Ziņas

Sabiedrība

Festivāla “Kino pedālis” laikā Valmierā būs satiksmes ierobežojumi

Sestdien, 14.maijā, velo kino festivāla “Kino pedālis” laikā no plkst.9 līdz 24 transporta kustībai tiks slēgta Bastiona iela posmā no Valmieras Kultūras centra līdz tirdzniecības centram “Valleta” Valmierā.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, laikā no plkst.11.55 līdz 12.10 satiksmes kustība tiks ierobežota arī Bastiona ielā, posmā no Katrīnas ielas līdz centra rotācijas aplim, un Cēsu ielā līdz Vidzemes Augstskolai, ietverot tiltu pār Gauju.

Satiksmes kustības ierobežojumi plānoti festivāla “Kino pedālis” nodrošināšanai. Skvērā pie Valmieras Kultūras centra un tirdzniecības centra “Valleta” no plkst. 11 notiks velo bazārs, kur vienkopus tiksies velo entuziastu grupas, velo subkultūru virzītāji, velo zīmolu pārstāvji, aksesuāru ražotāji un tirgotāji. Būs velo paraugdemonstrējumi un iespēja izmēģināt dažādus riteņbraukšanas veidus. Savukārt no plkst.12 pie Valmieras Kultūras centra būs starts festivāla centrālajam notikumam – piedzīvojumu velobraucienam, kura dalībnieki sākotnējo brauciena maršrutu no tirdzniecības centra “Valleta” pāri Gaujas tiltam līdz Vidzemes Augstskolai veiks kopā. Plašāka informācija par festivālu pieejama mājaslapā “www.kinopedalis.lv”.

Pasākuma organizatori atvainojas par sagādātajām neērtībām.

LETA jau informēja, ka Valmierā un apkārtējos novados no 13.maija līdz 15.maijam paredzēts īstenot vēl līdz šim nebijušu pasākumu – velo kino festivālu “Kino pedālis”, tā aizsākot jaunu tradīciju ik gadu pulcināt velo draugus, lai vienā nedēļas nogalē piedzīvotu riteņbraukšanu neparastā duetā ar kino.

Festivāla “Kino pedālis” mērķis ir pieteikt Valmieru, kā arī Kocēnu un Burtnieku novadus kā riteņbraucējiem visdraudzīgāko galamērķi Latvijā, atklāt vasaras aktīvā tūrisma sezonu un piedāvāt kvalitatīvu atpūtu, sapludinot velosipēda un kino robežas krāsainā brīvdienu piedzīvojumā, aģentūru LETA informēja festivāla rīkotāju pārstāve Elīna Megne.

Festivāls vienlaikus norisināsies Kocēnu un Burtnieku novados, bet tā centrs būs Valmiera, kas līdz šim bija labi zināma kā BMX un citu sporta veidu pilsēta. Tā kā riteņbraucēji mīl arī kino, festivālā galvenais uzsvars tiks vērsts uz kino un velo kultūru mijiedarbību.

Festivāla pirmajā dienā, 13.maijā, notiks “Kino nakts”, kuras laikā, pārvietojoties ar divriteņiem starp septiņiem neparastiem kinoteātriem, festivāla dalībnieki varēs sagatavot paši savu kino programmu un skatīt gan pašmāju, gan ārzemju filmas par un ap velo tēmu. Zināms, ka festivālu atklās filma “Pulksteņmeistars” par leģendāro latviešu velomehāniķi Arkādiju Sveci, kurš savu mūžu veltījis velosipēdiem, un arī pats meistars ir apstiprinājis dalību pasākumā.

“Kino nakts” programmā īpaša vieta ir paredzēta arī dažādu autoru iesūtīto filmu konkursam, tādēļ iesniegt savu darbu festivālam ir aicināti gan pieredzējuši kino veidotāji, gan jaunie režisori. Filmu pieteikumi tiek gaidīti līdz maijam.

14.maijā būs gaidāms festivāla centrālais notikums – velobrauciens, kad dalībnieki varēs izlemt, kurā no trim piedzīvojumu velomaršrutiem vēlas doties – “Ģimeņu pedālī”, “Puspedālī” vai “Dižpedālī”. Tās nebūs sacensības, bet gan veselīga atpūta un spēle, kas izvedīs pa Valmieras un novadu skaistākajam vietām un tūrisma objektiem līdz pat Valmiermuižai, Kocēniem, Sietiņiezim un Vaidavai. Maršrutus bagātinās ar kino saistītas pieturvietas un performances, kurās iespēja piedalīties būs ikvienam dalībniekam.

Visas dienas garumā Valmieras centrā notiks arī “Velo bazārs”, vienkopus pulcinot plašu skaitu velo jomas pārstāvju, bet vakarā Valmieras centru pieskandinās “Kino pedāļa” ballīte ar kopīgu finišu, lielo loteriju, komiķiem, mūziķiem, video projekcijām, velo paraugdemonstrējumiem un citām atrakcijām.

Festivāla pēdējā dienā klētī līdzās “Valmiermuižas alus” darītavai festivāla dalībniekus sagaidīs īpašs brokastu piedāvājums, bagātīgi klāts galds un veselīgi atspirdzinājumi. Būs arī kino un kopīga atskatīšanās uz festivāla priekiem un piedzīvojumiem, bet līdzās esošajā Valmiermuižas pils parkā pieejamas zirgu izjādes un muižas rotaļu laukums bērniem.

Iepriekšpārdošanā visām trim festivāla dienām biļete vienai personai maksā desmit eiro.