Ziņas

Sabiedrība

Dzīvnieku patversmei jauni apsaimniekotāji

CER UZ LABU SADARBĪBU. Dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” saimniece Danuta Priede (no labās) un Cēsu dzīvnieku patversmes “Lācīši” ilggadējā darbiniece Māra Skrinda pārrunā gaidāmās pārmaiņas.Foto: Māris Buholcs

No februāra Cēsu dzīvnieku patversmi “Lācīši” pārņem jauns apsaimniekotājs – Ķekavā esošā biedrība “Dzīvnieku patversme “Mežavairogi””, kuras atbildībā ir klaiņojošo dzīvnieku ķeršana un patversmes uzturēšana. “Cēsu novada pašvaldība rīkoja iepirkumu par dzīvnieku patversmes apsaimniekošanu. Tajā varēja piedalīties ikviena šāda veida biedrība. Rezultātā par jauno patversmes apsaimniekotāju tika izvēlēti “Mežavairogi”, jo biedrībai ir liela pieredze pašvaldību dzīvnieku patversmju apsaimniekošanā arī tuvējos novados, piemēram, Siguldā, Krimuldā un Līgatnē. Līdz ar apsaimniekotāju maiņu nav gaidāmas esošās kārtības izmaiņas, dzīvnieku uzturēšana būs kā līdz šim,” teic Cēsu novada pašvaldības Komunālās nodaļas vadītāja vietniece Liene Agafanova.

Cēsu dzīvnieku patversmes “Lācīši” ilggadējā darbiniece Māra Skrinda “Druvai” atzina, ka līdz ar apsaimniekotāju maiņu ir satraukums, tomēr norāda, ka, veicot pārrunas ar “Mežavairogi” pārstāvjiem, radies iespaids par ļoti lielu profesionalitāti. “Šobrīd uz notiekošo skatos optimistiski, jo apzinos, ka patversmei apsaimniekotāja maiņa nāks par labu, tai skaitā arī dzīvniekiem,” tā Māra Skrinda.

Biedrības “Dzīvnieku patversme “Mežavairogi”” vadītāja Danuta Priede stāsta, ka tās mērķis nav cīnīties ar sekām, bet izskaust cēloni, proti, dzīvnieku klaiņošanu, tajā pašā laikā nodrošinot, lai dzīvniekam uzturēšanās patversmē nebūtu pārāk mokoša. “Dzīve patversmē nekad nebūs laba. Laba tā var būt tikai mājās. Biedrības uzdevums ir cilvēkiem parādīt un izskaidrot, ka suns un kaķis nav lieta, kuru var aizmest prom. Tā ir liela atbildība – uzņemties rūpes par dzīvnieku. Cēsu dzīvnieku patversmē mēs redzējām lielisku iespēju, ar kuras palīdzību Vidzemes iedzīvotājiem varam piedāvāt savus pakalpojumus. Lai arī mums šī ir jauna pieredze, jo Rēzeknē un Ķekavā patversmes veidojām no nulles, nebaidāmies izmēģināt ko jaunu. Ceram, ka patversmes ilggadējās darbinieces palīdzēs ātrāk pielāgoties visam jaunajam,” tā dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” saimniece.

Pirmais solis Cēsu dzīvnieku patversmes apstākļu uzlabošanā jau ir sperts. “Skursteņslauķis novērtēja skursteni un saplānoja darāmos darbus, jo ugunsnelaimju statistika ir liela. Gribam, lai dzīvniekiem nekas nenotiktu, kā arī lai patversmes darbiniekiem ir silti un, veicot darba pienākumus, nav jāstaigā ziemas jakās. Tāpat darbiniekiem ir vajadzīga vieta, kur apsēsties un atpūsties,” atklāj D. Priede. Viņa gan norāda, ka darāmā ir daudz un gaidāmas dažādas pārmaiņas patversmes ikdienā. “Mūsu interesēs, lai vairāk var izpausties brīvprātīgie darbinieki. Tāpat aicināsim sabiedrību aktīvāk iesaistīties sociālo pienākumu veikšanā, piemēram, palīdzot patversmei, ziedojot dažādas mantas. Pavasarī labprāt gaidīsim skolēnus un bērnudārzu bērnus īsās ekskursijās, lai izrunātu jautājumus par atbildību pret dzīvniekiem. Svarīga ir sabiedrības izglītošanas funkcija, bez izglītotas sabiedrības mēs neko daudz nepanāksim, darba būs arvien vairāk. Būtiski ir panākt, lai patversmē nonākušo dzīvnieku skaits arvien samazinātos nevis tāpēc, ka klaiņojošie dzīvnieki netiek noķerti, bet tāpēc, ka saimnieki pret saviem dzīvniekiem kļūst atbildīgāki. Ļoti liels uzsvars ir jāliek uz dzīvnieku mikročipēšanu, reģistrāciju, cerams, ka to varēs darīt tepat uz vietas,” par turpmākajiem soļiem dzīvnieku patversmes uzlabošanā stāsta Danuta Priede.

Dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” saimniece informē arī par to, ka no dzīvnieku īpašniekiem tiks prasīta atbildība, tiks iesaistīta arī policija, lai administratīvi sodītu negodprātīgos suņu un kaķu saimniekus. “Dzīvnieka klaiņošana ir administratīvi sodāma. Šajā gadījumā, ja dzīvnieks tiks ievietots patversmē un tam atrodas saimnieks, tad vispirms pašvaldības policijā būs jāsaņem administratīvā pārkāpuma protokols. Savukārt novada domes sēdēs tiks lemts, kādu sodu piemērot konkrētai personai – izteikt brīdinājumu vai naudas sodu. Uzrādot protokolu un samaksājot patversmē radušās izmaksas, lai tās nav jāsedz no domes budžeta, sunītis varēs atgriezties pie saimniekiem. Savukārt tie, kuri nenāk pakaļ sunim, tam arī šo dzīvnieku nevajag. Šāda sistēma ir ļoti laba, jo statistika rāda, ka 30 procenti klaiņojošo dzīvnieku atgriežas pie saimnieka. Cilvēkiem, iespējams, tas nepatiks, bet neko darīt, jo tāda ir kārtība visā pasaulē. Ir jāiet laikam līdzi un jāsaprot, ka atbildība ir jāuzņemas par to, kuru esi pieradinājis. Saprotam, ka pirmajā brīdī pārmaiņas vieš pretestību, bet tā tas ir vienmēr. Tikai tajā brīdī, kad cilvēki ieklausās mūsu teiktajā, viņi saprot, ka tas, ko gribam darīt, nāks tikai par labu. Ļoti ceram, ka Cēsu novadam nesīsim kādus ieguvumus,” tā dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” saimniece Danuta Priede.

10 komentāri

Nice

lai nu dieviņš dod un viss tiešām būtu tik skaisti un labi DZĪVNIEKIEM, nevis biznesam. Māra, turies, cerības uz Tevi!

moins

Alkatibai nav robezhu…. Vai drikst zinat, cik vel bija pieteikusies uz so iepirkumu?
Maara turies…..

viņs

ilggadējā darbiniece Māra…., smiekli nāk-ilggadējā. Divus gadus strādā. Ceru, ka Danute iemācīs Māru, kā jāstrādā patversmē, nevis jāsēž internetā un jāraksta gaudulīgi raksti un nemitīgi jāgaida sabiedrības atzinība.

moins

Savvaļas dzīvnieku un mājdzīvnieku patversme

Saskaņā ar līgumiem ar pašvaldībām uzņemam dzīvniekus no:

Ķekavas novads

Baldones novads

Iecavas novads

Bauskas novads

Rundāles novads

Salaspils novads

Ikšķiles novads

Inčukalna novads

Ropažu novads

Ādažu novads

Saulkrastu novads

Krimuldas novads

Siguldas novads

Mārupes novads

Rēzeknes novads

Riebiņu novads

Kārsavas novads

Dagdas novads

Vārkavas novads

Daugavpils novads

Laucesas pagasts

Skrudalienas pagasts

Līksnas pagasts

Kā arī no citiem novadiem un pilsētām, ja ir brīvas vietas.

UN SIS JUMS LIEKAS PAREIZI!!! TAS JAU IR KOVEIJERIS…. VAI TO JUMS VAJAG? VAI TIEM CILVEKIEM MAZ IR PARSKATS PAR NOTIEKOSO UN DZIVNIEKIEM VISPAR…

lielais

Skarbā patiesība! Jācer, ka Mežavairogi audzinās!

moins

Nelaujiet siem cilvekiem sagandet kaut ko, kam vel ir ticiba saja zeme….

Cēsinieks

Šoks.. Kas tas par murgu?!?!?! Ilggadēja darbiniece? Smiekli nāk 😀 Pat ļoti. Strādā dzīvnieku patversmē gadu, ne vairāk 😀 Skrinda jau atpūšas, ne strādā. Tiešām ceru, ka beidzot Māru iemācīs strādāt, nevis slavināt sevi par nepelnītu ”glābšanu”.
Kādu brīdi iepriekš viņa savā profilā publicēja bildes par suņa glābšanu, kur viņa tikai skrēja pakaļ glābējiem ar foto aparātu un pēcāk saņēma uzslavas par šo ”glābšanu”.
P.S. Veiksmi jaunajiem apsaimniekotājiem un izaudziniet Skrindu 🙂

moins

Var redzet, cik jus Cesinieki esat truli….

Komentāri ir slēgti.