Ziņas

Sports

Florbola sezona tuvojas

Interese aug. Cēsu pilsētas svētku laikā notikušais 3x3 florbola turnīrs "Cesis Open" pulcēja vairāk nekā 40 komandas un daudzus skatītājus, apliecinot, ka arī šis florbola formāts gūst arvien lielāku atsaucību. Foto: Aivis Riekstiņš

Jaunais Latvijas florbola čempionāts startēs septembra vidū, šobrīd komandas uzsākušas aktīvu gatavošanās periodu. Augustā Latvijā notiks arī divi nozīmīgi turnīri – “Unihoc Riga Cup” un “Latvian Open”, kuros komandas varēs pārbaudīt savu spēkus pirms sezonas.

Izmaiņas “Lekrings” vadībā un sastāvā

Abos startēs arī virslīgas čempioni “Cēsu alus/ Lekrings”. Vai komanda saglabās esošo nosaukumu, vai tas būs cits, rādīs tuvākās nedēļas, jo šobrīd notiek darbs ar sponsoriem, atbalstītājiem. Mainījusies komandas vadība, un tagad par to gādās nevis biedrība “Sporta klubs “Lekrings””, bet “Florbola klubs “Lekrings””, kura vadībā ir Jānis Vilders, Artis Rasmanis un arī komandas treneris Artis Malkavs. Viņš stāsta, ka šobrīd treniņu process rit savu gaitu, bet zināmu vērtējumu par komandas gatavību varēs izdarīt pēc “Unihoc Riga Cup”, kas notiks nākamās nedēļas nogalē: “Šajā turnīrā centīsimies komandā piesaistīt vairākus puišus no otrās komandas, lai redzētu viņu spēkus, pienesumu. Skatīsimies, uz kuriem varam paļauties sezonas sākumā. Pēc tam starts “Latvian Open”, kur esam ielūgti elites grupā kopā ar Somijas, Šveices un Zviedrijas klubiem. Arī šī jaunajiem būs iespēja apliecināt sevi.”

Treneris norāda, ka arī komandas sastāvā varētu būt nelielas izmaiņas, bet jāpagaida, līdz noslēgsies pārejas process, tad par to varēs runāt plašāk.

Latvijas čempionāts Cēsu komandai sāksies 19.septembrī ar spēli pret “Mogo – RTU/ Rockets”, no kuras aizgājis līderis Atis Blinds un vēl daži pamatsastāva spēlētāji.

Sezonas sākums Cēsu komandai atkal būs saspringts, jo oktobra sākumā Cēsīs notiks “EuroFloorball Cup 2015” turnīrs. Tajā piedalīsies sešas vīriešu un sešas sieviešu čempionvienības no valstīm, kas Eiropas rangā ieņem piekto vietu un zemāk. Uzvarētājs kvalificēsies nākamā gada Eiropas čempionu kausa finālam.

Tā kā turnīrs notiek Latvijā, tajā no rīkotājvalsts ļauts piedalīties divām komandām. Šonedēļ oficiāli paziņotas komandas, kas piedalīsies turnīrā. Vīriešu konkurencē A apakšgrupā startēs čempioni “Lekrings”, Krievijas komanda “Nizhegorodets” un Francijas “IFK Paris”. Otrajā apakšgrupā – “Rubene”, “Greaker IBK” (Norvēģija) un “TTU SK” (Igaunija).

Sieviešu turnīrā A apakšgrupā: “Ķekava”, “Nauka MP” (Krievija), “MFBC Grimma” (Vācija), bet B apakšgrupā – čempionvienība “Rubene”, “MMKS Podhale Nowy Targ” (Polija) un “CDE El Valle” (Spānija).

Vasaras turnīri Cēsīs

Pēdējos gados florbola dzīve nerimst arī vasarā, kad brīvdabā notiek 3×3 florbola turnīri. Šis formāts gūst arvien lielāku popularitāti, un nākotnē tiek pat domāts par Latvijas čempionāta rīkošanu 3×3 formātā. Kamēr regulārais čempionāts vēl tikai ideju līmenī, tepat Cēsu pusē aizvadīti divi vasaras turnīri. Cēsu svētku laikā Raunas ielā notika 3×3 florbola turnīrs “Cēsis Open”, ko rīkoja Normunds Eglītis ar savu komandu. Viņš stāsta, ka pērn turnīrs noticis testa režīmā, šogad jau kā pilnvērtīgs pasākums: “Pilsētas svētki tam vispiemērotākais laiks, jo nāk cilvēki, tas palīdz vairot interesi par šo florbola formātu. 3×3 florbolam Latvijā ir nākotne, tas var izcelt talantus, kuri netiek lielajā florbolā. Piemēram, kādā ciematā ir tikai daži spēlētāji, kuri nevar nokomplektēt lielo komandu, viņiem 3×3 formāts būtu tieši piemērots.”
Kopumā turnīrā piedalījās vairāk nekā 40 komandas, elites grupā – 9, mix grupā – 16, sieviešu grupā – 7, jauniešiem 10.

Vīriešu elites līgā uzvarēja “Nujas.lv/ Intrex Serviss”, kurā spēlēja Pēteris Freimanis, Ainārs Anis, Aivars Anis, Engus Bulmeistars. Otrajā vietā “Meksikāņi” (Ingus Balodis, Emīls Eglītis, Miķelis Roops), trešajā – “Basīcbumba” (Juris Zilberts, Ingars Matisons, Mārcis Bērziņš, Mārtiņš Larinovs).

Nedēļu vēlāk Cēsīs notika vēl viens 3×3 turnīrs – “Lekringa kauss”- , ko rīkoja Dāvis Vilders. Jau rakstīts, ka šim pasākumam viņš piesaistīja līdzfinansējumu no “LMT” projektu konkursa. Turnīrā piedalījās 114 dalībnieki no 26 komandām. D. Vilders norāda, ka komandu skaits bijis tuvu plānotajam: “Esmu apmierināts ar paveikto, jo turnīrs jauns, arī norises vieta jauna – stāvlaukumā pie 3.pirmsskolas izglītības iestādes. Tā bija liela uzdrīkstēšanās, jo tas ir dzīvojamais rajons, kur ikdienas aizrit ļoti mierīgi. Ceram, ka neizjaucām ierasto dienas ritmu.”

Arī D. Vilders uzsver, ka šis 3×3 formāts ir florbola pamats, kas attīsta domāšanas, spēles ātrumu un dinamiku. Tas ir populārs treniņu veids daudzām komandām, kas attīsta vispārējo sagatavotību florbolam.
Šajā turnīrā “Fazer” U12 grupā uzvarēja “Resnie Runči” (Rūdolfs Maklers, Rūdolfs Horns, Ralfs Rutkovskis, Ričards Zariņš); “Fans” U16 grupā – “Ņem Ārā” (Jorens Malkavs, Kevins Šmits, Kristiāns Miezītis); “A2K Truck Service” MIX grupā – “Malka” (Dairis Putniņš, Jorens Malkavs, Artis Malkavs, Kārlis Malkavs, Edīte Malkava, Andris Malkavs”, bet PRO grupā – “Jaunpienācēji” (Matīs Klaviniuss, Jānis Melderis, Pēteris Trekše, Kristiāns Miezītis).

Vaidavas kauss

Vaidavā un Rubenē aizvadīts leģendārais divu dienu florbola turnīrs “Vaidavas kauss”, kas pulcēja 14 komandas no visas Latvijas. Pirmo reizi šis turnīrs notika 1996.gadā, sākotnēji kā vienas dienas sacensības, vēlāk pārtopot par Latvijā pirmo divu dienu florbola turnīru. Tad turnīrs pārtapa par “Kocēnu kausu”, līdz 2007. gadā kļuva par Latvijā populārāko pirmssezonas florbola turnīru “Latvian Open”, pulcējot arī ārvalstu komandas. Šogad augusta beigās tas notiks jau devīto reizi, bet par godu jubilejai “Florbolam 20” tika restaurēts “Vaidavas kauss”.

Spēles notika vīriešu un veterānu grupā. Vīru konkurencē piedalījās desmit vīriešu komandas, tostarp Stalbes “Pārgauja”, komanda “Lejkers”, kuras pamatu veidoja Cēsu “Lekrings” spēlētāji, kā arī “SK Spēks”, kuras rindās arī bija Cēsu florbolisti.

Pirmajā dienā notika spēles divās apakšgrupās, pēc kurām no turpmākās dalības turnīrā izstājās divas komandas, bet pārējās nākamajā dienā turpināja cīņas par godalgām. ¼ finālā “Lejkers” ar 13:1 sagrāva “Kocēnus”, “SK Spēks” ar 3:1 pieveica “Pārgauju”. Pusfinālā abas Cēsu komandas tikās savā starpā, pārāki bija “Lejkeri”, uzvarot 3:1.

Finālā tikās cēsnieki un Valmieras komanda. Spēle ritēja ļoti līdzīgi, pamatlaiks noslēdzās 2:2. Komandas “Lejkers” labā vārtus guva Andris Malkavs un Artis Savins. Uzvarētāju noteica pēcspēles metienos, kuros veiksmīgāki bija cēsnieki. Savus metienus realizēja A. Malkavs un Andris Rajeckis, bet Cēsu komandas vārtsargs Miks Ozols palika nepārspēts.

Komandā “Lejkers” spēlēja: Miks Ozols, Andris Malkavs, Emīls Dzalbs, Artis Savins, Kristaps Vasiļjevs, Jānis Melderis, Kaspars Bernāts, Andris Rajeckis, Andis Višņevskis, Pauls Erenbots, Pēteris Trekše.