Ziņas

Sabiedrība

Ērgļos atklāj jauno ugunsdzēsēju depo

Šodien Ērgļos atklās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes (VRB) Madonas daļas jauno Ērgļu posteni, aģentūru LETA informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemes reģionā Sandra Vējiņa.

Svinīgajā Ērgļu posteņa jaunās depo ēkas atklāšanas pasākumā piedalīsies Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V), VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš, VUGD VRB brigādes komandieris Jānis Skrastiņš, Nodrošinājuma valsts aģentūras direktora vietniece Vineta Silkane-Brača, Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis (Mēs Ērgļu novadam) un arī depo ēkas būvnieks – SIA “Bazalts” valdes priekšsēdētājs Jānis Ozols.

Jaunā depo būvniecība kopumā izmaksāja 1,37 miljonus eiro. Ēkā būs dežūrmaiņas, administrācijas un apmācību telpas, garāžas bloks ar novietni ugunsdzēsības automobiļiem, speciālo automobiļu apkopes zona un mazgātava.

Ugunsdzēsēju depo Ērgļos kopumā ir jau piektais valstī, kas uzbūvēts no jauna, savukārt šogad Vidzemes reģiona brigādē ir atklāti trīs jauni un moderni ugunsdzēsēju depo – Apē, Smiltenē un tagad arī Ērgļos.

Iepriekšējā Ērgļu depo ēka bija būvēta 1951.gadā, tomēr jau būvniecības laikā pieļauto kļūdu, kā arī nepietiekamās apsaimniekošanas dēļ tā kalpoja vien 50 gadus un tā atradās kritiskā stāvoklī. Aizvadītā gada sākumā tā tika nojaukta, bet jau augustā tika uzsākta jaunās Ērgļu depo ēkas būvniecība. Laika periodu, kurā vecais depo bija kļuvis bīstams ugunsdzēsējiem glābējiem, kā arī jaunā depo būvniecības laikā, Ērgļu postenis atradās īrētās pagaidu telpās.