Ziņas

Sports

Florbola sezona startējusi

Emocijas. Cēsu "Lekrings" spēlētājs Aleksandrs Abramovs guvis uzvaras vārtus pagarinājumā sezonas atklāšanas spēlē. Priecīgs viņa komandas biedrs Jānis Rajeckis, bet neslēpts pārdzīvojums Ķekavas komandas spēlētājos. Foto: no albuma

Lielais florbola karuselis iegriezts. Lai arī oficiāli tas sākās jau pirms nedēļas, kad spēles aizvadīja arī 1.līgas komandas “Lekrings-1” un sieviešu komanda “Lekrings”, abas mūsu puses vīriešu virslīgas komandas čempionātā iesaistījās aizvadītās nedēļas nogalē.

Cēsu “Lekrings” piektdienas vakarā savā laukumā uzņēma komandu “Ķekava”. Sākums mājiniekiem bija visai drošs un pārliecinošs, pēc pirmās trešdaļas 4:1 (divus vārtus guva Roberts Zan­de, pa vienam Pauls Erenbots, Emīls Dzalbs), otrās sākumā jau 5:1 (Toms Rīsmanis), taču tad mājinieki apstājās, viesi pārņēma iniciatīvu, guva piecus vārtus pēc kārtas, panākot jau 6:5 savā labā. Tiesa, pašā perioda izskaņā “Lek­rings” gan izlīdzināja rezultātu, taču trauksmes zvans bija noskanējis. Trešā perioda vidū Ķekavas florbolisti atkal izvirzījās vadībā, bet Aleksandrs Abramovs panāca 7:7, un pamatlaiks tā arī noslēdzās. Sekoja pagarinājums, kur ceturtās minūtes vidū labāk nospēlēja mājinieki. A. Abramovs, apspēlējis vairākus Ķekavas spēlētājus, izdarīja metienu pa vārtiem, vārtsargs bumbiņu atsita, bet pats Aleksandrs bija pirmais pie tās, gūstot uzvaras vārtus. Jāatzīmē, ka ar 28 atvairītiem metieniem un uzvaru Cēsu komandas rindās debitējis vārtsargs Ričards Stivriņš.

Lai arī gūta uzvara, viens punkts tomēr tika zaudēts, un cerams, ka spēles otrais periods liks izdarīt secinājumus, lai līdzīgi lūzumi neatkārtotos.

Stalbes “Pārgauja” svētdien izbraukumā tikās ar komandu “Og­res vilki”. Stalbes komandai mainījies sastāvs – uz Cēsīm pārcēlās Kristiāns Miezītis, pauzi florbolā paņēmuši Lauris Ābols, Gatis Gailis un Aivis Ādminis. Vietā nākuši Emīls Šūmanis, kurš pēc vairākām sezonām “Rubenē” atgriezies “Pārgaujā”, Gvido Grēns no Līgatnes komandas un Mar­kuss Rozītis, kurš pērn spēlēja “CPSS/ Lekrings” U16 vienībā.

Spēles sākums Stalbes komandai nebija veiksmīgs, jau trešajā minūtē viņi nonāca iedzinējos 0:2. Lai arī pirmajā trešdaļā izdevās panākt 2:2, perioda pašā izskaņā mājinieki izvirzījās vadībā 3:2. Pārtraukumā “Pārgaujas” treneris un spēlētāji apsvēra, kā ievirzīt spēli sev vēlamā gultnē. Otrās trešdaļas pirmajā minūtē, spēlējot mazākumā, “Pārgauja” panāca izlīdzinājumu 3:3, pēc minūtes jau izvirzījās vadībā 4:3. Vēlāk Ogres florbolisti gan panāca 4:4, taču tas bija viņu pēdējais vārtu guvums. Pēdējā pārtraukumā ejot, “Pārgauja” jau bija vadībā 5:4, bet pēdējā trešdaļā guva vēl četrus vārtus, svinot uzvaru 9:4. Trīs vārtus guva Gvido Lauga, divus – Edgars Puriņš, Artūrs Jurševskis, vienus- Oskars Balodis, Olafs Zvīnis.
Komandas treneris Ingus Lai­viņš atzīst, ka ar spēlētāju sniegumu ir apmierināts, vien spēles sākums nav izdevies: “Grūti pateikt, kur meklējama vaina, vai nu nebijām noskaņojušies spēlei, vai spēlējām pavirši, bet pretinieks to izmantoja savā labā. Pagāja laiks, kamēr atguvām pārliecību, izlīdzinājām spēles gaitu, un pēdējā trešdaļā jau parādījām krietni labāku sniegumu, gūstot pārliecinošu panākumu. Sezonu sākt ar uzvaru vienmēr ir labi!”

Jautāts, vai izmaiņas sastāvā, pieredzējušo spēlētāju aiziešana neatstās iespaidu uz spēles kvalitāti, I. Laiviņš norāda, ka tas dod iespēju sevi pierādīt jaunajiem: “Vēl grūti pateikt, kādas sekas šīs pārmaiņas atstās. Jaunajiem acis deg, vēlme spēlēt liela, jāieliek vien pareizais virziens, un viņiem ir dotas visas iespējas sevi apliecināt laukumā. Domāju, pareizi strādājot, rezultāts nebūs daudz sliktāks.”

I. Laiviņš atzīmē, ka šī sezona solās būt ļoti interesanta, pirmo spēļu rezultāti rāda, ka komandu līmenis ir izlīdzinājies, prognozēt, kāda būs tabula sezonas noslēgumā, ļoti grūti.

Sieviešu virslīgas komanda “Lek­­rings” aizvadīja jau otro spēli, tiekoties ar “Ķekavas Bul­l­dogs”. At­gādināsim, ka sezonas atklāšanas spēle Cēsu florbolistēm pirms nedēļas bija Tartu, kur pret Igau­nijas dāmu izlasi piedzīvots zaudējums 2:15. Vārtus guva Katrīna Kār­k­liņa un Džeina Eg­līte.

Spēle savā laukumā pret “Ķekavas Bulldogs” komandu bija ļoti rezultatīva. Sākumā divus vārtus guva viešņas, tad četras reizes precīzas bija mājinieces, un pēc pirmā perioda 4:2. Otrajā periodā komandas guva astoņus vārtus, rezultāts 7:7. Vārtu gūšana turpinājās, tomēr, lai arī “Lek­rings” izvirzījās vadībā 10:8, vieš­ņas spēja panākt izlīdzinājumu, un pamatlaiks noslēdzās 10:10. Sekoja pagarinājums, kurā jau otrās minūtes sākumā ar precīzu metienu Klinta Mārtiņjēkaba atnesa uzvaru Cēsu komandai.

Četri vārti Džeinas Eglītes kontā, pa diviem guva Elīna Šarova un Liāna Jakovicka, pa vienam – Klinta Mārtiņjēkaba, Betija Ra­sei­ceva un Kate Meldere.

1.līgas komanda “Lekrings-1” šo­gad sezonu sāka ar uzvaru pagarinājumā, ar 5:4 pārspējot Rē­zeknes BJSS. Pamatlaikā divus vārtus guva Jorens Malkavs, pa vienam Fricis Čunka un Emīls Grīnbergs. Papildlaika otrajā minūtē uzvaru savai komandai atnesa J. Malkavs.

Vienīgie, kuri vēl nav iesaistījušies turnīrā, ir 2.līgas komanda “Līgatne”, kam pirmā spēle šajā piektdienā izbraukumā pret “FK Valka”.