Ziņas

Sports

Florbolā bagāts gada sākums

Pieredze. Latvijas čempionātā veterānu grupā 35+ veiksmīgi spēlē komanda “Lekrings Sr”, turnīra tabulā ieņemot otro vietu.Foto: no albuma

Latvijas florbola čempionāta    gadu mijas pārtraukumu nebija, jo tāpat jau sezona sanāk saraustīta, ar neplānotām pauzēm gan visām komandām, gan kādām atsevišķi, ja kādus spēlētājus ķer vīruss un citi kļūst par kontaktpersonām. Ņemot vērā omikrona lipīgumu un slimības arvien lielāko izplatību, visi dzīvo neziņā, vai nākamā ieplānotā spēle notiks.

Kamēr vēl nav pieņemti jauni lēmumi par visu aktivitāšu slēgšanu (cerams, ka tādi tomēr nebūs), varam paraudzīt, kā    mūsu komandām veicies gada pirmajās dienās.

“Lekrings” kļūst par līderiem

Kalendāro gadu vīriešu virslīgā ar divām uzvarām sākuši Cēsu “Lekrings” florbolisti. Vispirms izbraukumā Ādažu sporta centrā pārliecinoši ar 11:1 tika pārspēti līgas debitanti FBK “SĀC”. Vienīgos vārtus mājnieki guva otrajā trešdaļā, kad rezultāts jau bija 6:0 Cēsu komandas labā. Nelī­dzēja ne vārtsargu maiņa, ne kas cits, “Lekrings” turpināja gūt vārtus un izcīnīja uzvaru. Pie rezultativitātes punktiem tika gandrīz visi spēlētāji. Pa diviem vārtiem guva Krišs Treimanis un Artūrs Jurševskis, pa vienam – Emīls Dzalbs, Bruno Beķeris, Edgars Puriņš, Jānis Melderis, Krišjānis Tiltiņš, Jorens Malkavs, Miķelis Roops, kurš savā komandā tika atzīts par labāko spēlētāju. Toms Rīsmanis izdarīja četras rezultatīvas piespēles.

Pēc divām dienām “Lekrings” izbraukumā tikās ar “Lielvārde FatPipe” komandu. Šo spēlētāju tikšanās vienmēr bijušas ļoti sīvas, un, lai arī šobrīd Lielvārdes komanda vairs nav tik spēcīga kā kādreiz un turnīra tabulā nav vadošo vidū, spēle izvērtās ļoti līdzvērtīga. Mājinieki pirmie atklāja rezultātu, bet otrās trešdaļas vidū Cēsu komanda bija panākusi jau 3:1 savā labā. Drīzumā mājinieki samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bija gaidāms, ka pēdējā trešdaļa būs īpaši aizraujoša. Tā arī bija, taču protokolā nācās rakstīt tikai noraidījumus, kas liecina par savstarpēji asu spēli. Pie vārtu guvumiem netika neviena komanda, pat spēlējot vairākumā, un spēle noslēdzās ar minimālu Cēsu komandas uzvaru. Vārtus guva E. Puriņš, M. Roops un Olafs Zvīnis.

Aizvadītajās 13 spēlēs cēsnieki guvuši 12 uzvaras un šobrīd turnīra tabulā ieņem 1.vietu.

Ar mainīgām sekmēm

Sieviešu virslīgā Cēsu novada komandas katra jau aizvadījusi pa trim spēlēm, kurās gan gūti panākumi, gan piedzīvoti zaudējumi.

Gada pirmajā spēlē Cēsu “Lek­rings” ar 4:11 zaudēja komandai “Ķekavas Bulldogs/ NND”, Cēsu komandas labā divus vārtus guva Betija Raseiceva, pa reizei pretinieču vārtsardzi pārspēja Kate Meldere un Maija Bauere – Zēmele. Sekoja spēle pret “Rubene-1”, kas ritēja ļoti līdzvērtīgi, lai arī cēsnieces pa pretinieču vārtiem meta krietni vairāk, rezultātu tablo tas neatspoguļojās. Pēdējās trešdaļas vidū cēsnieces spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam 3:4, tomēr glābt spēli neizdevās. Vārtus guva Luīze Raseiceva, Katrīna Kār­kliņa un M. Bauere – Zēmele.

Trešajā spēlē “Lekrings” tikās ar turnīra pastarītēm “Irlava/ Tukums – Slampe”, te nekādas cerības pretiniecēm netika dotas. Cēsu komanda svinēja uzvaru 8:2. Pa diviem vārtiem guva B. Raseiceva, K. Meldere un Liliāna Jakovicka, pa reizei precīzas bija K. Kārkliņa un Elīna Tauriņa.

Aizvadītajās 11 spēlēs Cēsu komanda guvusi piecas uzvaras un turnīra tabulā ar 16 punktiem ieņem 5.vietu, par vienu punktu atpaliekot no “Ķekavas Bulldogs/ NND” un pieciem no trešajā vietā esošās “Rubene-1”.

Komanda “Līgatne” gadu iesāka, savā laukumā uzņemot daudzkārtējās valsts čempiones “Rubene”. Ļoti līdzvērtīga spēle ritēja līdz trešās trešdaļas sākumam, kad līgatnietes panāca 3:3. Tad viešņas ieslēdza nākamo ātrumu, parādot, kas ir kas. Lai arī mājinieces centās tikt līdzi, tas īsti neizdevās, un piedzīvots zaudējums 5:8. Līgatnes komandā divus vārtus guva Liene Adamane, pa reizei pretinieču vārtsardzi pārspēja Ieva Dimante, Madara Akmentiņa un Elīna Drēziņa.

Nākamajā, izbraukuma, spēlē pret “NND/ RJTC” izpaudās Līgatnes komandas pārākums. Pēc divām trešdaļām rezultāts 4:0 viņu labā, un, lai arī pēdējo trešdaļu ar 3:1 uzvarēja “NND/ RJTC”, līgatnietes nosargāja uzvaru 5:3. Divus vārtus guva L. Adamane, pa reizei precīzas bija: I. Dimante, M. Akmentiņa un Linda Lubgāne.

Līdzvērtīgi ritēja arī spēle pret “Ķekavas Bulldogs/ NND”. Otrās trešdaļas sākumā Ķekavas komanda panāca 4:2, trešās trešdaļas sākumā līgatnietes panāca 4:4, taču turpinājums nebija veiksmīgs. Piecu sekunžu laikā Līgatnes komanda zaudēja divus vārtus, pēc brīža kapitulēja vēlreiz, bet atgūt izdevās tikai vienus vārtus, un rezultātā zaudējums 5:7. Divus vārtus guva Agnese Broliša, pa reizei ar gūtiem vārtiem atzīmējās Laura Lāce, E. Drēziņa un L. Adamane.

Turnīra tabulā Līgatnes komanda ar 13 punktiem ieņem sesto vietu.

Gadu sāk ar uzvarām

Ar uzvaru gadu sāka arī 1.līgas komanda “Lekrings/ CPSS”, uzņemot tuvākos kaimiņus turnīra tabulā FBK “SĀC” – pirms spēles cēsnieki ieņēma pēdējo vietu, pretinieki    priekšpēdējo. Jūtami labāku sniegumu demonstrēja Cēsu komanda. Pēdējās trešdaļas sākumā viņi jau panāca 8:1 savā labā, un spēles turpinājums zināmā mērā bija formalitāte. Fināla sirēnai skanot, Cēsu komanda svinēja uzvaru 10:5. Uzvarētāju labā pa diviem vārtiem guva Tālavs Dra­vants, Kristiāns Ķerpe un Edgars Skrastiņš, pa reizei precīzi bija Rūdolfs Meklers, Ralfs Rutkov­skis, Rūdolfs Horns un Niks Ugors.

Pēc šīs spēles komandas turnīra tabulā apmainījās vietām. Lai arī cēsniekiem priekšpēdējā vieta, gadu sākt uz uzvaru ir patīkami.

Otrajā līgā savā komanda “Līgatne” aizvadījusi šajā gadā jau trīs spēles. Pirmajā tikās abas līdervienības: “Līgatne” un SK “Coyote”. Lai arī spēle ritēja līdzvērtīgi, līgatnieši otrajā trešdaļā pārņēma vadību un to vairs neatdeva līdz spēles beigām, svinot uzvaru 9:5. Uzvarētāju labā trīs vārtus guva Jānis Preimanis, kura kontā arī divas rezultatīvas piespēles. Pa diviem vārtiem guva Edmunds Zandersons un Raivis Girgensons, pa reizi precīzi bija Gatis Dzērve un Edgars Sav­čenkovs.

Nākamajā spēlē līgatnieši tikās ar trešajā vietā esošo komandu no Rēzeknes un līdzvērtīgā spēlē ar rezultātu 8:11piedzīvoja otro zaudējumu sezonā. Jāmin, ka arī pirmo zaudējumu viņi piedzīvoja tieši pret Rēzeknes komandu. Trīs vārtus guva J.Preimanis, divus R. Girgensons, E. Zandersons, vienus G. Dzērve.

Pēc tam ļoti rezultatīvā spēlē, kurā kopumā gūti 25 vārti, Līgatnes florbolisti ar 14:11 uzvarēja komandu “Smiltene ‘09”. Jāatzīmē, ka uz tablo deviņas reizes bija neizšķirts rezultāts. Uz­varētāju labā deviņu vārtu guvumā bija iesaistīts J. Preimanis, kuram četri vārti un piecas rezultatīvas piespēles. Sezonas kopējā statistikā viņš patlaban ar 50 punktiem (29 vārti un 21 piespēle ir rezultatīvākais). Reinim Gir­genso­nam trīs vārti un četras piespēles, pa diviem vārtiem Raivim Girgensonam un E. Zandersonam, pa reizei precīzi bija Kristers Ģērmanis, Kristers Zutis un Angus Mārtiņjēkabs.

Turnīra tabulā viņi ar 27 punktiem 11 spēlēs ir līderi.

Ar uzvarām no kārtējā sabraukuma atgriezās arī “Lekrings Sr”, kuri čempionātā startē veterānu 35+ grupā. Pirmajā spēlē viņi ar 15:0 sagrāva FK “Metēji/ Ogre” komandu. Pie rezultativitātes punktiem tika visi spēlei pieteiktie, izņemot, protams, vārtsargu. Četrus vārtus guva Mārtiņš Rajeckis, trīs Arnis Čamans, divus Andris Malkavs un Andris Pīlups, vienus Mārtiņš Jaroho­vičs, Jānis Platacis, Artis Malkavs un Ēriks Akulovs, kuram arī četras rezultatīvas piespēles.

Otrajā spēlē ar 6:2 pārspēta komanda “Rīgas Lauvas/ Lielvār­de”. Divus vārtus guva M. Rajec­kis, vienus Sandis Pokkers, Ingus Laiviņš, M. Jarohovičs, Ē. Aku­lovs.

Ar deviņās spēlēs gūtiem 20 punktiem cēsnieki ieņem otro vietu, par trim punktiem atpaliekot no Talsu komandas.