Ziņas

Sabiedrība

“Es mīlu Tevi, Piebalga!”

Ar spēles uzdevumu cenšas tikt galā Jaunpiebalgas vidusskolas komanda: Vēsma Johansone (no labās), Ilva Bobrova, Madara Kārkliņa un Jānis Šāvējs. Spēli atraktīvi vada aktieris Kristaps Rasims.Foto: Māris Buholcs

Jaunpiebalgā aizvadīta izklaidējoša erudīcijas spēle “Es mīlu Tevi, Piebalga!” Spēles laikā ar gudrību, atjautību un radošumu sacentās Jaunpiebalgas vidusskolas, Jaunpiebalgas novada domes darbinieku, Zosēnu pagasta pārvaldes un Jaunpiebalgas novada domes deputātu komandas.

Pavasarī norisināsies fināla spēle un par uzvarētāja titulu cīnīsies Jaunpiebalgas novada domes komanda četru cilvēku sastāvā.

Jaunpiebalgas kultūras nama vadītāja Lāsma Skutāne atklāj, ka novadā veiksmīgi darbojas dažādi pašdarbības kolektīvi, notiek pasākumi un koncerti, taču iedzīvotājiem pietrūkst tieši izklaides: “Jau ilgāku laiku Kultūras komitejas sēdēs saņēmām aizrādījumus, ka Jaunpiebalgas kultūras namā trūkst pasākumu, kas vienotu novada ļaudis, aicinātu viņus iziet no mājām, radot pozitīvas emocijas. Daloties dažādās idejās un priekšlikumos, secinājām, ka daudziem atmiņā palicis Atmodas laika “Mēmais šovs”, un, tā kā mūsu mērķis bija izvilināt iedzīvotājus no mājām, ļaut piedzīvot šovu klātienē, smelties pozitīvas emocijas, izjust nedaudz spriedzes un kopības sajūtu, tad aizņēmāmies izklaides raidījuma “Es mīlu Tevi, Latvija!” konceptu un pielāgojām to Jaunpiebalgas mērogiem.”

Jaunpiebalgas novada deputātu komandas pārstāvis Mikus Spalviņš ir gandarīts par aizvadīto spēli un atzīst, ka šāds pasākums atšķīries no visiem līdz šim piedzīvotajiem: “Ilgākā laika periodā nekas tāds nebija noticis, līdz ar to šāds pasākums deva svaigumu kultūras dzīvē. Gan mēs, dalībnieki, daudz smējāmies un ieguvām pozitīvu pieredzi, gan, pateicoties atraktīvam vakara vadītājam, spēlē iesaistījās skatītāji.” Citu komandas biedru priekšrocība bija novada teritorijas un vietējo iedzīvotāju pazīšana, kas Mikum radīja grūtības, tomēr komandas gars bijis spēcīgs un nesalaužams, jo, ko nezināja viens, zināja atkal citi. Spēles pamatā bija nedaudz vēstures, mūzikas zināšanu, vārdu minēšana un daži fakti no Jaunpiebalgas uzņēmējdarbības vai sadzīves.

“Mēs tikai sesto gadu esam pievienojušies piebaldzēnu pulkam, tāpēc šis un tas mums bija svešs, tomēr mēs braši turējāmies,” saka Zinaida Šoldre no Zosēnu pagasta pārvaldes. “Bija daudzi elementi, kas deva humora piegaršu un ļāva atcerēties, ka tā nav sacensība, bet gan spēle. Panākumi neslēpās tikai zināšanās, vajadzēja arī veiksmi.” Z.Šoldre priecājas par iedzīvotāju atbalstu, kas ar aplausiem uzmundrinājuši visas komandas un pat čukstējuši priekšā atbildes.

Jaunpiebalgas novada domes komandas pārstāve Gunta Vīksna saka, ka spēle bijusi ļoti interesanta, tomēr nevar teikt, ka viss gājis kā no rokas: “Jautājumi par mūziku mūs samulsināja, tie šķita sarežģīti, bet kopumā jāsaka, ka zinājām visu. Neviena konkurentu komanda nebija vērtējama kā vāja, jo visi uz uzvaru gāja diezgan līdzīgi, to pierāda arī fakts, ka uzvarētāju izšķīra ar metamo kauliņu – kuram vairāk punktu, tas uzvarēja. Šoreiz mums paveicās.”

Vēsma Johansone pārstāvēja Jaunpiebalgas vidusskolas komandu, viņa atzīst, ka pasākums izdevies godam: “Visi pirmo reizi laidāmies šādā avantūrā: gan tie, kas bija komandās, gan tie, kas juta līdzi un atbalstīja, gan arī tie, kas rīkoja. Visu galu galā izšķīra veiksme.”

Nākamā izklaidējošās erudīcijas spēles “Es mīlu Tevi, Piebalga!” kārta notiks janvārī, kad spraigā gaisotnē atkal tiksies vairākas komandas, no kurām uzvarētāji tiks izvirzīti fināla spēlei nākamā gada maijā.