Ziņas

Sports

Finālspēles ceturtdaļgadsimta zīmē

Svētku brīdis. Pirms finālspēlēm Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (no labās) sveic sporta kluba "Saulrīti" dibinātāju un vadītāju Oļģertu Tīliku kluba 25. jubilejā.Foto: Māris Buholcs

Noslēgušās Cēsu novada un sporta kluba “Saulrīti” rīkotās šī gada meistarsacīkstes badmintonā. Finālposms aizritēja īpašā jubilejas atmosfērā, jo šogad klubs “Saulrīti” nosvinējis pastāvēšanas 25.gadadienu. Pirms spēļu sākšanas notika neliels svinīgs brīdis, kurā kluba dibinātājs un vadītājs Oļģerts Tīliks īsumā atskatījās uz pirmsākumiem un paveikto šajā gadsimta ceturksnī kopš kluba dibināšanas 1991.gada 22.augustā.

Viņš pastāstīja, ka klubu veidot nolēmuši orientieristi, jo tas pavēris iespēju sadarboties ar zviedriem, kuri bijuši gatavi sadarboties tikai ar sporta klubu. Lai arī kluba dibināšanas sanāksmē bijuši cilvēki, kuri iebilduši šai idejai, klubs “Saulrīti” tika nodibināts un pastāv joprojām.

Sākumā tajā bija tikai orientieristi, tad klāt pienāca badmintonisti, ar šo iniciatīvu nāca Dzintars Bujāns, vēl pēc kāda laika kluba paspārnē tika paņemts novuss, kas bija palicis bez mājvietas un rīkotājiem.

O. Tīliks norādīja, ka šajā laikā paveikts daudz, kluba pārstāvji visos trijos sporta veidos plūkuši laurus ne tikai Latvijas meistarsacīkstēs, bet sevi pierādījuši arī starptautiskā līmenī. Viņu vārdi un uzvārdi atrodami “Slavas alejā”, kas katrās sacensībās redzama Lapsu ielas sporta zālē, kur notiek badmintona sacensības.

“Tas viss noticis, pateicoties mūsu labajiem sadarbības partneriem Zviedrijā, Igaunijā, tepat Latvijā, Cēsīs, un mūsu labākais sadarbības partneris ir Cēsu novada dome,” teica O. Tīliks.

Sportistus uzrunāja un dāvanu pasniedza Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, uzsverot, ka “Saulrīti” ir veterāns sporta klubu saimē, kas paveicis daudz badmintona, orientēšanās sporta un arī novusa attīstībā: “Pateicoties “Saulrītiem” tautā populārais sporta veids novuss tika noturēts, un tagad tas devies pats savās gaitās, ir nodibināts jauns klubs, kas turpina popularizēt šo spēli. Paldies jums par dalību dažādās sacensībās, mūs īpaši priecē, ka badmintonisti Cēsis vienmēr pārstāv Latvijas olimpiādē.”

Arī domes priekšsēdētājam tika dāvana no kluba – krekls ar viņa uzvārdu un kluba simboliku. O. Tīliks kluba vārdā pasniedza arī īpašus diplomus tiem, kuri devuši ieguldījumu kluba attīstībā. Svētku reizē klubam sveicienus sūtīja Latvijas Olimpiskā komiteja, bet klātienē sveikt ieradās Latvijas Badmintona federācijas prezidents Kristians Rozenvalds.

Pēc nelielā svinīgā brīža sākās Cēsu novada un SK “Saulrīti” 2016.gada badmintona meistarsacīkšu fināla, astotā posma, spēles, kurās noskaidroja uzvarētājus visās trijās nominācijās. Par spriedzi liecina kaut vai tāds fakts, ka ar vienādu punktu summu kopvērtējumā uz trešo vietu vīriešu vienspēlēs pretendēja divi dalībnieki – Inga Jaunīte, kura vīru grupā startē treniņnolūkos, un Aleksis Noviks, un labākā noskaidrošanai talkā nācās ņemt sacensību nolikumu. Savu artavu fināla posma balvu klāstā ienesa tūrisma aģentūra “Orhideja”, autoservisi “Autogars” un “Sinhro – C”.

Astotās kārtas rezultāti sekojoši. Pirmajā dienā vienspēlēs dāmām labāko sešniekā iekļuva: Inga Jaunīte, Beatrise Ivanova, Elza Buša, Inga Miezīte, Jeļizaveta Tkačenko, Elīza Ziediņa, bet vīru grupā: Rihards Blaubergs, Alekss Noviks, Antons Tkačenko, Dzintars Bujāns, Kristaps Šņepsts, Viktors Ivanovs.

Otrajā dienā dāmām labākās: Grieta Jermacāne, B. Ivanova, I. Jaunīte, Gunta Lapiņa, E. Buša, J. Tkačenko, bet vīriem: A. Tkačenko, K. Šņepsts, A. Noviks, Gatis Grigorjevs, D. Bujāns, V. Ivanovs.

Sieviešu dubultspēles: I. Jaunīte/ I. Miezīte, G. Lapiņa/ J. Tkačenko, N. Laurīte/ E. Ziediņa, K. Tīlika/ A. Treija, L. Rogoza/ L. Valdmane.

Vīru dubultspēlēs: J. Muižnieks/ A. Tkačenko, V. Ivanovs/ M. Jankovskis, D. Bujāns/ M. Romka – Laurītis.
Jauktajās dubultspēlēs: M. Jankovskis/ I. Jaunīte, Antons un Jeļizaveta Tkačenko, V. Ivanovs/ G. Lapiņa, J. Muižnieks/ I. Miezīte, M. Romka – Laurītis/ N. Laurīte, K. Joksts/ A. Treija.

Saskaitot posmos gūtos punktus, par 2016.gada meistarsacīkšu uzvarētājiem un godalgoto vietu ieguvējiem Cēsu novada un SK “Saulrīti” badmintona meistarsacīkstēs kļuva: sieviešu vienspēlēs – Inga Jaunīte, Beatrise Ivanova, Elza Buša; vīriešu vienspēlēs – Antons Tkačenko, Dzintars Bujāns, Alekss Noviks; sieviešu dubultspēlēs – I. Jaunīte, I. Miezīte, E. Buša, J. Tkačenko, G. Lapiņa, Paula Bricmane; vīru dubultspēlēs – J. Muižnieks, A.Tkačenko, Modris Jankovskis, V. Ivanovs, M. Romka – Laurītis, Andris Juzups; jauktajās dubultspēlēs – V. Ivanovs, I. Jaunīte, J. Muižnieks, I. Miezīte, A. Tkačenko, E. Buša.