Ziņas

Sports

Florbola cīņu karstumā

Kurš kuru. Spēlē starp “Lekrings” (gaišās formās) un FBK “Valmiera” cīņa bija par katru bumbiņu, katru laukuma metru. Foto: no floorball.lv

Mūsu puses līdzjutēji šobrīd var fanot tikai par florbolu, jo sacensībās citos komandu sporta veidos mūsējo dalības nav, arī individuālajos sporta veidos valstī pagaidām klusums. Vismaz oficiālo sacensību režīmā.

Kā jau minēts, florbolā sacensību kalendārs itin saspringts, komandas aizvada pāris spēļu nedēļā, ja vien nelielas izmaiņas neievieš pandēmija. Pagājušās nedēļas nogalē spēles aizvadīja visas četras mūsu puses komandas un neviena nepalika bez uzvaras.

“Lekrings” vīri kļūst par līderiem

Vīriešu virslīgas čempionātā tikās Cēsu “Lekrings” un FBK “Valmiera”, un pirms spēles bija skaidrs, ka tā komanda, kura uzvarēs, kļūs par turnīra tabulas līdervienību.
Jau spēles otrajā minūtē, realizējot soda metienu, vadībā izvirzījās valmierieši, kuri pēc dažām minūtēm rezultātu dubultoja. Taču jau nākamās minūtes laikā cēsnieki ar 15 sekunžu intervālu guva divus vārtus, panākot 2:2. Precīzi bija Jorens Malkavs un Kaspars Lisovskis.

Otrā perioda septītajā minūtē Rūdis Jermacāns vadībā izvirzīja jau “Lekrings” komandu, pēc neilga laika divus vārtus guva valmierieši, atkal pārņemot vadību.
Aizraujoši notikumi risinājās trešās trešdaļas pēdējās četrās pamatlaika minūtēs. Vispirms Kevins Šmits panāca 4:4, pēc minūtes valmierieši atkal izvirzījās vadībā, bet vēl pēc minūtes Emīls Dzalbs atjaunoja neizšķirtu 5:5, un tā arī noslēdzās pamatlaiks. Pagarinājumā uzvarētāju noskaidrot neizdevās, izšķirošā bija pēcspēles metienu sērija. Cēsu komandas vārtos stājās Markuss Plūdums, kurš neitralizēja visus četrus uzbrukumus viņa vārtiem. Tikmēr Cēsu komandas rindās savas iespējas realizēja Kristiāns Miezītis un Jānis Rajeckis, atnesot uzvaru pēcspēles metienos, un “Lekrings” spēlē svinēja uzvaru 6:5.

Par labāko Cēsu komandā tika atzīts Emīls Dzalbs.

13 aizvadītajās spēlēs tā Cēsu komandai bija 12. uzvara, turklāt astotā pēc kārtas. Pagaidām vienīgais zaudējums piedzīvots pirmajā kārtā pret “Pārgauju”.
Uzvara ļāva cēsniekiem ar 33 punktiem ieņemt 1.vietu turnīra tabulā, tikpat punktu Valmieras komandai, bet viņi aizvadījuši par trim spēlēm vairāk. Trešajā vietā ar 32 punktiem 14 spēlēs “Apel­sīns Oxdog Ulbroka”.

“Pārgauja” pārtrauc zaudējumu sēriju

SK “Pārgauja” aizvadīja divas spēlēs, abas beidzās ar rezultātu 8:4, tiesa, vienā tas bija zaudējums.

Vispirms spēle Stalbē pret komandu “Rubene”, un mājinieki visu laiku bija iedzinējos. Pēc pirmās trešdaļas 1:2, pēc otrās 2:5. Arī pēdējā trešdaļā neizdevās lauzt spēles gaitu. Viesi panāca jau 7:2, tad “Pārgauja” vienus vārtus atguva, bet jau pēc 20 sekundēm viesi atjaunoja piecu vārtu pārsvaru. Pamatlaika izskaņā mājinieki gan vēlreiz pārspēja “Ru­benes” vārtsargu, bet tas tikai mazs mierinājums, un zaudējums 4:8. Šī Stalbes komandai bija jau sestā zaudētā spēle pēc kārtas.

“Pārgaujas” labā divus vārtus guva Emīls Eglītis, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju savā komandā, pa vienam – Edgars Puriņš un Olafs Zvīnis.

Pēc divām dienām “Pārgauja” devās uz Bausku, lai tiktos ar mājiniekiem, kuri šobrīd atrodas 11.vietā, kamēr Stalbes komanda vienu vietu augstāk. Lai arī otrajā minūtē rezultātu atklāja Bauskas spēlētāji, turpmāk iniciatīva piederēja viesiem, kuri līdz trešdaļas beigām jau bija vadībā 5:1. Īpaši rezultatīva bija trešdaļas priekšpēdējā minūte, kuras laikā Stalbes komanda guva trīs vārtus.

Pēc otrās trešdaļas rezultāts 7:2, trešās sākumā Bauska gan divus vārtus atguva, taču “Pārgauja” neļāva neko vairāk, vēl paši, perioda izskaņā spēlējot mazākumā, raidīja bumbiņu tukšos pretinieku vārtos un svinēja uzvaru 8:4.

Divus vārtus uzvarētāju labā guva E. Eglītis, pa vienam – Māris Zicmanis, Dēvids Osītis, Mārtiņš Muižnieks, Tomass Birstiņš, Olafs Zvīnis, Gvido Lauga. Par labāko “Pārgaujas” rindās tika atzīts vārtsargs Arvis Kalniņš.

Šī uzvara deva tik svarīgos trīs punktus Stalbes komandai, kurai jācīnās par iekļūšanu labāko astotniekā. Pagaidām gan viņi joprojām 10.vietā, 15 spēlēs gūti 16 punkti. Vietu augstāk ir “Liel­vārde/ FatPipe”, kam 20 punkti 14 spēlēs. Šobrīd 8.vietā FK “Kurši” ar 22 punktiem 16 spēlēs, tieši tikpat punktu arī “Talsu NSS/ Krazuers”, bet viņi aizvadījuši tikai 13 spēles.

Katrai pa uzvarai

Dāmu virslīgas čempionātā aizvadītās nedēļas nogalē tikai divas spēles un abas Cēsīs ar komandas “Lekrings” piedalīšanos. Vis­pirms cēsnieces uzņēma komandu “Līgatne”. Pēc lielās pauzes šī bija abu komandu otrā tikšanās, pirmajā uzvarēja Līgatnes spēlētājas 7:1. Arī šoreiz līgatnietes bija pārākas, par ko liecina gan metienu attiecība 30:18, gan spēles gala rezultāts 12:7.

Uzvarētāju labā četrus vārtus guva Inita Dimante, trīs Liene Adamane, divus Agnese Broliša, un Elīza Bērziņa, vienus Laura Vancāne. Par labāko Līgatnes komandā tika atzīta I. Dimante, bet jāuzteic arī A. Broliša, kurai ne tikai divi gūti vārti, bet arī piecas rezultatīvas piespēles.

Cēsu komandas rindās divus vārtus guva Betija Raseiceva, pa vienam – Sanija Pokkere, Luīze Raseiceva, Jolanta Kļava, Maija Zēmele – Bauere un Kate Mel­dere, kura tika atzīta par labāko savā komandā.

Dienu vēlāk cēsnieces uzņēma komandu “Rubene-1”. Cīņa izvērtās ļoti spraiga. Gandrīz uz katru Rubenes spēlētāju vārtu guvumu cēsnieces atbildēja ar diviem precīziem raidījumiem. Rezultātu atklāja viešņas, bet tad mūsu Betija Raseiceva un Luīze Raseiceva panāca 2:1.

Otrā perioda sākumā “Rubene-1” komanda rezultātu izlīdzināja, bet L. Raseiceva un Liāna Ja­kovicka izvirzīja vadībā “Lek­rings” komandu 4:2.

Trešās trešdaļas 26. sekundē atkal viešņas guva vārtus, bet tad K. Meldere un B. Raseiceva panāca 6:3. Spēles izskaņā viešņām izdevās gūt divus vārtus, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr cēsnieces prata nosargāt uzvaru 6:5, svinot revanšu par zaudējumu pirmajā kārtā pēcspēles metienos 6:7.
Par labāko Cēsu komandas rindās tika atzīta B. Raseiceva.

No čempionāta izstājusies Irlavas komanda, un visās neno­spēlētajās spēlēs viņām piešķirts tehniskais zaudējums 0:5.

Turnīra tabulā komanda “Līgatne” ar 18 punktiem ieņem piekto vietu, bet aiz viņām ar 13 punktiem ir “Lekrings”, cēsnieces aizvadījušas par spēli mazāk.