Ziņas

Sports

Februāris – čempionātu mēnesis

Jau tradicionāli Latvijā februārī notiek telpu čempionāti vieglatlētikā visām vecuma grupām, sākot noU14 grupas. Taču sacensties gribas arī gados jaunākiem censoņiem, tāpēc U12 grupas vieglatlēti spēkus izmēģināja Ogres sporta centra telpās notikušajās atklātajās vieglatlētikas sacensības 2008. un 2007. gadā dzimušajiem.

40m sprinta distancē meitenēm konkurence ļoti liela – 119 meitenes, kuras aizvadīja 33 priekšskrējienus, lai noskaidrotu četras ātrākās, kuras sacentīsies finālā. Patīkami, ka viņu vidū arī Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēkne Jas­mīna Pe­perniece, kura finālskrējienā, sacenšoties ar trim Rīgas sporta skolas “Arkādija” meitenēm, izcīnīja bronzas godalgu.

40 m barjerskrējienā viņa palika tūlīt aiz fināla četrinieka, atpaliekot tikai par 0,04 sekundēm un ieņemot 5.vietu.
Zēniem 40 m barjerotajā distancē bronzas medaļu izcīnīja Mar­kuss Berkolts. Zēniem 40 m gludajā distancē startēja trīs Cēsu Sporta skolas audzēkņi – Markuss Berkolts, Emīls Bomis, Artis Āboliņš -, kuri 82 dalībnieku konkurencē ieņēma attiecīgi 12., 15. un 17.vietu.
Meiteņu stafetes kvartets – J. Peperniece, Adele Aploka, Dana Sukonova un Daniela Janava – ierindojās sestajā vietā.
U18 un U20 grupa

Cīņas par Latvijas čempionāta godalgām februāra sākumā atklāja vieglatlēti U18 un U20 vecuma grupās. Sacensības noritēja Kul­dīgas manēžā, tajās ar panākumiem startēja CPSS un sporta kluba “Ašais” jaunie atlēti.
Sudraba medaļu CPSS atnesa lodes grūdējs Aleksandrs Vol­kovs, kurš 6 kg smago lodi raidīja 14,66 m tālu. Līdz zeltam pietrūka 84 centimetri. Otru sudraba god­algu izcīnīja sprintere Laura Macione 60 m distancē, atzīstot vienīgi Latvijas jaunatnes rekordistes barjerskrējienā Paulas Sprudzānes (Rīga) pārākumu.
Lielāko pārsteigumu sagādāja Daido Brūvere, kas 2000 m kavēkļu skrējienā finišēja trešā, izcīnot bronzas medaļu. Atzīstami startēja arī M.Petrovs 800 m skrējienā, D.Namniece 300 m distancē, kur sasniegts personiskais rekords (PB), lodes grūdēji J.Gruzdiņš un J.Ezerkalns (PB), lēcēja J.Mūrniece, kā arī meiteņu stafetes kvartets: A.Ravina, B.Ur­ba­noviča, J.Mūrniece, D.Nam­niece.
SK “Ašais” pārstāvēja divi atlēti: Artis Rožkalns un Rihards Serģis. Pirmais uz starta 3000 m distancē stājās Rihards Serģis, kurš spēja par divām sekundēm uzlabot savu personisko rekordu šajā distancē, kas tagad ir arī jaunais kluba rekords (9:38,90), taču nācās samierināties ar piekto vietu. Artis Rožkalns 800 m distanci veica jauna personiskā un kluba rekorda līmenī (2:04,28), ierindojoties sestajā vietā.
U14 grupa

Šajā vecuma grupā pārstāvniecība ļoti maza, pa vienam dalībniekam no CPSS (Rinalds Sirmais) un SK “Ašais” (Ričards Špacs). Labāk veicās Ričardam, kam šis bija pirmais starts Latvijas čempionātā. 1000 m distancē viņš uzstādīja jaunu personisko rekordu (3:21,41), ierindojoties 7.vietā 22 dalībnieku konkurencē.
U16 grupa

Aizvadītās nedēļas nogalē Rīgā norisinājās Latvijas čempionāts U16 grupai. Te īpaši jāuzteic CPSS audzēkne Vineta Krūmiņa, kura izcīnīja zelta medaļu lodes grūšanā (treneris Māris Urtāns). Vineta bija viena no tām 17 meitenēm, kas spēja kvalificēties Latvijas čempionātam un, lai arī nebija favorītu pulkā, jau ar pirmajiem mēģinājumiem parādīja savas pretenzijas uz uzvaru. Vineta par vairāk nekā metru laboja personīgo rekordu, sasniedzot rezultātu 11,70 m, līderes godu neatdodot līdz pat sacensību beigām. Veiksmīgs starts arī Mārtiņam Ezerkalnam (treneris Māris Urtāns), kurš spēja labot personīgo rekordu 1000 m par četrām sekundēm, taču augstāk par 17.vietu pacelties neizdevās.
Personīgie rekordi arī SK “Ašais” skrējējiem Robertam Glazeram un Renātei Beļājevai. Renāte startēja 600m distancē, sasniedzot jaunu personīgo rekordu (1:47,62) un savā pirmajā U16 vecuma grupas startā izcīnot 6. vietu. Sacensību otrajā dienā abi “Ašie” stājās uz starta līnijas 1000 m distancē. Renāte Beļājeva uzvarēja savā skrējienā ar jaunu personīgo rekordu (3:21, 59), savu iepriekšējo labojot par piecām sekundēm, bet kopvērtējumā viņai ceturtais labākais rezultāts. Teicama debija U16 grupā arī Robertam, kurš savu rezultātu uzlaboja par astoņām sekundēm, sasniedzot – 2:58,89. Šis rezultāts deva ceturto vietu, un nepilna sekunde pietrūka līdz godalgai.