Ziņas

Sports

“Ferrum” kārtējie panākumi

Divas veiksmīgas sacensības novembrī aizvadījuši cīņu sporta kluba “Ferrum” jaunie cīkstoņi. Vispirms viņu ceļš veda uz Daugavpili, kur notika starptautiskais turnīrs brīvajā cīņā, kas veltīts Latvijas valsts proklamēšanas gadadienai. Turnīrā piedalījās spēcīgi cīkstoņi no Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Slovākijas, Polijas, Moldovas un Latvijas.

Klubu “Ferrum” šajās sacensībās pārstāvēja Rainers Lūkins, svara kategorijā 47kg parādot labu un stabilu sniegumu. Jaunais cīkstonis tika līdz finālam, kurā gan nācās atzīt Lietuvas cīkstoņa pārākumu. Treneris Andis Ruicis norāda, ka fināla cīņa bijusi līdzvērtīga un mūsu sportists zaudējis vien pašā izskaņā, taču iegūtā 2.vieta vērtējama kā labs rādītājs viņa varēšanai.

Kluba jaunie cīkstoņi sevi atzīstami parādījuši arī sacensībās Igaunijā, kur norisinājās seriāla “Nublust Nabik” pēdējā, 5.posma sacensības. Cēsu cīņas kluba pārstāvji kaimiņvalstī ir labi zināmi, viņi jau vairākus gadus startē Igaunija sacensībās un izpelnījušies vietējo cīkstoņu cieņu.

Šoreiz kluba komandu pārstāvēja seši sportisti, kuri startēja dažādās svaru kategorijās, tiesa, ar mainīgām sekmēm. Vienā no svaru kategorijām divas augstākās vietas sadalīja Cēsu kluba cīkstoņi. 1.vietu izcīnīja Ralfs Milherts, kurš izšķirošajā cīņā pieveica komandas biedru Mārtiņu Megri, kuram attiecīgi 2.vieta. Treneris A.Ruicis abu puišu sniegumu raksturoja kā nepārspējamu, pilnībā sagraujot pretiniekus.

Labi cīnījās arī Ralfs Lūkins, taču zaudēja kategorijas 1.vietas ieguvējam no Kohtla Jarves kluba Igaunijā. Pēc šī zaudējuma atlika cīnīties par 3. – 5. vietu. Šajā cīņā Ralfs bija galvas tiesu pārāks par pretinieku, apliecinot, ka var būt starp labākajiem. Brāļi Toms un Dāvis Ķīši no Liepas katrs savā svaru kategorijā palika 5.vietā.

Kluba “Ferrum” prezidente Evija Lūkina stāsta par vēl kādu nozīmīgu notikumu pēdējā posmā: “Šī turnīra organizētāji mūsu klubam izteica piedāvājumu 2017.gadā sarīkot vienu no sešiem posmiem Cēsīs vai Priekuļos. Tas ir liels pagodinājums, tāpēc piekritām. Tagad atliek vien saskaņot datumu un noteikt sacensību vietu. Vērts arī pieminēt, ka nākamā gada viens no posmiem notiks Somijā, viens Tallinā, pārējie trīs dažādās Igaunijas pilsētās, līdz ar to šis turnīrs iegūst plašāku skanējumu un dalībnieku loku.”

Vēl var piebilst, ka kluba dalībniece Samanta Timpa šogad atzīta par “Gada cilvēku sportā” Priekuļu novadā.