Ziņas

Redzeslokā

Ekspresis pieprasīts

Pagājis tikai mēnesis kopš vilcienu maršrutā Cēsis – Rīga – Cēsis tika ieviests jauns ātrais reiss (Cēsis- Rīga plkst.7.10 un Rīga- Cēsis plkst.17.30), bet jau radusies nepieciešamība pēc papildu vietām. Tāpēc no šīs nedēļas vilciens šajā ātrajā reisā kursē sešu vagonu sastāvā. Iespēju robežās tie būs divi modernizētie sastāvi, kopā 320 sēdvietas.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbregs norāda: “Tas uzskatāmi parāda, ka, ieviešot šādu reisu, sperts pareizs solis. Rīgā vidēji darba dienā iekāpj 226 cilvēki, bet vilcienā ir 210 sēdvietas. Tātad jau sākuma stacijā vilciens ir piepildīts, un ir dienas, kad braucējiem nākas stāvēt kājās. To redzot, “Pasa­žieru vilciens” nolēma sastāvu palielināt. Virzienā uz Rīgu, piepildījums ir nedaudz mazāks, tomēr ļoti liels. Tas liecina, ka ir trāpīts gan ar reisa laiku, gan piedāvājumu.”

Iespējams, ka līdz ar šo reisu nedaudz mazāk pasažieru ir ekspresī, kas rītos no Cēsīm iziet pusstundu agrāk, bet vakaros no Rīgas – pusstundu vēlāk. J. Ro­zenbergs norāda, ka zināms iespaids, visticamāk, ir, toties tagad cilvēkiem ir izvēles iespējas: “Lielāka interese ir par vis­ātrāko reisu, bet secinājumus izdarīt šobrīd ir grūti. Ar “Pasa­žieru vilcienu” esam vienojušies, ka līdz decembrim nekas nemainīsies, tad veiksim analīzi un pieņemsim lēmumu, vai kas ir jāmaina, vai jāatstāj, kā ir.”

No braucējiem gan ik pa laikam izskan ierosinājumi, ka derētu pieturēt vēl kādā stacijā, bet jāsaprot, ka tad tas vairs nebūs ekspresis, jo katra apstāšanās iekavē laiku. Reisa galvenais priekšnosacījums ir iespējami ātrāka nonākšana galapunktā, tāpēc tas ir tik iecienīts.