Ziņas

Sabiedrība

Eiropa uzlādēs Cēsīs

Sestdien, 22. jūlijā, no plkst. 12:00 līdz 17:00 Cēsu pilsētas svētkos aicinām piedalīties intelektuālajā spēlē Eiropas Pieccīņa par tēmu Eiropa uzlādē un izcīnīt vērtīgas balvas.

Eiropas Pieccīņas vēstnesis Cēsīs Miks Dukurs ir lakonisks: “Aicinu ikvienu piedalīties spēlē, jo nepiedalīties ir visvienkāršāk!” Savukārt komanda Briseles Kāposti, kas 8 cilvēku sastāvā ar panākumiem startējusi līdzšinējos spēles posmos Jelgavā, Jēkabpilī un Kuldīgā uzsver: “Mums patīk piedalīties Eiropas Pieccīņā, jo papildus iespējai biežāk satikties ar draugiem un labi pavadīt laiku, mēs vairāk uzzinām par jautājumiem, ar kuriem ikdienā saskaramies tikai virspusēji.”

Eiropas Pieccīņa ir veidota tā, lai būtu interesanti piedalīties gan jauniešiem, gan senioriem, gan cilvēkiem, kas ikdienā aizraujas ar prāta spēlēm, gan tiem, kas priekšroku dod aktīvai atpūtai. Spēles ietvaros dalībniekiem pilsētvidē būs jāatrod norādītie kontrolpunkti, jāatbild uz interesantiem Latvijai un Eiropai būtiskiem jautājumiem. Arī sarežģīti temati var būt aizraujoši, tāpēc spēli veido rēbusi, testi, matemātiski aprēķini un nepieciešamība atpazīt simbolus un attēlus.

Intelektuālajā spēlē var piedalīties ikviens -individuāli vai izveidojot komandu divu vai vairāk cilvēku sastāvā. Lai pieteiktos spēlei, jāaizpilda reģistrācijas anketa vietnē www.eiropas5cina.lv vai spēles norises dienā jāreģistrējas jebkurā no Cēsīs izvietotajiem kontrolpunktiem:

  • aiz grāmatnīcas “Zvaigzne ABC”, Rīgas ielā 2 (spēles informācijas punkts un foto stends atradīsies blakus “Cēsis 811” svētku teltij un darbosies no 09:00 līdz 17:00);
  • Koprades mājas “Skola6” pagalmā, Lielā Skolas ielā 6 (ieeja no Torņa ielas);
  • pie Cēsu Tūrisma informācijas centra, Pils laukumā 9;
  • pie Hotel “Cēsis”, Vienības laukumā 1;
  • pie Vidzemes koncertzāles “Cēsis”, Raunas ielā 12-1.

Uzvarētāji Cēsīs balvā saņems 700 EUR, 2. vietas ieguvēji –400 EUR, bet 3. vietas ieguvēji –300 EUR. Kopējais Eiropas Pieccīņas balvu fonds ir 10 000 EUR.

Cēsu tēma Eiropa uzlādē ir veltīta Eiropas Savienības (ES) enerģētikas jautājumiem. Saskaņā ar Kantar TNS pētījumu datiem 61% Latvijas iedzīvotāju piekrīt, ka cīņa ar klimata pārmaiņām un efektīvāka enerģijas izmantošana varētu palielināt ES ekonomiku un darba vietas.

Eiropas Pieccīņu organizē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Pilna servisa pasākumu aģentūru Pareizā ķīmija.