Ziņas

Sports

Florbola gadu noslēdzot

Uzvara. Kalendārā gada pēdējā spēlē Cēsu “Lekrings” ar 10:1 sagrāva “FK Bauska”, pakāpjoties uz trešo vietu turnīra tabulā. Foto: no albuma

Lai arī sporta spēļu čempionātu sezona ir pašā karstumā, gadu mija tomēr ir atskaites punkts, lai redzētu, kā sokas mūsu puses komandām.

Virslīgā intriga saglabājas

Latvijas čempionāta “Elvi” līgā šī sezona ir ļoti aizraujoša. Tiesa, ne jau cīņā par pirmo vietu, jo, šķiet, regulārās sezonas uzvarētājs ir zināms. “Lielvārde” šobrīd otrās vietas ieguvējus jau apsteidz par desmit punktiem, tikai totāla neveiksme var viņiem atņemt līdera statusu. Lielvārdieši 15 spēlēs pamatlaikā nav piedzīvojuši nevienu zaudējumu, ir tikai viens zaudējums pēcspēles soda metienos. Vēl viens punkts zaudēts pret “FK Rīga”, kur uzvara gūta pēcspēles soda metienos. “Lielvārdei” arī labākā gūto un zaudēto vārdu bilance 129:62.

Otrajā vietā kalendāro gadu noslēgs “FBK Valmiera/ ViA” ar 32 punktiem. Komanda decembri aizvadīja ļoti atzīstami, četrās spēlēs gūstot četras pārliecinošas uzvaras. Liels nopelns komandas sniegumā ir arī Stalbes florbola audzēknim Ivo Balodim, kurš komandā ir otrais rezultatīvākais spēlētājs. 15 spēlēs viņš guvis 15 vārtus un izdarījis 15 rezultatīvas piespēles.

Trešajā vietā 2015.gadu noslēgs Cēsu “Lekrings”, kas pēdējā spēlē ļoti pārliecinoši sagrāva novājināto Bauskas komandu 10:1. Pamats uzvarai tika ielikts jau pirmajā trešdaļā, panākot 3:0. Otrais periods aizritēja samērā mazrezultatīvi, komandas apmainījās ar vienu vārtu guvumu, taču pēdējās 20 minūtēs cēsnieki guva sešus bezatbildes vārtus. Spēlē ļoti rezultatīvs bija Andris Rajeckis, kuram četri vārti un viena rezultatīva piespēle un kurš tika atzīts par Cēsu komandas labāko spēlētāju. Pa diviem vārtiem guva Ingus Laiviņš un Emīls Dzalbs, pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja Aleksandrs Abramovs un Toms Šmits.

Aizvadītajās 16 spēlēs “Lekrings” izcīnījis 11 uzvaras un savācis 31 punktu. Jāatzīmē, ka šajā sezonā komanda neizceļas ar daudz gūtiem vārtiem, tikai 90, kas ir astotais rādītājs līgā. Taču pozitīvs rādītājs ielaisto vārtu skaitā – 71, kas ir otrais labākais rādītājs.

Ceturtajā vietā ar 28 punktiem 15 spēlēs – “Mogo/ RTU – Rockets”, piektajā vietā ar 26 punktiem 16 spēlēs “Rubene”, sestajā – “Ulbroka/ FS Masters”, kam 25 punkti 15 spēlēs. Šobrīd pirmajā astotniekā, kas kvalificējas izslēgšanas spēlēm, ir arī “FK Rīga”, kam 14 spēlēs 21 punkts, un “FK Kurši”, kam 14 spēlēs 18 punkti.

Taču cerības uz izslēgšanas spēlēm nav zaudējušas vēl trīs komandas – “Talsi/ Krauzers” – 17 punkti 16 spēlēs, “FK Bauska” – 15 punkti 16 spēlēs un arī Stalbes “Pārgauja” – 13 punkti 15 spēlēs. Vienīgi “Ķekavas Bulldogs”, kam tikai pieci punkti, patlaban ir ārpus cerībām uz astotnieku.

Katrai komandai vēl jāaizvada sešas septiņas spēles, tāpēc vietu secība no otrās līdz pat 11 vēl var būtiski mainīties, un katrai komandai katra uzvara ir svarīga. Ja “Pārgauja” grib iekļūt labāko astoņu vidū, jācenšas paņemt punktu no komandām, kas vistuvāk turnīra tabulā, un jau janvāra sākumā spēle pret “FK Kurši”. Cēsu “Lekrings” sezonu atsāks 8.janvārī, izbraukumā tiekoties ar vicelīderiem “FBK Valmiera/ ViA”.

Līdz līderiem – tālu

Latvijas čempionāta 1.līgā kalendāro gadu ar uzvaru noslēdza arī “Lekrings-1”, ar 5:4 pieveicot “RTU/ Rockets”. Vārtus cēsnieku labā guva Kristiāns Miezītis, Emīls Šmits, Kristaps Ķikāns, Edgars Balodis, bet vienreiz rīdzinieki bumbiņu raidīja savos vārtos.

Turnīra tabulā Vidzemes zonā “Lekrings-1” ar 14 punktiem ieņem piekto vietu. Par punktu mazāk ir sestajā vietā esošajai “RTU/ Rockets”, bet ceturtajā vietā esošajai “Lielvārde/ Fans” ir 16 punktu. Izslēgšanas spēlēs iekļūs četras labākās, lai cīnītos pret divīzijas “Centrs” četrām labākajām komandām.

Latvijas čempionāta 2.līgā spēlē “SK Līgatne”, kas Vidzemes zonā šobrīd ieņem 9.vietu. Te gan spēļu kalendārs diezgan neizprotams, un decembrī līgatniešiem bija tikai viena spēle pašā mēneša sākumā.

Līdzīgi var teikt par sieviešu čempionāta 1.līgas turnīru, jo decembrī komandai “Lekrings” vispār nebija nevienas spēles. Kā šādā situācijā saglabāt spēles līmeni? Cēsnieces turnīra tabulā ieņem priekšpēdējo – ceturto -vietu.
Veterāniem 40+ grupā spēlē “Lekrings Sr”, kas ar 12 punktiem 10 spēlēs ieņem 4.vietu. Tikpat punktu ir trešajā vietā esošajai “Rubenei”, kas aizvadījusi par spēli mazāk.

Jauniešu komandu veikums

Kalendārā gada izskaņā der ieskatīties arī Latvijas jaunatnes čempionātā, kur arī spēlē mūsu puses komandas.
U-18 grupā turnīra tabulas līderpozīcijā atrodas “CPSS/ Lekrings”, kas četrās spēlēs guvuši četras uzvaras, vienu no tām pēcspēles soda metienos. Komandā rezultatīvākais ir Olafs Zvīnis, kurš ar 23 punktiem (16 vārti + 7 piespēles) ir rezultatīvākais visā U-18 grupā.

U-16 grupas 1.divīzijā “CPSS/ Lekrings” ieņem astoto vietu.

U-14 grupā 1.dīvīzijā 3.vietā “CPSS/ Lekrings” ar 18 punktiem. Tikpat punktu otrajā vietā esošajai “FS Masters/ BT1”, bet pirmajā vietā esošajai “Lielvārdei” ir 21 punkts, viņiem uzvaras visās septiņās spēlēs. Šajā vecuma grupā 2.dīvizijā startē “Pārgauja/ CPSS”, šobrīd ieņemot sesto vietu.

U-12 grupā 1.divīzijā “CPSS/ Lekrings” šobrīd atrodas septītajā vietā ar sešiem punktiem septiņās spēlēs. Par diviem punktiem vairāk “FS Ulbroka/ Masters”, par trim – komandai “Rubene”.

U-11 grupā “CPSS/ Lekrings” atrodas trešajā vietā ar 18 punktiem. Tikpat punktu ir komandai “Ķekavas Bulldogs”, kas atrodas aiz cēsniekiem, bet divās pirmajās vietās atrodas “Kurši” ar 24 punktiem un “Talsu NNS/ Krauzers” ar 21 punktu.

Šogad Cēsu komandas startē arī meiteņu čempionātā. U-16 grupā “Lekrings” ieņem 4.vietu, U-14 grupā – piekto vietu, sešās spēlēs piedzīvoti seši zaudējumi. Pie uzvarām vēl nav tikusi arī U-12 grupa, kur komandai piektā vieta.