Ziņas

Kriminālziņas

Ērgļu novadā aiztur divus piedzērušos malumedniekus

Pagājušajā naktī Ērgļu novada Sausnējas pagastā Valsts policijas (VP) darbinieki aizturējuši divus piedzērušos malumedniekus, aģentūru LETA informēja VP.

Pirms nedēļas policija saņēma anonīmu informāciju par to, ka Sausnējas pagastā nakts laikā notiek nelikumīgas medības. Pārbaudot šo informāciju, policija vakar sadarbībā ar Valsts meža dienesta medību inspektoru pieķēra divus iereibušus vīriešus, kas nodarbojās ar nelikumīgām medībām no braucošas automašīnas.

Kā medību ierocis bija izmantota pusautomātiskā karabīne, kas bija aprīkota ar medību lukturi. Izmantojot šādu komplektāciju, vīrieši brauca gar kādu lauku un periodiski to apspīdināja. Pamanot, ka tikuši pieķerti, vīrieši centās atbrīvoties no pierādījumiem, ātrumā ņemot ārā lodes no ieroča, taču likumsargi to laikus pamanīja.

1967.gadā dzimušā automašīnas šofera organismā policija konstatēja 1,78 promiles alkohola, bet viņa 1959.gadā dzimušā biedra organismā konstatētas 0,7 promiles alkohola.

Automašīnas šoferim noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā, savukārt 1959.gadā dzimušajam vīrietim noformēts protokols par šaujamieroča pārvadāšanu un izmantošanu reibumā un protokols par nelikumīgām medībām.

Valsts policija pateicas ikvienam, kas ziņo par nelikumīgām medībām, un aicina arī turpmāk to darīt, zvanot Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienībai uz tālruņa numuru 27895495 vai rakstot uz elektronisko pastu “nmzag@vp.gov.lv”.

LETA