Ziņas

Sabiedrība

Ērgļu novadā notiks ērču un karūsu ķeršanas čempionāts

14.maijā Ērgļu novadā jau sesto gadu pēc kārtas notiks “Ērču un arī karūsu ķeršanas čempionāts 2016”, aģentūru LETA informēja čempionāta organizators Mārcis Feldbergs.

Pasākuma laikā gaidāma ērču eksperta lekcija, maltīte pie ugunskura, kā arī darbosies radošā darbnīca un “bērnu stūrītis”.

“Ērču un arī karūsu ķeršanas čempionāts 2016” jau sesto gadu pēc kārtas norisināsies radošajā atpūtas pagalmā “Tiltiņi”. Ikvienam interesentam būs iespēja ne tikai piedalīties čempionātā, ķerot ērces un karūsas, bet arī darboties radošajā darbnīcā.

“Cilvēkam patīk baidīties no nezināmā, šī ir lieliska iespēja iepazīt dabas procesus tuvāk un tādējādi justies daudz drošāk, atpūšoties dabā. Tā būs brīnišķīgi pavadīta sestdiena, uzņemot daudz jaunu emociju,” uzskata Feldbergs.

Dalībniekus čempionāta dienā sagaida nodarbes vairākos posmos, no kuriem pirmais ir ērču ķeršana. Lai veiksmīgi varētu norisināties ērču ķeršana, visiem sacensību dalībniekiem tiks piešķirti drošības kombinezoni, cimdi un neliels trauciņš, kurā tiks ievietotas noķertās ērces. Pēc tam, kad tiks dots sacensību starts, stundas garumā norisināsies galveno vaininieču – ērču – ķeršana. Katra dalībnieka izvēlētā taktika paliek paša ziņa – vai to vēlas darīt viens vai klejojot kopā ar ģimeni, vai darbojoties draugu grupā. Pēc finiša signāla visi dalībnieki pulcēsies vienkopus, lai insektus salasītu, saskaitītu un uzrādītu tiesnešiem. Lai pasākums būtu drošs, pēc rezultāta reģistrēšanas ērces tiks savāktas un nodotas glabāšanai.

Otrajā sacensību daļā dalībnieki nodosies karūsu ķeršanai. Pirms starta, nedaudz padarbojoties radošajā darbnīcā konsultanta pavadībā, katram dalībniekam paša spēkiem būs jāsameistaro makšķere, par kātu izmantojot turpat augušu lazdas kātu.

Pēc tam, kad noskaidros un apbalvos uzvarētājus abās disciplīnās, būs iespēja izbaudīt pēcpusdienu radošajās darbnīcās. Tā būs iespēja veidot māla traukus, kalt saktu, izliet sveci vai izveidot ziepes.

Pieteikties “Ērču un arī karūsu ķeršanas čempionātam 2016” iespējams mājaslapā “www.erceskarusas.lv”. Dalības maksa 4,44 eiro no personas, to ziedojot. Cenā iekļauts tērps ērču ķeršanai, trauciņš noķertajiem insektiem, kafijas pauze, ugunskurā gatavota pusdienu maltīte, izejmateriāli makšķerkātu izgatavošanai un speciālista konsultācija, kā arī darbošanās radošajā darbnīcā un ērču eksperta stāstījums.