Ziņas

Sabiedrība

Elektroapgāde traucēta apmēram 10 000 “Sadales tīkls” klientu

Pērkona negaisa dēļ trešdienas rītā elektroapgāde traucēta vairāk nekā desmit tūkstošiem AS “Sadales tīkls” klientu, liecina dati elektroapgādes atslēgumu kartē. Plkst.7 valstī bija reģistrēti 659 avārijas atslēgumi, lielākie bojājumi konstatēti Vidzemē un Latgales ziemeļos. Elektroapgādes pārrāvumus var būt izraisījuši gan zibens spērieni, gan lielas vēja brāzmas un viesuļi.

Pērkona lietusgāzes pēc septiņiem rītā ir galvenokārt valsts austrumu daļā – Sēlijā, Latgalē un Vidzemes austrumos.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka nokrišņu daudzums vietām sasniegs 15-30 milimetru, vēja brāzmas – 15-19 metru sekundē, iespējama arī krusa.

AS “Sadales tīkls” preses sekretāre Tatjana Smirnova aģentūru LETA informēja, ka uzņēmums operatīvi novērš negaisa izraisītos elektrotīkla bojājumus.

Viņa norādīja, ka pērkona negaiss, kas Latvijas teritoriju šķērso ar spēcīgām lietusgāzēm un vēja brāzmām, vislielākos elektrotīkla bojājumus izraisījis Zemgalē un Vidzemē. Elektrotīkla bojājumi pārsvarā ir lokāla rakstura, kurus izraisīja zibens ar spēcīgām vēja brāzmām, iesperot elektroiekārtās un elektrolīniju balstos, kā arī vietām gaisvadu elektrolīnijās ir iegāzti koki, kuri pārrāvuši elektrolīniju vadus.

Šorīt ap plkst. 7 lielākie elektroapgādes traucējumi ir aptuveni 2 000 klientu Cēsu novadā, 1 800 klientu Balvu novadā, Baldones novadā – 1700 klientiem, Priekuļu novadā – 1 600 klientiem, Rugāju novadā – 745 klientiem, Krimuldas novadā – 650 klientiem, Garkalnes novadā – 460 klientiem.

“Lai pēc iespējas ātrāk lokalizētu un novērstu negaisa radītos postījumus, “Sadales tīkls” veic bojāto posmu lokalizēšanu un pārslēgumus elektrotīklā. Šodien dienas laikā situācija elektroapgādē būs mainīga, jo, lai novērstu reģistrētos elektrotīkla bojājumus, brigādēm nākas atslēgt papildus elektrolīniju posmus. Tiklīdz kāds no vidējā sprieguma elektrotīkla bojājumiem tiks novērsts, elektroapgāde tiks atjaunota plašākam klientu lokam,” norādīja Smirnova.

Viņa atzīmēja, ka jau vakar “Sadales tīkls” strādāja pastiprinātā režīmā, mobilizējot speciālās tehnikas vienības, pārbaudot elektromontieru brigāžu aprīkojumu un piesaistot papildus elektromontieru brigādes, kas iesaistīsies negaisa izraisīto bojājumu novēršanā.