Ziņas

Sports

“Ferrum” cīkstoņiem atkal uzvaras

Kārtējos veiksmīgos startus aizvadījuši cīņas sporta kluba “Ferrum” jaunie cīkstoņi, kuri no katrām sacensībām pārved kādu godalgu.

Rīgas Sporta manēžā norisinājās sacensības brīvajā cīņā un grieķu – romiešu cīņā “Krišjāņa Kundziņa kauss 2016”, kurās piedalījās 350 cīkstoņi no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Lielbritānijas. Kluba treneris Andis Ruicis stāsta, ka sacensības norisinājās pēc olimpiskās sistēmas, proti, cīkstonis, kurš zaudē pirmajā cīņā, zaudē iespēju tālāk startēt sacensībās, ja vien tas, kuram viņš zaudēja, nenonāk finālā, tad ir iespēja cīnīties par 3.vietu.

No kluba “Ferrum” abiem cīņas stiliem tika pieteikti divi dalībnieki, pārējie startēja tikai brīvajā cīņā. Kopumā komanda izcīnīja divas zelta medaļas. Treneris norāda, ka tie ir vērā ņemami rezultāti, jo sacensību formāts bija smags un dažu grupu pirmā cīņa notika vien ap pieciem vakarā.

Zelta godalgas klubam izcīnīja brāļi Rainers un Ralfs Lūkini, kuri vienīgie startēja gan grieķu – romiešu cīņā, gan brīvajā cīņā katrs savā vecuma grupā un svaru kategorijā. Grieķu – romiešu cīņā abi izcīnīja pārliecinošas uzvaras, bet, startējot brīvajā cīņā, ieņēma 5.vietas.

“Brīvajā cīņā puišiem pretī nāca spēcīgi pretinieki, un katra cīņa bija ļoti smaga, līdzinoties mazam finālam,” piebilda treneris.

Vērtējot sportistu sniegumu, viņš uzteica vairāku cīkstoņu sniegumu: “Ingars Polis cīņā ar Lielbritānijas pārstāvi parādīja, ka, lai uzvarētu, nepietiek tikai ar meistarību, vajag arī rakstura stingrību. Tieši tā Ingaram deva uzvaru. Cīņā par iekļūšanu medaļniekos Ingars zaudēja Latvijas meistarsacīkšu čempionam, paliekot sestajā vietā.

Matīsam Dreimanim, iespējams, traucēja fakts, ka viņš bija jaunākais kategorijā un viņu pie cīņas pielaida vien ar ārsta un trenera atļauju. Pretī stājās vecāki un pieredzes bagātāki cīkstoņi, līdz ar to Matīsam šoreiz 5. vieta. Tomēr uzteicama viņa vēlme cīnīties un izpildīt paņēmienus, kas līdz šim sacensībās bija retums.

Reinis Strods cīnījās savā cīņas stilā, ieņemot 6. vietu savā svaru kategorijā. Līdz uzvarai, kas ļautu iekļūt finālā, nedaudz pietrūka rakstura stingrības.”

Sacensībās piedalījās arī Toms Krieviņš un Edgars Juriksons, katrs savā svaru kategorijā un vecuma grupā paliekot aiz pirmā desmitnieka.

Jāpiemin kluba cīkstoņu dalība brīvās cīņas sacensībās Codē, kurp devās septiņi dalībnieki. Cīņu katrā svara kategorijā bija daudz, sportisti cīnījās līdz divām zaudētām cīņām, līdz ar to finālā iekļuva tiešām paši spēcīgākie.
No cēsniekiem pirmo vietu izcīnīja Ralfs Lūkins, bet Reinim Strodam līdz tai pietrūka pavisam nedaudz. Pārējie kluba dalībnieki treniņus cīņās uzsākuši vien pirms dažiem mēnešiem, tāpēc medaļas nesaņēma, bet, kā norāda treneris, puiši jau sāk uzvarēt pretiniekus, kas ir labs rādītājs perspektīvā. Šis bija labs treniņš, lai katrs varētu redzētu savus spēkus, savas stiprās un vājās puses.