Ziņas

Sports

Florbola sezonā pārtraukums

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus un pamatojoties uz klubu aptauju par spēlētāju statusu, Latvijas Florbola savienība (LFS) nolēmusi uz vēlāku laiku pārcelt visas virslīgas spēles sievietēm un vīriešiem, kuras bija plānotas līdz 2020.gada 6.decembrim.

Jau rakstījām par situāciju florbola virslīgā, kuru būtiski ietekmēja ārkārtējās situācijas noteikumu punkts, ka valstī drīkst turpināt augstāko līgu sporta sacensības, kurās piedalās tikai pilngadīgi profesionāli sportisti. Taču florbolā vairākās komandās ir daudz nepilngadīgu spēlētāju, bet nav īsti profesionālu sportistu, kuriem spēlēšana ir vienīgā nodarbe. Dažiem klubiem ir līgumi ar sportistiem, treniņi notiek gluži vai profesionālā režīmā, bet spēlētāji arī strādā vai mācās.

LFS prezidents Ilvis Pētersons jau iepriekš atzinis, ka šie līgumi situāciju pilnībā neatrisina: “Ne jau formas pēc nepieciešami līgumi ar spēlētājiem. Tādi pēc būtības nozīmētu to, ka spēlētājs nekur citur nav nodarbināts, uzturas pārsvarā mājās, kā arī apmeklē komandas treniņus un spēles. Taču, ja uz treniņu sanāk dažādu profesiju pārstāvji, kuri pa dienu bijuši savās darbavietās, zūd spēja ierobežot “Covid-19” komandā.”

Ņemot visu to vērā, pieņemts minētais lēmums, kurā noteikts arī tas, ka gadījumā, ja nav iespējams izveidot jaunu spēļu kalendāru nolikumos paredzētajos termiņos, florbola sezonu pagarinās, lai aizvadītu čempionātu saskaņā ar nolikumos paredzēto izspēles kārtību.

Šobrīd spēļu kalendārs atsākas no 10.decembra, bet, ņemot vērā dzirdēto, ka ārkārtējo situāciju pagarinās, iespējams, sezona atsāksies vien pēc gadu mijas.