Ziņas

Sabiedrība

Festivāls gatavs pārsteigt

Rīgā. Cēsu Mākslas festivāla programmu veidotāji, no kreisās direktors Juris Žagars vakar sasauca preses konferenci un darīja zināmu mēneša ilgo un apjomīgo programmu masu.

“Šis ir pārmaiņu un piesātinājuma laiks sabiedrībā, kultūrā un mākslā. Tai pašā laikā visi joprojām nerimstoši meklē jaunus un nebijušus veidus,  kā radoši izpausties, neierūsēt, izmēģināt ko jaunu. Arī mēs,” to saka Cēsu Mākslas festivāla direktors Juris Žagars, raksturojot pārmaiņas šīs vasaras festivālā.

Festivāls sāksies15. jūlija vakarā pie Ērgļu klintīm. Uz  speciāli  būvētas platformas Gaujas vidū spēlēs mūziķi.   Cēsīs koncertzālē  29. jūlijā, atceroties izcilo latviešu baletdejotāju Alekseju Aveč­kinu (1976–2013) savu talantu koncertā apliecinās  baleta solisti M. Demjanoka, E. Leimane, V. Jansone, B. Kokina,  R. Marti­novs.  Speciāli gatavots šai vasarai Cēsīs 28. jūlijā būs pianista Reiņa Zariņa un mākslinieces Marilēnas Šiltkampas priekšnesums –  mūzikas un gleznu saspēle. Cēsu Sv. Jāņa baznīcu 5. augustā ar mūziku piepildīs Eiropā novērtētā ērģelniece Liene An­dreta Kalnciema un spēlēs latviešu un franču  mūziku  kopā ar klarnetistu Mārtiņu Circeni.

2017. gada vasaras lielais notikums būs  Osvaldo Golihova flamenko operas Ainadamar uzvedums Latvijā. Opera guvusi gran­diozus panākumus ASV, Aus­trālijā, Spānijā un citur. Spāniski ritmi, flamenko, arābu vinjetes, ebreju motīvi, trokšņu asociācijas un kaislīgas melodijas – tas viss  uz estrādes stāstā par  Federiko Garsiju Lorku un aktrisi Marga­ritu Širgu. Cēsu uzveduma galvenās lomās dziedās ārzemju solisti, līdz ar viņiem šo darbu pirmo reizi izdzīvos  Latvijas solisti,  diriģents Andris Poga, režisors  Viesturs Kairišs. Viņi visi jau labi zina  Cēsu brīvdabas skatuvi.
Teātra izrāžu Grand prix  skatē kritiķe Silvija Radzobe atlasījusi piecus  izcilus iestudējumus.

Vizuālās mākslas klātbūtni  šoreiz skatītāji aicināti baudīt citā vietā – koncertzālē izveidotajā mākslas galerijā.