Ziņas

Sports

Florbola jaunumi

Trīs Cēsu komandas “Lekrings” spēlētājas – Betija Raseiceva, Luīze Raseiceva un Kate Meldere, kura valstsvienības sastāvā startēja jau iepriekšējā Pasaules čempionātā 2018. gadā Šveicē – ir starp tām 20 florbolistēm, kuras sieviešu U19 florbola izlases galvenais treneris Jurijs Fedulovs iekļāvis izlasē, kas no 1. līdz 5. septembrim aizstāvēs valsts godu Pasaules čempionātā Zviedrijas pilsētā Upsalā.
Devītajam Pasaules čempionātam juniorēm bija jānotiek 2020. gada maijā, bet tā norises laiks ticis mainīts jau trīsreiz – vispirms uz pērno septembri, pēc tam uz 2021. gada maiju, tagad Starptautiskā florbola federācija (IFF) devusi zaļo gaismu tā norisei septembrī.

Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar pašreizējām pasaules čempionēm Zviedrijas izlasi, ar bronzas medaļniecēm Čehijas izlasi un ar Slovākijas izlasi, kas ieņēma 8.vietu.

Latvija iepriekšējā čempionātā spēlēja B divīzijā, uzvarēja visos piecos mačos un kļuva par divīzijas čempionēm. Pasaules rangā Latvija atrodas 9. vietā.

Kļuvis zināms arī Latvijas vīriešu U19 valstsvienības sastāvs, kas no 25. līdz 29. augustam Čehijas pilsētā Brno cīnīsies Pasaules čempionātā. Izlases rindās spēlēs arī “Lekrings” uzbrucēji Jorens Malkavs un Krišjānis Tiltiņš.

Latvijas izlase Brno spēlēs vienā apakšgrupā ar pašreizējiem pasaules čempioniem čehiem, bronzas medaļniekiem somiem un slovākiem, kuri bija 6. vietā. Latvijas juniori iepriekšējā čempionātā izcīnīja 5. vietu.

Vēl var minēt, ka nākamajā Latvijas čempionāta sezonā Valmieras komandas galvenā trenera postenī būs cēsnieks Ingus Laiviņš, kurš pēdējos gados vadīja Stalbes florbola komandu “Pārgauja”.