneša sākumā Līgatnē, bet nogalē – Amatas novada Līvos.

“Šobrīd iesaistās četri novadi, iespējams, ka turpmāk vēl kāds iesaistīsies, bet mums nav uzstādījuma, ka obligāti vajag tajā vai citā novadā. Pirmais uzstādījums, ka vēlmei un iniciatīvai jānāk no pašiem novadu pārstāvjiem, vietējiem spēlētājiem,” norāda Ē. Bauers.

Viņš arī uzsver, ka turnīram svarīgi kļūt par ilgtspējīgu projektu, lai spēlētāji zina un atpazīst to. Jo bijuši dažādi turnīri, vieni beiguši pastāvēt, citur notiek vienas dienas turnīri, un vajag zināmu laiku, lai konkrētais turnīrs kļūtu par tradicionālu un atpazīstamu.

E. Berkolts norāda, ka šis turnīrs nav biznesa projekts, bet iespēja labi pavadīt laiku: “Neslēp­sim, ka mums ir vēlme sarīkot labāko florbola turnīru, lai nosaukums “Novadu kauss” kļūtu labi zināms, lai komandas gribētu tajā uzspēlēt. Manuprāt, pozitīvi tas, ka turnīram ir vienots nosaukums, nolikums, bet katra posma norise atkarīga no vietējiem organizatoriem. Tas ļauj redzēt novadu dažādību, kas ir ļoti pareizs risinājums. Var teikt, ka mēs parādām, ka sports vieno novadus un no mums varētu mācīties arī citās jomās.”

Spēles notiek ārā uz asfalta vai sintētiskā seguma. Pirmajā posmā, kas notika Līgatnē, piedalījās astoņas jauniešu un desmit pieaugušo komandas. 3 pret 3 florbols ir dinamisks, aizraujošs, un te rezultātu ne vienmēr nosaka spēlētāju meistarība. Patiesībā komandas ar virslīgas spēlētājiem itin bieži paliek zaudētājos pret amatieriem.

Junioru līgā nedaudz negaidīti uzvarēja komanda “Pikaču” – Jēkabs Berkolts, Dāvis Dauksts, Arnolds Zariņš, Bruno Beķeris un Jānis Driļevskis – , kuri finālā pārspēja potenciālos uzvarētājus, komandu “Bez maz vai”, kurā spēlēja Mareks Meijers, Daniels Anis, Jorens Malkavs, Reinis Rudzītis. Trešajā vietā “Gopņiku specializētā vienība” – Rūdolfs Horns, Kristaps Paipals, Ričards Zariņš, Rūdolfs Maklers, Markuss Aļļēns -, kuri sīvā spēlē 4:3 pārspēja meiteņu komandu “Unicorn”, kurā spēlēja Linda Smilga, Džeina Samanta Ābelīte, Laura Maksi­mova.

Pieaugušo jeb MIX līgā par uzvarētājiem kļuva komanda “Kū­miņš” – Kaspars Bernāts, Pēteris Trekše un Kristiāns Miezītis -, kuri finālā ar rezultātu 3:2 pārspēja komandu “Grindex”, kurā spēlēja: Reinis Rudzītis, Artūrs Ozols, Kevins Šmits, Emīls Grīnbergs, Daniels Anis.

Mazajā finālā jeb cīņā par bronzas godalgām “Jestrie” – Māris Riekstiņš, Kaspars Janēvičs un Matīss Salmiņš – uzvarēja Līgat­nes komandu “FK Jaunais”, kurā spēlēja Kaspars Malojlo, Gvido Grēns, Mārcis Malkausis un Ralfs Ozoliņš, ar rezultātu 4:2.

Nākošais posms notiks Cēsu pilsētas svētkos 23. jūlijā, kad būs Sporta diena, tad augusta sākumā spēlētāji tiksies Raunā, bet noslēguma posms būs Amatas novadā, Līvos.

Agrāk Cēsu turnīrs bija kā atsevišķas sacensības pilsētas svētku laikā, tagad būs kā viens no posmiem. Atšķirība Cēsu posmam tā, ka tajās būs iespēja komandām spēlēt arī vīriešu elites grupā un sieviešu elites grupā.