Raksti

Dzīves stils

Zilonim Radžam, kas dzīvoja Rīgas zoodārzā, astotais pēcnācējs

Aizvadītajā mēnesī Emmenes Zooloģiskajā dārzā Nīderlandē piedzimis zilonēns Eins Še Mins, kura tēvs ir kādreiz Rīgas Zooloģiskajā dārzā dzīvojušais zilonis Radža, liecina Rīgas Zooloģiskā dārza mājaslapā publicētā informācija.

Šis ir jau astotais ziloņu mazulis, kuram par tēvu kļuvis Rīgas zoodārza apmeklētājiem labi zināmais Radža.

Zilonēna vārds Eins Še Mins tulkojumā no birmiešu valodas nozīmē “Pavasara princis”. Šo vārdu Emmenes zoodārza darbinieki izvēlējušies no vairāk nekā 600 piedāvājumiem.

Pirmo reizi Radža par tēvu kļuva 1990.gadā Rīgā dzimušajai zilonītei Zuzei jeb Zuzannai, kura 1996.gadā tika aizvesta uz Kobes zooloģisko dārzu Japānā. Radža ir arī tēvs 2005.gadā Emmenes zoodārzā dzimušajam ziloņpuikam vārdā Mei Sets Kongs, 2006.gadā Ķelnes zoodārzā dzimušajai ziloņu meitenei Marlarai un Emmenes zoodārzā dzimušajam puikam, kam dots vārds Unts Bve. Gadu vēlāk Radža kļuva par tēvu Emmenes zoodārzā dzimušajai meitenei Sve Cinai, bet 2008.gadā Emmenes zoodārzā piedzima divi ziloņpuikas Ananda un Joe Ma, kuru tēvs ir Radža.

Radža Rīgas Zooloģiskajā dārzā nokļuva 1974.gadā, bet Latviju viņš pameta 2003.gadā kopā ar ziloņmāti Rupu, kad no ziloņu turēšanai nepiemērotās 1914.gadā celtās Rīgas ziloņu mājas dzīvnieki tika pārvesti uz Nīderlandes zoodārziem. LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *