Ziņas

Sabiedrība

Dzīvokļos silti

Lai arī rudens vēl spītē ziemas aukstumam, pagastos apkures sezona sākusies. Kā “Druvai” pastāstīja Dzērbenes pagasta SIA “Dzērbenes siltums” galvenā grāmatvede Inese Raita, pagastā daudzdzīvokļu namos siltums padots jau pirms nedēļas.

“Vasarā remontējām siltā ūdens pievadus, trasē veicām siltināšanas darbus. Kurināšanai izmantojam malku. Ceru, ka novembris būs silts, citādi iespējams, ka martā un aprīlī malkas varētu pietrūkt. Tās cenas pieaug ļoti strauji. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu par trešdaļu sadārdzinājusies malkas cena, kas, protams, ietekmēs tarifus,” stāsta I. Raita un piebilst, ka problēmas sagādā arī darbinieku trūkums.

“Patlaban meklējam santehniķi. Iepriekšējo pārvilināja ar augstāku atalgojumu. Arī mēs pašvaldībā jūtam kvalificēta darbaspēka trūkumu,” skaidro galvenā grāmatvede.

Jautāta, vai pagasta iedzīvotāji ir apmierināti ar apkures sezonas sākšanos, I. Raita atbild, ka kāds vienmēr būs ar kaut ko neapmierināts, taču vairums iedzīvotāju ir apmierināti.

“Trīs reizes nedēļā daudzdzīvokļu namos ir siltais ūdens. Nav iespējams to padot biežāk, jo reti kurš par to spēs samaksāt. Kopš 1989. gada katlumājai nav bijis kārtīgs remonts, tādēļ esam uzrakstījuši projektu, lai saņemtu finansējumu no Eiropas Savienības. Ceru, kas tas izdosies, ja ne, meklēsim citus veidus, bet plinti krūmos nemetīsim,” tā SIA “Dzērbenes siltums” galvenā grāmatvede Inese Raita.

Savukārt Taurenes pagasta komunālās daļas vadītājs Guntis Eglītis atzina, ka vasarā nekādi lielie darbi katlumājā nav veikti. Cik bijis pašu spēkos, tik padarījuši.

“Kurinām jau nepilnas divas nedēļas. Vasarā kurinājām ar malku, jo trīs reizes nedēļā daudzdzīvokļu namus apgādājām ar silto ūdeni, taču šobrīd jau kurinām ar šķeldu,” situāciju pagastā skaidro G. Eglītis un piebilst, ka katlumājā strādā pieredzējuši un zinoši kurinātāji. Ar ūdens un siltā ūdens padevi šobrīd esot apmierināti.