Ziņas

Sabiedrība

Finiša līnija tuvojas

Darbi rit. Cēsu stadionā dienu no dienas rit dzīva rosība, un jaunā būve arvien vairāk iegūst iecerēto izskatu.Foto: Marta Martinsone-Kaša

Ejot vai braucot gar Cēsu stadionu, var pamanīt, ka sporta būve iegūst arvien konkrētākas aprises. Jau labu laiku būvlaukumu atsvaidzina spilgti zaļais mākslīgā seguma futbola laukums, tiek iekārtoti citi sporta spēļu laukumi, savas vietas ieņem āra trenažieri. Drīzumā tiks uzklāts arī skrejceļa segums.

Cēsu novada pašvaldības komunālinženieris un stadiona projekta vadītājs Modris Rāviņš norāda, ka darbi kopumā iekļaujas plānotajos termiņos, lai gan gadās arī nelielas aizķeršanās: “Darbu gaitā ir daudz dažādu sīkumu, ko nepieciešams saskaņot, sabalansēt, kamēr pieņem lēmumus, process dažkārt nedaudz iekavējas. Taču nevar runāt, ka būtu lielas novirzes no grafikiem. Šajā rudenī stadions tiks nodots pilsētnieku rīcībā. Termiņš pirmās kārtas darbiem ir septembra otrā puse, domāju, ka tā arī vajadzētu notikt.”

Pašvaldības pārstāvis norāda, ka būvdarbi iekļaujas arī apstiprinātajā budžetā. Kopumā stadiona pirmās kārtas izmaksas sasniedz 3,55 miljonus eiro, no minētās summas valsts finansējums ir 1,9 miljoni eiro. Cēsu novada domes deputāti aizvadītās nedēļas domes sēdē pieņēma lēmumu, no Valsts kases aizņemties 1,66 miljonus eiro līdzfinansējumam stadiona rekonstrukcijai.

Jau rakstīts, ka Cēsīs top moderns, labiekārtots un daudzfunkcionāls stadions, kas piemērots vairākām sporta disciplīnām – vieglatlētikai (izņemot mešanas disciplīnas), futbolam, pludmales un klasiskajam volejbolam, basketbolam, tenisam, badmintonam, florbolam un hokejam. Stadiona teritorijā izbūvētas jaunas pazemes inženierkomunikācijas – drenāžas sistēma futbola laukumam, sadzīves un lietus kanalizācijas, ūdensvads, elektroapgādes un sakaru komunikācijas.

Stadions kalpos ne tikai sportistiem, bet visiem cēsniekiem un pilsētas viesiem. Bērnu vajadzībām taps aktīvās attīstības rotaļu laukums, fizisko aktivitāšu cienītājiem būs pieejams āra treniņu laukums ar trenažieriem. Pirmajā kārtā tiks izbūvēts arī nožogojums visapkārt teritorijai, sakārtota ietve, ierīkota videonovērošanas sistēma, veikti citi nepieciešamie labiekārtošanas darbi.
“Šobrīd līdztekus notiek daudzi darbi, tiem rūpīgi jāseko, lai viss notiktu, kā iecerēts, taču ceram, ka rezultāts iepriecinās ikvienu,” piebilst M. Rāviņš.

Jau rakstīts, ka rekonstrukcijas otrajā kārtā plānots uzbūvēt tribīnes, trešajā – laukumu ar sintētisko segumu un apmalēm, kur vasarā varētu spēlēt florbolu, ziemā – hokeju. M. Rāviņš informē, ka stadiona tribīņu projekts jau pirms kāda laika nodots ekspertīzei neatkarīgiem sertificētiem speciālistiem, kuri detalizēti pārbauda projekta kvalitāti – ugunsdrošību, būvkonstrukciju aprēķinus, darba apjomus un pārējo: “Domājam, jau augustā varētu izsludināt konkursu otrās kārtas darbiem. Tas būtu pareizs lēmums, lai jau šogad kļūtu zināms būvnieks, līdz pavasarim varētu sagādāt materiālus, veikt nepieciešamos saskaņojumus, un, sākoties būvniecības sezonai, varētu sākties reāli darbi.”