Ziņas

Sabiedrība

Eņģelīši pie vecajiem ļaudīm Mārsnēnos

Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Pansionāta "Mārsnēni" iemītniekus ar koncertu un pašu gatavotām dāvanām iepriecināja bērni no Liepas pamatskolas.Foto: Mairita Kaņepe

Liepas pamatskolas bērni no pirmajām klasēm un pusaudži no teātra pulciņakā eņģelīši un rūķīši vēradurvis Mārsnēnos.

Ziemassvētku gaidās pedagogi bija rosinājuši padomāt, ar kādiem darbiņiem un talantiem bērni šajos svētkos varētu iepriecināt vecos ļaudis.
Dzīves ironija ir tāda, ka milzīgajā skolas namā, kas savulaik Mārsnēnos pulcējis ap trīssimt skolēnu, tagad ir veco ļaužu pansionāts “Mārsnēni”. No 57 tā iemītniekiem tikai daļa paši savām kājām varēja atnākt uz bērnu sniegto koncertu. Arī tie, kuri pateicīgām acīm pieņēma skolēnu rokām gatavotās dāvaniņas pēc bērnu sniegtajiem priekšnesumiem, savā ziņā līdzinājās bērniem. Veco cilvēku spēja ar atvērtu sirdi klausīties dziesmiņās un dzejolīšos, kas reizēm uztraukumā juka, bija patiesa.

Aizkustinošākais īsajā tikšanās laikā bija brīdis, kad meitenes un zēni ar maigu pieskaršanos, noglaudot vecajam cilvēkam plecu un skatoties acīs, sacīja: “Es būšu tavs eņģelis šajos svētkos.” Garās dzīves norieta pusē saņemt mīļos vārdos pasniegtu dāvanu Ziemassvētkos – tā vecajiem cilvēkiem bija īpaša velte.

Pansionāta “Mārsnēni” darbinieki ieteicās, ka daļa klientu ir guloši, atrodas augšējā stāva istabās. Pansionātā pagaidām ir pacēlājs, nav lifta, tāpēc uz bērnu uzstāšanos viņi nevarēja atnākt.

Pusaudži tūlīt bija gatavi apmeklēt augšstāva iemītniekus, lai katram dāvinātu pašu rokām gatavotu dāvaniņu. Tās bija no auduma un pērlītēm izšūtas Zie­massvētku mantiņas, kuras patīkami paņemt rokās, paturēt kā talismanu.

Dziesmiņas dziedāja un pie mūzikas instrumentiem nāca skolotājas Sandras Auškāpas audzēkņi, teātra pulciņa svētku programma bija sagatavota skolotājas Rutas Stodoļņikas vadībā.

Liepas pamatskolas direktore Anžela Kovaļova, stāstot par skolēnu gatavošanos Ziemas­svēt­kiem, atzīmēja, ka bērni tam aicināti, bet tas nav bijis obligāts uzdevums. Pēc mācību stundām skolā uzkavējušies tie, kurus saistījusi izpratne, ka pašu rokām gatavotās lietas tiks dāvanā cilvēkiem, kas jūtas vientuļi. A. Kovaļova teic, ka sākumā domāts par vientuļajiem Liepas pagasta iedzīvotājiem, bet, tā kā dāvanas gatavot vēlējušies daudzi, tad apdāvināmo loks paplašināts.

Liepas pamatskolas audzēkņi pansionātu “Mārsnēni” apmeklēja pirmo reizi. Pēc ilgāka laika bijušās skolas ēkas pagalmā atkal piestāja skolēnu autobuss, no tā izbira čalojošs bērnu pulciņš. Pēc viesošanās pansionātā bērni uzvilka ķekatu maskas un tad vēra cita, mazāka, nama durvis. Dāvanas tika Liepas pamatskolas Mārsnēnu pirmsskolas grupas mazuļiem.